Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyák miért olyan picik?

A hangyák miért olyan picik?

Figyelt kérdés
Hozzájuk képest az ember óriási.
2023. júl. 23. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nagyobbak lennének, agyonnyomná, megfullasztaná őket a páncéljuk.
2023. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnél emberméretű hangyákat és horrorfilmben érezni magad?
2023. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát nem az durva lenne.
2023. júl. 23. 16:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert így jó nekik. Kolóniában élnek, rengetegen vannak. A kis méretükkel kompakt helyen elférnek, és kisebb területen is az egész bolynak van elegendő élelem, amit össze tudnak szedni. Ha nagyobbak lennének, több kajára lenne szükségük, nagyobb területet kéne bejárniuk (ami megint energiaigényes) és valószínűleg a jelenleginél több fajt zavarnának, több természetes ellenségük lenne.
2023. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem ezt nem is tudtam.
2023. júl. 23. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert így férnek el olyan sokan a bolyban.
2023. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
ha nagyobbak lennének akkor sokkal de sokkal nagyobb károkat tudnának véghez vinni töredék idő alatt mint most, így sem gyengék. Ha nagyobbak lennének 2x - 3x akkor nem csak a saját méretükben lévő rovarokat támadnának meg hanem jóval nagyobb élőlényeket is. Egy elhagyatott helyen ahol nem járkál ember, állat és nincs szélsőséges időjárás: mínusz -10 fok alatt és +45- 50 fok felett ott akár egy hangyaboly elérheti a felszín alatt lévő otthonuk a 25 -30 méter mélységet aminek komplett levegőrendszert alakítanak ki maguk a hangyák, több ki és bejárattal. Gondold el ha 25 -30 M most akkor mennyi lenne ha 2x - 3x ra nőnének egy egész állatcsorda ha oda tévedne kompletten meghalna ha beleesnének, mert beszakad alattuk. 100M mély gödörből senki nem mászik ki még az emberek sem eszköz nélkül, ha nagyobbak lennének a hangyák akkor komplett állatfajokat írtanának ki évről- évre. Ezt ne úgy képzeld el, hogy 3 év alatt kinyírnák a barnamedvét, vagy a farkasokat hanem 50 év alatt kb.
2023. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#7


Ez a 25-30 méteres mélység honnan jött? Rákerestem s elvileg a rekord 4 méter mély ami egy Japán Messor aciculatus bolyhoz köthető.


Egyébként a többiben igazad van. Nagyobb hangyák hatalmas pusztítást tudnának okozni.

Arra is rákerestem érdekességképp s elvileg az eddig felfedezett legnagyobb hangya egy 7 cm hosszú királynő volt (Titanomyrma). A jelenleg élőkből az egyik legnagyobb faj egyedei elérik a 2-3 cm-t (Dinoponera).

2023. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
65%
Azért, mert nagyító nélkül nézed őket.
2023. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tevenyereggyarto


Azt én már nem tudom, hogy hol hallottam, de vagy a Bogaras utazó angol sorozatban vagy pedig egy egészestés hangyákról szóló dokumentumfilmben.

De az is lehet, hogy valami örült Mega Shark vs Giant octopus szerű filmben, amiből már készült gyilkosméhek, gyilkoshangyák, ...


Tuti, hogy nem sajátkútfőből jött ez az ismeret.

Ha most 4 m a földalatti városuk akkor ha 3x nagyobbak lennének abból sem nagyon tudna kijönni egy élőlény sem ha beszakadna alóla.


Képzeld ezt el 3x nagyobban:

''''''''''''''''''''''''''''

https://www.youtube.com/watch?v=dECE7285GxU&t=4s


Mielőtt leérne a gödör aljára már szörnyethalna a szarvasmarha.

2023. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!