Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Leírtok nekem mindent a nimfa...

Leírtok nekem mindent a nimfa papagájjal kapcsolatban? (Fogok egyet kapni) és mindent meg szeretnék tudni róluk.

Figyelt kérdés

például:nevelés,vagy valójában tudják hogy mit mondanak vagy csak ismételnek,ha vad hogy szelídítsem meg...satöbbi előre is köszi és kérlek segítsetek nekem. Ja meg hogy mondjuk melyik állatkereskedéstől vagy tenyésztőtől vegyek(Miskolcon) (Körülbelül egy olyan 5000 forint

egy nimfapapagáj?)


2009. márc. 6. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

itt mindent megtalálsz róla :D


[link]

2009. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi de én úgy gondoltam hogy majd azt írjátok le amit ti tapasztaltatok és nem azt amit átlagosan lehet tudni a nimfa papagájról.
2009. márc. 6. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Az árakkal mostanában nem vagyok tisztába. De jobban jársz ha tenyésztőtől veszed vagy egy ismerőstől akinek vannak kicsinyei. Elsősorban még kis korba kell elhozni, amikor már elválasztható a szülőktől. Ha szeretnéd idomítani, tanitgatni, akkor érdemes hímet venni. Sokkal tanulékonyabbak. Sokat kell vele foglalkozni...elsőként a kézhez szoktatást kell véghez vinned, sok idő de ha igazán szeretnéd akkor megéri. A madarakat is a hasukkal lehet a legjobban megfogni, kis jutalom falatok ha jól csinál valamit és el fog olvadni a madarad a kezedben. Ha szelíd madarat akarsz akkor nem szabad bántani még akkor sem ha esetleg meg csíp, mert bosszúállóak ám. Párt ne vegyél neki mert akkor elvadul, hiszen akkor felébrednek benne a fészekrakási ösztönök. Amúgy meg te is rá fogsz érezni az egészre csak türelem. Sok sikert kívánok!
2009. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, akkor ne kereskedésből, hanem tenyésztőtől (vagy "hobbitenyésztőtől" - így hívom azt, akinek nincs papírja róla, de ért hozzá, és egészségesek a madarak, én is ebbe a kategóriába sorolom magam).

Ha tenyésztőtől szerzed be, akkor valószínűleg egészségesebb, szebb, és szelídebb madarat kapsz (vagy legalábbis könnyebb szelídíteni). Sok kereskedésben látom, hogy viszonylag kis méretű kalitkába vannak bezsúfolva, jó, van, aki teheti és nagyobbat tart, de a többség nem ez, és a madarak tollazata csapzott, olyan, mint ha kócos lenne, ha élénk a madár amúgy, akkor idővel az szépül, és nincs nagy gond, de az összezsúfolt madarak között nagyobb valószínűséggel találsz beteg, a többiek által megtépett madarat, az meg nem jó, mert tőled is félni fog, ha a társai sokat bántották.

Árban azt mondom, hogy vegyes. Én 2500Ft-ért szoktam elindítani Vaterán (pesti vagyok), van, amikor marad ennyi, de volt, aki majdnem duplájára vitte fel az árát. Boltban 3000Ft körül vagy fölött szoktam látni (ezek pesti árak), egy monori tenyésztőt tudok, aki 5-6000Ft-ért adja.


Hogy értik-e vagy csak ismételnek, az egyed függő, ha okos a madár, jó géneket örökölt, akkor érti minden mozdulatodat, minden szavadat, és tud kombinálni, akár viselkedésében, akár hangutánzásában, csak ne zavard össze. Amelyik gyengébb tulajdonságokat örökölt, az gyengébb tanulási képességekkel rendelkezik. Nekem 6 papagájom van, ebből 5 nimfa, és 1 hullámos. A nimfáknál 2havonta vannak fiókák, őket nem számolom bele. Az egyik madaram, fél éves elmúlt, egyre színesebb hangskálát tud, és tudja utánozni azt a szót, hogy "szia", egyelőre még tanulja, próbálom neki kötni is, ő még ismételget, 2 hónapos korától kezdtem foglalkozni így vele, nem sok a szabadidőm, 5 hónaposan kezdte el mondani, és kb. mostanra próbálja kötni is valamihez, tehát pl. ha kiveszem a kalitkából, akkor mondja, vagy volt már, hogy reggel ezzel ébresztett, mikor megszólalt az ébresztő órám, és elkezdtem ébredezni.

2009. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon rendesek vagytok hogy írtatok nekem
2009. márc. 7. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 4000-ért vettem, cuki, igénytelen, jófej madarak.

A szelídítésnél kerülni kell a hirtelen mozdulatokat.

Én világ életembe minden madaramat úgy szelídítettem meg, hogy a kezembe vettem és dicsérgettem naponta többször--egy héten keresztül. Eddig csak hulikat meg nimfiket tartottam, most is olyanjaim vannak.

2018. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!