Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam 2 galambtojást mit...

Találtam 2 galambtojást mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Add a macskának.
2012. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benn, hogy galambtojás???


Mert ha igen, ha tuti az, akkor ne csinálj vele semmit, hisz tele minden vadgalambbal.

Ha viszont más madár tojása, és még meleg, akkor VISSZA KÉN TENNED A FÉSZEKBE, ha tudod hol van.

Bár nem hinném, hogy meleg tojást találsz csak úgy, meg hogy nincs eltörve, az is furcsa.

2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol találtad? Épek? Valahogy költsd ki... :D Tedd mondjuk egy cipősdobozba, párnázd ki, világítsd meg, néha mozgasd meg őket, ilyenek. :) Tök jó neked... :D
2012. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen tényleg galamb tojás.és az úgy volt hogy nem egészen találtam hanem le akarták szedni a fáról és rájuk szóltam aztán elrohantak.és még láttam hogy jönnek vissza és akkor szét akarták törni és hogy nehogy széttörjék ezért hazavittem.de most mondd meg őszintén hogy van több esélye a túléléshez?úgy hogy egyből széttörik és ott hal meg, vagy hogy gyorsan hazaviszem és melegítem megteszek értük mindent, amit csak tudok.hogy van több esélye?
2012. jún. 25. 14:57
 5/10 A kérdező kommentje:
tudjátok hogyan költsem ki és ha kikeltek akkor honnan szerezzek nekik kaját és hogy mit esznek amikor kikelnek?hogy mit kell nekik adnom?
2012. jún. 25. 14:58
 6/10 anonim válasza:
2012. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jólvan ne cseszegess
2012. júl. 10. 16:12
 8/10 anonim válasza:

Cipősdobozt béleld ki, rakd őket bele, meg még egy hőmérőt, és tartsd a hőmérsékletet amin költenek, de ezt sajnos nem tudom, hány fok.ha kikeltek, orvosi fecskendőben ezt a tápot add nekik:

Teáskanálnyi búzadarát (grízt), kukoricadarát pár csepp vízzel felfozünk.Adjunk hozzá csecsemőtápszert.(Minden fióka neveléséhez fontos az állati fehérje-bevitel!) Ehhez adjunk még vitamint (Jolovit vitamincseppet vagy Laktiferm M+C vízben oldható port, mindketto állatpatikában kapható), valamint a kalciumbevitel végett igen fontos porított tojáshéjat.A nagyobbacska fiókának egyre nagyobb mértékben lehet mozsárban kissé megtört magvakat (kölest, búzát), durvább kukoricadarát keverni a „pempohöz”, és azt egyre szilárdabbra készíteni. Ilyenkor már rakhatunk a pempőbe reszelt sárgarépát, és a tojást is főzzük keményre, utána reszeljük hozzá a keverékhez.

Remélem tudtam segíteni, én is nagyon szeretnék kisgalambot!Ja, egyébként ha van japántyúkod, alá rakd be őket, ő majd kikölti neked!=)

2013. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ja és aki meg berakta azt a bukó linket, az kapja be. Szerintem ha ő próbálna kikelteni két galambtojást, neki is rosszul esett volna...
2013. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
na azóta nekem is lett egy kisgalambom. =) A fán fészkeltek, amit apa kivágott, csak nem vette észre, hogy a fészek rajtavan.Szóval megkaptam én =) És csak úgy tapasztalatból mondom, picikét orvosi fecskendővel etess.Nagyobbnak lehet összetörni mozsárban egy marék kiscsirkének való tápot, a pempő ,,levével" felönteni, és pépet csinálni belőle.A pépből golyót kell csinálni, azt bele kell forgatni a kiscsirketápba, (morzsoltba, természetesen) mert akkor nem fog hozzáragadni a kezedhez.Négyóránként kell etetni: 5-kor, 9-kor, du1-kor, du5-kor, és este 9-kor.
2013. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!