Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lódarázs ha akar, akkor be...

A lódarázs ha akar, akkor be tud jönni a szúnyoghálón?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincsenek olyan kvalitásai mint Fekete Lászlónak, akkor nem.
2023. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tud, hiszen nagy, mint egy ló!
2023. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha a szúnyoghálón találsz lyukat akkor azt a legvalószínűbb, hogy egy darázs rágta ki, úgy bejut simán nem kell hozzá sok ész!

A darazsak úgy harcolnak, hogy a másik kolóniában lévő darazsak fejét leharapják, persze nyaknál.


Keresd a lyukat a sz.hálón.

2023. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy is. Ha csak nincs rajta valahol egy lyuk persze.
2023. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Justinianus ***** válasza:
96%
Mint a Terminátorban, amikor a T-1000 cseppfolyóssá válik, átmegy a rácson, azután újra összeáll?
2023. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére még nem futottam össze T-1000 lódarázzsal :D


Egyébként nincs rajta lyuk.


Csak abból indultam ki hogy milyen erős a harapása, ráadásul egyszer kb 1 méterre voltam egy lódarázstól és hallottam ahogy rágja a fa oszlopot.

Nagyon erős harapása lehet, láttam a yutubon is egy videót egy élőegeret simán megölt. Szegény csengetyű úr nem tudom mit árthatott neki

2023. aug. 23. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Mindent meg fog tenni, hogy megtaláljon és elintézzen téged, szóval jobb ha már most elkezdesz csomagolni. 😈
2023. aug. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon erős harapása lehet, láttam a yutubon is egy videót egy élőegeret simán megölt." - Elsődlegesen nem a harapásával támad, hanem a fullánkjával. Hátul fullánk, elől harapás, kettő az egyben. Ráadásul szerintem a fullánkja nagyobb fájdalmat okoz, mint a harapása, noha annak ellenére, hogy darazsakkal nem kevésszer volt dolgom, nem tudom, hogy átéltem-e harapást vagy csak csípést. Nem tudok a kettő között különbséget tenni, és nem is akarom megtudni (mármint fizikailag átélni).


A kérdésre nem tudom a választ, de létezik alumíniumból készült szúnyogháló. Ezen - anyagából kifolyólag - egyébként is nehezebben keletkezik lyuk. Kétlem, hogy ezt a fajta hálót át tudná rágni.

2023. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
Nálunk a lódaracsak az orgonafa kérgé, és a némileg a fáját is rágják, hogy a fészekhez való papírt készítesenek belőle. Az orgonának piszkosul kemény a fája. Nem hiszem, hogy a vékony aluminimum háló feltartaná a lódarazsat, ha valamiért célirányosan be akarna jutni. Nem sok dolgot tudok, amit egy lódarázs akarhatna a házon belül, szerintem maximum betévedni tud. A fürkészdarázs/fazekasdarázs viszont előszeretettel jön be a szobába, hogy ott eldugja a fészkét valahol. Az viszont nem jut át a szúnyoghálón.
2023. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Lehet, hogy át tudja rágni az alumínium hálót, nem tudom, nincs tapasztalatom és nem is volt alkalmam megfigyelni, de videót se láttam róla. Viszont nem mindegy, hogy egy könnyen vagy nehezen harapható dologgal van-e dolga. Az alumíniumot nem olyan gyorsan tudja átharapni (ha át tudja), mint egy műanyagból készült hálót. A műanyagok melegben meglágyulnak, ezáltal pedig sokkal könnyebben adja meg magát az erőhatásoknak. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire lágyul meg a műanyag szúnyogháló nekem ugyanis nincsen. Ha pedig nehéz a munka az állatnak, akkor nem biztos, hogy folytatja a munkát. Lehet, hogy ott hagyja, mert túl sok erőfeszítést igényelne.

Az étel az, amiért bemenne.

2023. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!