Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lakásban lehet mérges dajkapók?

Lakásban lehet mérges dajkapók?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom, zöldövezetben. Ezek milyen területeken élnek?
2016. júl. 11. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Marás


Ez a téma az, melyet túlmisztifikál a média illetve egyes internetes források.Egyrészt, életmódjából kifolyólag nagyon ritka a marás, maximum ha valaki elővigyázatlanul nyit fel egy hálót, illetve ha véletlenül belenyúl. Magyarországon hivatalos (publikált) marás nem történt. Mérge erősnek mondható (hazai viszonylatban), de SOHA SEMILYEN MARADANDÓ KÁROSODÁST NEM OKOZOTT IDEHAZA (és tudtommal sehol sem) e faj marása! Külföldi szakirodalmak szerint mérge émelygést, hőemelkedést, lázat okozhat, illetve helyi, a marás környékére kiterjedő időleges (pár órás) zsibbadást, bénulást. Marása kétségtelenül kellemetlen, fájdalmas, adott esetben orvosi kezelést igényelhet3, de NEM HALÁLOS, ÉS MARADANDÓ KÁROSODÁST SEM OKOZ!

[link]

2016. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Lakásban kaszáspókok vannak. Az pedig ártalmatlan.
2016. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sadam87 ***** válasza:
100%
A száraz, magas füvű gyepeket szereti tudtommal, olyan helyen, ahol rendszeresen vágnák a füvet, nem hiszem, hogy előfordulna.
2016. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
83%
Most olvasom a kerdesed. Most koltoztem gyorbe 3honapja. 11evig eltem egy ujepitesu hazban a 3.kerben viszonylag zold ovezet de nem jellemzo zold terulet/szőlő utca/ volt egy hatalmas ecetfa a haz mellett elott ami evrol evre egyre nagyobb lett, majd vegul hozzaert a falhoz. Onnantol hid volt a pokoknak a magasabb emeletekhez is. Es szinte pokinvaziom volt. Meghozza dajkapok!!!! Ha nem csaptam vadasztam le tucatszammal oket hetente akkor egyet sem. Pedig volt szunyoghalo. Ez egeszen addig tartott nagy szamban amig ki nem vagtak a fat es utana mar csak elenyeszo volt a pokok szama. De igenis dugig van dajkapokkal a varos. Imadjak az ecetfat. Es semmi nem hat ellenuk. Meg az ultrahangos pokriazto sem. Gyorben ugyanez van csak itt melle meg ott a farkaspok es a cselopok... kesz apokalipszis egy fobias szamara...ma 2dajka 2cselofele es 1kovifelenel tartok. Sajnadom de en pl fobias vagyok nem tessekelek ki semmit ami bejon
2019. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!