Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » S. O. S.! Berepült egy hatalma...

S. O. S.! Berepült egy hatalmas sáska a kislányom szobájába és nem megy ki, órák óta az ablakszegélyen közlekedik meg össze-vissza röpköd, ugrál. Nyitva az ablak de nem megy ki! Mintha direkt csinálná! Valakinek gyorsan ötlete?

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 23:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
csalogasd be egy dobozba aminek van teteje és mikor már bemegy a dobozba akkor gyorsan tedd rá a tetejét és az udvaron engedd ki.
2013. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Fogd meg és dobd ki az ablakon, nyugi nem fog bántani! :)
2013. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván meg kéne próbálni megfogni és kirakni, ennyi idő alatt sem sikerült? Előtte nyomnék egy spontán biológiaórát a kicsinek a rovarvilág érdekességeiről, már ha elég nagy hozzá.

Bocs, így távolról elég nehéz, ha ott lennék, biztos megfognánk valahogy, legyeket is sikerülni szokott függönnyel, ha gyufásdobozzal nem (de azzal is gyakori, sőt kézzel is sokszor megy megfelelő irányból), pedig az fürge állat, egy sáskát könnyebb lehet.

Ha lenne macska, az is biztos megfogná, már ha érdeklik az effélék és eléri.

2013. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezek a dögök a fény felé szeretnek menni így kapcsold le a lámpát és csak egy kis fényerejű lámpával világítsd meg a helyét tereld az ablak felé majd a tenyereddel tessékeld ki az ablakon.

Vagy ha úgy van vágj hozzá egy párnát attól elkábul és a földre kerül majd megfogod és kivágod az ablakon.

2013. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
miért nem tessékeled ki seprűvel, ha nem akarsz hozzáérni? :)
2013. júl. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%

Nekem egyszer az utcán a telefonomra ment rá és nem igazán szerette volna elhagyni, ezért sétáltattam egy kicsit és jót mosolyogtam rajta.

Fogj valami vastagabb kartont,lapot és lökd ki az ablakon, vagy a dobozos ötlet is szóba eshet, attól biztos nem lesz baja se a jószágnak,se Nektek. :)

Mondjuk engem még sose bántott...

2013. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Userr666 ***** válasza:
41%

Ez b*zmeg kész.Most előtte komolyan rá kellet kérdezni?

Direkt ilyet nem csinál egy sáska.

2013. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%
Vagy egy hosszabb botra hagyd, hogy felmásszon és azzal tessékeld ki a kis vendéget.
2013. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodjatok meg, a sáska nem bánt titeket. Ha ő is megnyugodott, akkor megmarad egyhelyben akkor rakj rá egy műanyagtálat (azok elég nagyok), ami átlátszó, aztán óvatosan tolj alá egy vastagabb újságot és fogd oda, majd fordítsd meg, hogy a sáska a tál aljában legyen és vidd ki vagy öntsd ki az ablakon.

Nem tudom hogy tudtál ennyi ideig szerencsétlenkedni, én még fényképezni is szoktam őket, tök közel hajolok hozzájuk. Vagy mentem a macskák elől és rámásztatom egy botra és úgy hurcolom. Nem szoktak elrepülni, menekülni ha ti is nyugodtan viselkedtek. Max ha megzavarja valami pl. lámpafény csapkodás stb.

2013. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Ne foglalkozzatok vele. Reggelig csak ki megy.
2013. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!