Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós miért nem a valódi...

Anyós miért nem a valódi helyzetekben segít ?

Figyelt kérdés

Első babát vártam most 6 hónapos.


Anyós felajánlotta,ha szükség van rá nyugadtan szóljunk,szívesen jön és segít,csak szóljunk,de főleg az első pár hétben, amikor főzni, mosni,takarítani kell.


megköszöntem anyósnak,hogy felajánlotta a segítségét,de az első pár hétben boldogulunk együtt a férjemmel is, mert egy pár napos babával olyan sok minden dolog nincs,eszik,büfi,pelus csere,alszik az első 4 hónap ezzel telt, nyugodt éjszakák.


Mellette én mindent online intéztem

Telefonszámla,bank, Allianz, vásárlás,simán kihozzta a Tesco, futár is kedves volt mert megkértem,hogy legyen szíves felhozzni az 5re,mivel nincs lift,mert nagyon terhes vagyok,illetve most szültem.

Terhesség alatt is ez volt a menetrend nálam.


Anyósnak már akkor nem tetszett és húzzta a száját,hogy simán teszem veszem a dolgokat terhességnél és nem akarta elhinni,hogy tényleg nem kell segíteni akkora hassal.

Terhesség állapot nem betegség és megköszöntuk szépen,hogy gondolt ránk, tényleg szívesen örülünk ha segít,de egyenlőre nem érezzük szükségét,de mindenképpen szólunk ha elakadtunk.


Anyósnak nem is szóltunk mostanáig,a pici most lett hajfájos és most fogzik is

9 napja nem alszunk, érezzük is a férjemmel, hogy most valódi segítség kell.


Hívtuk anyós,hogy szeretnénk ha segítene hisz felajánlotta,hogy ha bármi van bármikor akkor szóljunk neki nyugodtan,erre anyós kikelt magából,hogy igen felajánlotta a segítségét,de ő az első pár hétre gondolt,mert ő akart mindent első dolgot a picivel megcsinálni, első fürdést,első alvás,első büfi és hogy én elvettem tőle az első mama unoka pillanatokat.


Mondtam neki,hogy ne haragudjon meg,de eddig a segítség nyújtása nem így mondta nekunk és amikor valóban segítség kell, inkább duzzog,mert nem az ő elképzelése szerint alakultak a dolgok.


Férjem is beszélt vele,hogy ez nem így működik a segítség felajánlása,hogy majd én megmondom mikor hol hogyan segítek.

Mihez kezdjünk, szükség lenne a segítségre ami komoly.


Más nincs a családban,már arra gondoltunk,hogy felveszünk egy bébi szittert aki segít az esti órákban.


Másik kérdés ti mit csináltatok amikor a ti babátok fogzott és hasfájos volt.



2021. júl. 29. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
82%

Az eddigi hónapokban milyen volt a baba és az anyós kapcsolata? Hányszor találkoztak?

Semmilyen segítséget nem fogadtatok el tőle az elmúlt 6 hónapban? Valószínűleg úgy érzi, hogy eddig teljesen kizártátok és most egy kicsit dacos.

2021. júl. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
59%
Szokj hozzá, anyós sem költözhet hozzád 1 évre, teszem hozzá belebolondulnál! 9 nap nem alvás az semmi, oldjátok meg felváltva. Erre szitter sem ad megoldást. Ti valami csillámpónis álomvilágban éltek?
2021. júl. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
82%
Ez eléggé jellemző hogy nem abban segítene amiben kell. Ez az egész róla szól, nem a babáról. Itt nem valódi segítségről van szó hanem az ő saját fontossága megéléséről. A legjobb ha úgy vesszitek, hogy ő nincs és más segítséget találtok.
2021. júl. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 A kérdező kommentje:

#1 baba anyós kapcsolat jó volt minden hétvégén vagy ők vagy mi mentünk


Eddig nem értünk segítséget,de anyós se mondta,hogy na adjatok már valamit

Kérdezte az első héten egyszer

Az első hónapban is, köszönjük szépen most úgy nincs semmi amiben kellene segíteni,de szóljunk mindenképp ha van valami az se zavarja ha éjjel 4 kor telefonálunk,bármikor bármi gond van,nem tudunk mit,hogyan kell akkor szóljunk.


Ő se erőltette mi se mivel tényleg nem kellett segíteni mert a férjemmel megoldottuk.



Volt olyan is,hogy elmentem a picivel múlt héten baba mama úszásra, utána védő nőhöz

Erre hív a férjem,hogy az anya ott áll már 1 órája az ajtó előtt és várja,hogy beengedjem

Mondom otthon se vagyok van programunk egész délelőttre

Jó ha nem önszántából fogom magam felülök a buszra és egy szó nélkül beállítok

Mondtam a párom,hogy 13ig nem érünk haza sajnos mert a védőnőhoz is menni kell,ha gondolja anyós jöjjön ide

Inkább fogta magát hazabuszozott

Múltkor már kulcsot követelt,hogy amíg én nem vagyok otthon addig ő pihen és megvár minket,párom közölte,hogy nem kap

Majd ha szól előre mikor mi a terve akkor lehet róla szó.

2021. júl. 29. 04:28
 5/101 A kérdező kommentje:

#2

Sajnos én olyan típus vagyok aki felkelt éjjel 2kor már nem tudd,nem bír vissza aludni

9 nap az tényleg olyan,hogy egész nap ébren vagyok 216 óráról beszéltünk


Párom hiába kell fel a picihez egyből megriadok az első sírásra és onnantól fent vagyok,persze segít ő is


Hajfajas és fogzás idején mit tudunk tenni ?

2021. júl. 29. 04:33
 6/101 A kérdező kommentje:
#3 én is így érzem,ahogy írtad
2021. júl. 29. 04:34
 7/101 A kérdező kommentje:

Megfogjuk oldani,csak kellene pár tanács aki már átélte a baba fogzo hasfájos korszakot

Mi segített, mit kell elkerülni

2021. júl. 29. 04:35
 8/101 anonim ***** válasza:
67%
Ezek szerint a hátad közepére sem kívánod, 0,00 kommunikáció van közöttetek. Ne akard a segítségét. Semmi nem fog segíteni, csak a kitartás. Örülj neki, hogy fél évig semmi probléma nem volt, most van, ilyen szülőnek lenni!
2021. júl. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 A kérdező kommentje:

Volt olyan is,hogy egyik hétvégén nálunk voltak

A pici aludt. ALUDT!!!


Anyós kérdezi kell valamit segíteni,hát ha nem próblema és szeretne segíteni akkor örülnék neki ha segítene a konyhában főzni sütni, maradjanak délutánig, ebédeljenek nálunk.


Erre anyós kikelt magából,hogy ő nem háztartási dolgokban akar segíteni,hanem addig babázna

Picit mérges hangos,de rá megkértem szépen,hogy nehogy felmerje kelteni a babát,most alszik,ha végig alussza a délután,akkor végig alussza,de ne merje azért felkelteni

De ő babázni jött, és még ő volt felháborodva,hogy nem keltheti fel a picit.


Férjem is szólt, hogy alszik,ne keltse fel legyen szíves, látni fogják még sokat,tudnak még babázni akkor is amikor ébren van.

Kértek egy kávét itt voltak egy órát aztán mentek is

Meg se várták az ebédet,pedig mondtuk,hogy szívesen megvendegeljuk őket


Őszintén anyós sose volt ilyen

Tisztára megörült, amióta itt a pici

2021. júl. 29. 04:45
 10/101 A kérdező kommentje:

Van kommunikáció

Minden nap megy a webkamera hívás

Kap képet videót

Beszéltük általános témákrol

Ki hogy van mit főztem mit csináltam ma

Ők hogy vannak,sok e a munka a munkahelyen,mert még dolgozó emberek 6 év van vissza anyós nyugdíjjáig


Kérdezi van e programom a picivel mindig mondom,hogy most baba mama torna lesz

Úszó tanfolyam

Épp csak séta a többi anyával


Van kommunikáció

Az hogy anyós néha zakkant és gondol egyet szó nélkül be akar állítani amikor előtte kérdezte mi a program hát ne haragudj,de szeirntem nem velem van a baj


60km arrébb élnek

Nem úgy működik,hogy a szomszéd utcában vagyunk és átrohanok

2021. júl. 29. 04:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!