Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szúnyog ilyenkor?

Szúnyog ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete láttam egy szúnyogot, de akkor nem voltam biztos benne, hogy az, mert csak elrepült előttem az udvaron a lámpa fényénél, de most a szobámban láttam egyet, amint a monitoron pihent. Nem egy vizes területen élek, így nyáron is ritkán látni, de 45 éves létemre most látok először februárban szúnyogot. Normális ez? Van erre valami elfogadható magyarázat? Lehet, hogy Észak-Afrikából hozta szél, ahogy a Szahara homokját is? Vagy ezek már itt keltek ki idén?

2016. febr. 29. 20:19
 1/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Előfordulhatnak ilyenkor is, viszont van néhány légyféle is, amik hasonlítanak a szúnyogokhoz és aránylag gyakoriak ilyentájt. Ha jól tudom, a táncoslegyek (Empididae) családjába tartoznak, de nem vennék rá mérget.
2016. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Néztem képeket erről a légyről, és tényleg van hasonlóság, de ez biztos szúnyog volt. Reggel viszont láttam az udvaron 2 kis légyfélét kergetőzni, ami szintén elég fura ilyen hőmérsékletnél. Legtöbb rovar röpképtelen 10-15 fok alatt, 5 fok körül meg hideg merevségben kéne lenniük.
2016. márc. 1. 19:30
 3/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Még télen a hóban is vannak rovarok. Az, hogy (lényegesen) kevesebb van belőlük, nem jelenti azt, hogy semennyi sincs.
2016. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit későn, de én is láttam szobában (most először)

Nem tudom, normális-e, de hogy előfordul, az biztos ;)

2017. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!