Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gémántgalamb, mit tehetnék,...

Gémántgalamb, mit tehetnék, hogy túlélje?

Figyelt kérdés

A gyémántgalambunk már megvan két éve, és nem volt vele semmi baj, de egyik hétről a másikra csőre túlnőtt és felpuhult. Az édesanyám egyszer levágott a csőréből egy kicsit (nem voltam jelen) és azt mondta, hogy a legkisebb csippentésre is el kezdett vérezni a csőre. Így nem próbáltuk újra, pedig szerintem kéne, az anyukám pedig nem menne el vele állatorvoshoz. És milyen vitamint kéne adnom neki, hogy ne legyen felpuhulva a csőre?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 20. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet kalcium (mész) hiánya ? Esetleg atkásodásnyomait is meg kellene vizsgálni a csőr tövénél.
2017. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jan. 21. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az édesanyám egyszer levágott a csőréből egy kicsit (nem voltam jelen) és azt mondta, hogy a legkisebb csippentésre is el kezdett vérezni a csőre."


hajjaj..

A csőre belsejében élő szövet van és valószínüleg azt is megvágta, azért vérzik. Csak a legesleg végén van egy milliméter amiben nincs élő szövet, annál biztos többet vágott, azért sérülékeny. Ilyen beavatkozás előtt nagyon meg kell nézni meddig van kemény csőr és honnan élő.


Idővel az rendbe jöhet, de nem kell azt vágni. Főleg nem így. Még az enyém nagyon kicsi volt és úgy láttam, hogy kicsit túl nőtt a csőre (nem kopott természetes módon eléggé) és reszelővel finoman kicsit én is szedtem le belőle, de arra vigyáztam, hogy nehogy a belül lévő élő szövetet megsértsem. Már bocs, de anyukád biztos nem nézett semmit csak vágott, aztán elkezdett szegénynek biztos vérezni és nem merte megmondani. Azért mondta, hogy amikor felcsíp valamit akkor kezd csak vérezni, mert belevágott az élőjébe. Nem kell a csőrét ennyire bántani.


Az általános kondíciójának a javítására lehet adni neki 1-2

csepp béres cseppet kb 1 köbcenti vízben feloldva három napig. Az nektek se árt ha szeditek. :)


.

Műanyag fecskendővel (nem tűssel!) a csőrébe lehet tölteni 2 csepp bérescseppből egy búzányi töredék multivitamin porrá törve és kb 1-másfél köbcenti vízben elkeverve.

.


Attól majd össze szedi magát.


Multivitaminként a Béres activált szedem, így egy tablettát szét csípkedtem fogóval és a darabjait kicsi dobozban tárolom és időnként adok nekik egy búzaszemnyit. Amikor nincs gond akkor hetente, de amikor netán sántít valamelyik vagy nem tud a lábára állni, akkor egymás után három-négy napig adom ezt a vitamin keveréket és ettől talpra áll. Eddig ez mindig segített.


A szakszerűtlen csőr vágás után gyógyulnia kell. Majd lassan begyógyul az a sérülés és ha kap vitamint ásványi anyagokat nyomelemeket,és a tojás összetört héját, akkor majd összeszedi magát, ha nem érte túl nagy sokk amikor megvágtátok szegénynek a csőrét. :(



Ha felpuhul a csőre az ásványi anyag hiányára utalhat. érdemes az emberi étkezéshez felhasznált tojás héját még a feltörés előtt alaposan lemosni és miután a tojást felhasználtuk, a héját nagyon apró darabokra, esetleg porrá kell törni és a madár elé tenni, esetleg az ételébe, a magjai közé lehet keverni. De ha csak úgy valami kis dobozban edénykében oda teszed és ha kell neki úgy is csipkedni fogja. A tojó galamb egyébként is mindig keresi a tojáshéj töredékeket és felszedi magától.


A lány galambnak egyébként is mindig kell a mésztartalmú ásványi anyag. A legjobb a tiszta baktériumtól mentes tojáshéj, mert abba mindent bele rakott a tyúkanyó, amire szükség lehet.


Egyébként lány galamb? Szokott tojni? Mert akkor attól lehet ásványi anyag hiánya, hogy nem kapott utánpótlást.


Még azt lehet csinálni, hogy a tojás héját néhány csepp étkezési olajjal kicsit megkenni és kávé darálóban meg lehet őrölni porrá. Azt a maghoz lehet keverni. Ha nem kened meg egy két csepp olajjal nagyon kicsit, akkor olyan finom por lesz belőle, hogy a legkisebb mozdulatra is felszáll, jobban mint a púder vagy a hintőpor. Szóval kell nekik az ásványi anyag és a vitamin is mindenképp.

2017. jan. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt ír a csőr és a köröm vágásáról, de nem szabad bele vágni az élő részbe, mert nagyon vérezhet a leírás szerint is. Ott a csőrt túl mélyen levágta anyukád, az volt a baj.
2017. jan. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt papagájról ír, de a csőr és köröm vágás lényege az ugyanaz, ugyanolyan óvatosan kell, hogy ne vérezzen, ne vágjuk meg az élő részt.


Előbb lemaradt a link:

[link]

2017. jan. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a csőr a túlnőtt részének az eltávolítása olyan, mint amikor levágod a körmödet kisebbre. ott is vigyázol arra, nehogy az ujjad végéből is lecsípj a körmöddel együtt, akár egy egészen kicsit is, mert akkor egyből vérzik és fájdalmas, ha a sérült, megvágott ujj véggel próbálsz felvenni valami kis dolgot.


Ezt nem ártana elmondani anyukádnak is, nehogy csak úgy belevágjon az élő csőr részbe is megint.


Most a galamb csőrét túl mélyen vágtátok le, az élő részbe is bele lett vágva, ezért nem tudja megfogni jól a magot, mert az egyből a sérült élő szövethez ér, már pedig kell legyen elöl egy kicsi kemény csőr rész (az élőn túl is), amivel megfogja a magot.


Legközelebb meg kell nézni közelről, jobb híján nagyítóval a csőr belsejét, hogy mekkora az a lenőtt kemény csőr és mekkora távolság van az élő rész és a csőr vége között.

Kell hagyni kicsi távolságot, ami csak kemény rész elől.


Szerintem inkább kicsi lapos reszelővel lenne érdemes finoman figyelmesen koptatni belőle (de nem most) ha majd valamikor még szükséges, de az biztos, hogy most túlvágtátok ha vérzik, vagyis most nem szabad bántani. Egyébként is kell legyen kis kemény csőr rész elől, hogy azzal fogni tudjon.

2017. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!