Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit adjak nekik enni?Van két...

Mit adjak nekik enni?Van két nimfa papagájom és leginkább arra lennék kiváncsi h ti mit adtok a tojónak költési idő alatt.

Figyelt kérdés
Adtam neki tojást,sárgarépát,almát,de nem eszi egyiket sem.Mivel próbálkozzak még amit ilyenkor "kell" neki adni?
2009. jan. 28. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

4. sikeres fészekalj után (és úton az 5.), azt mondanám, hogy:

- én adom nekik a rendes magkeveréket

- van külön napraforgómag, madaraknak, fekete vagy csíkos, én azt is szoktam ilyenkor többet adni

- gyümölcsökből kapnak almát (szeletelve, de nem apróra), banánt, narancsot, mandarint (nem sokat, csak amennyit éppen megesznek)

- adhatsz nekik boltban kapható lágyeleséget, amit vízzel kell összekeverni, ha megeszik, akkor jó, de az enyémek nem szeretik, mikor fiókát kézzel neveltem és én etettem, neki azt adtam, de a szülők nem eszik

- tojás - nem tudom, hány papagájosnak jött be, de nekem nagyon gyanús, hogy az nem teljesen úgy működik, mint ahogy a szakirodalom írja, az enyémek ugyanis hozzá se nyúlnak, se a hullámos, se a nimfa, megnézik, de nem eszik

- egy nagyon kevéske főtt tésztát (1-2 szál), nagyon kevéske sajtot (1-2 kiskanálnyi), nagyon kevéske kenyérfélét is lehet (1-2 ujjpercnyi), de ezekkel óvatosan, a keveset megeszik, de a sokat otthagyják

- illetve mindig legyen elegendő tiszta friss víz

- rakj be nekik szépiát (fehér, csőrkoptató néven is fut a boltokban), ez vitamin is

- répát nem tudom, ki mondta, az enyémek soha nem ettek meg semmilyen zöldséget, ők magokat és gyümölcsöket esznek eredetileg, eredeti élőhelyükön is, zöldségfélét nem

2009. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,remélem bevállik egy-két dolog.
2009. jan. 29. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:
A tojo költési időszakban rendesen eszik mindent. Nem kell foglalkozni más ennivalóval. Ha már kikeltek a fiokák: lereszelsz egy tojást, reszelj bele háztartási kekszet, pici alma v. sárgarépát ( finomra reszelve )adjál hozzá. Ezeket összekevered. Mindig fresset adj.
2009. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!