Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom folyton játszmázik...

Anyósom folyton játszmázik velünk, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
A pontos részleteket nem szeretném felfedni, hogy anonim maradjon ez a sztori teljesen. A lényeg az, hogy anyósom úgy nevelte a 2 gyerekét, hogy mindig választ magának egy cinkost, és ő vele a másikat kibeszéli és üzenget általa a másik gyerekenek. A férjem nővére mondta el a napokban, hogy egy bizonyos dologgal kapcsolatban folyton sír neki a telefonban, de nyilván azért, mert tudja, hogy a tesók beszélnek. Mikor probaltuk ezt tegnap tisztázni vele, és megkértem, hogy kérdezze meg nyugodtan, ha valamit tudni szeretne, nyugodtan mondja el nekem/nekünk, ne menjen már ez a hiszti mindig, erre bepöccent, hogy én ne utasítsam őt, mert ő az idősebb, és a férjem anyja. Én az egyenes kommunikáció híve vagyok, kifejezetten idegesít ez az egész, mióta összeházasodtunk folyton ez megy. Máskor meg a férjemnek sír a nővére miatt, szóval ugyanezt fordítva is simán megteszi. Nem lehet vele normálisan beszélni, nem hallgat végig minket, ha tisztázni akarjuk a problémát, vagy le is tagadja, hogy ő ilyet nem mondott, nem gondolt. Én már lelkibeteg vagyok ettől az állandó hisztitol, hogy sose tudom, most éppen vajon mit talál ki, és miket terjeszt rólunk a sógornőmnek. Megmondom őszintén néha már a válást fontolgatom, mert ilyenkor a férjemmel mi is veszekszünk miatta, folyamatos ilyenkor a feszültség napokig, majd 1-2 hét múlva folytatódik.

2022. jan. 16. 18:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, meg fogom ezeket beszélni a férjemmel és megpróbáljuk ezeket a sémákat megszakítani.
2022. jan. 16. 18:56
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Csöppet sem csodálkozom, hogy a sógornőd ilyen, hisz ezt a mintát látta. És persze az anyósod is tanulta valakitől - nyilván a saját szüleitől.

Sajnos, ezek a minták olykor sok-sok generáción át ismétlődnek. :-(((

A családi minta nagyon erősen meghatározza a viselkedésünket.

2022. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, sokat olvasok én is ezekről mostanában és teljesen világos a séma. Még nincsen gyerekünk es nem akarom, hogy ebben a feszkóban nőjjön majd fel, szóval tenni kell valamit.
2022. jan. 16. 18:58
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Anyóssal " elbeszélgetni ", megmondani neki kerek perec a dolgokat.
2022. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én most tényleg felszívtam magam, most lettem torkig ezekkel. Viszont nem veszekedni akarok, hanem noenalis viszonyt kialakítani, amiben felnőtt emberek módjára rendezzük a problémákat. De az tuti, hogy nem marad ez így. A férjemmel is beszélek erről, és felvesszük a kesztyűt, neki is elege van ezekből.
2022. jan. 16. 19:50
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Jó döntés, de csak akkor ha nem azt várjátok, hogy majd anyós megváltozik. Illetve de, pont két hétre. Aztán kezdi elölről. Így él kb 60 éve, neki ez a normális. Ti hárman tudtok leülni és megbeszélni egy stratégiát amit utána ti tényleg mindhárman betartatok. Anyukának bólogatni, hárman meg összefogni.
2022. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Így van, anyós nem fog változni, nektek kell a hozzáállásotokon változtatni.

Közösen.

2022. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a férjem ilyenek miatt teljesen megszakította a kapcsolatot a húgával. Nem részletezem, elég bonyolult mintázatú játszmarendszer, de gyönyörűen átvette az előző generációtól. Nem lehetett mást tenni, muszáj volt megszakítani a kört, semmi nem működött, amit tenni próbáltunk. Az anyósommal sem én, sem a kisfiunk nem tart kapcsolatot hasonló okból, férjem őt látogatja. Sajnos ez is lehet a vége, de sokkal derűsebbek a napjaink így, hogy nem kell az állandó kavarásokkal foglalkozni.
2022. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem gondolom, hogy őt ezzel meg tudjuk változtatni, mert majd biztosan menni fog ez sunyi módon a hátunk mögött, de ha mi kiszakadunk ezekből az ránk biztosan jó hatással lesz. Elegem van már ezekből a helyzetekből, se időm, se energiám nincsen hozzá. Mióta anyósom nyugdíjas, azóta sajnos elharapózott ez nagyon, addig is voltak húzásai, de mióta otthon van, azóta folyton megy a mártírkodás, meg a hiszti mindenen. Korábban volt, hogy minket is egymás ellen akart fordítani, még az esküvő előtt voltak olyan szituk, hogy én ezt meg azt mondjam a páromnak, ha kell veszekedjek is vele, de nyilván ezeket nem tettem meg, mert láttam, hogy ez gàz. Szerintem mivel nem tudott engem ebbe a körbe beszervezni, azért is van velem baja. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, aki hasonló helyzetben van, nekik kitartást kívánok!
2022. jan. 16. 23:42
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
A férjem nagymamàja pont ugyanezt csinálja. Igazából már összeugratta a két testvért. Így tudja rendesen kavarni a sz.art. A férjem szerint megkellene vele szakítani minden kapcsolatot. Mondjuk neki sok más is van a rovásán.
2022. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!