Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen kajaközpontúak az...

Miért ilyen kajaközpontúak az anyósok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek,mert mielőtt jönne,hogy az enyém nem ilyen... stb.

Lehet az ember bármilyen kedves, aranyos ,segítőkész, bármilyen tanult vagy ügyes stb stb lehetne sorolni, akkoris ha már nem főz, akkor ördögtől való lusta némber... Ti mit gondoltok erről? Nektek mi a tapasztalatotok?

Kérlek kulturáltan írjatok,nem szeretnék balhét a kérdés alatt.



#főzés #anyós #mindennaposfőzés
2022. febr. 23. 09:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk rájöttem hogy azért ilyen fontos mert rivalizálni próbált velem, és nyilván ebben le tudott nyomni simán. Meg persze az is igaz hogy a gyereke saját életét éli de egy jó kis lángossal vagy fánkkal, pörkölttel haza lehet csalogatni. :)

Nálunk is megvolt a sértegetés, meguntam a versenyt, azóta főz nekünk, én meg időt spórolok. :)

2022. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
81%

9-es és szegény férjecskék erre miért is nem képesek?

Elhiszem, hogy jól esik, ha ehet valami házi készítésűt, de ez pont ugyanúgy igaz visszafelé is.

Szóval nem, nem csak a - mai világban legtöbbször ugyanúgy dolgozó, nem eltartott - nőnek kutyakötelessége főzőcskézni.


Egyébként én is szeretem, mikor férjem bedobja a “főzhetnél valamit, úgy szeretem” kártyát. Ja. Szépen nekiállok elpakolni, mert bevallom, nincs mindig makulátlan rend nálunk a konyhában, egy-egy kistányér, bögre stb elöl marad. Utána nekiállok előkészíteni, felvágni, bepácolni stb mindent. Utána elkezdem a sütés-főzést. A legegyszerűbb étel esetén is előkészítéssel együtt minimum egy óra, mire ehető lesz bármi. Utána tálalok, megesszük. Majd pattanhatok fel rendet rakni, romeltakarítani. Na itt ment le a roló pár alkalom után. Közöltem férjemmel, hogy baromi jó lenne, ha legalább ebben segítene, mert az, hogy még egy paprikát sem szeletel fel, hogy ezzel is haladjunk, ellenben számon kéri, miért van kupi kaja után meg miért nem pakolok el, na ebből elegem van, tekintve, hogy én gebedek meg a konyhában mindennel, neki csak annyi a dolga, hogy kivárja és megeszi, amivel én gürizek. Természetesen nem otthon meresztem a seggem, hanem ugyanúgy dolgozó, sokszor fáradt ember vagyok, mint ő és nem a Smack levest szoktam összedobni, majd hisztizni két tál meg kanál elmosása miatt, hanem normális kajákat.

2022. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
86%

Ha nagyon-nagyon visszamegyünk az okok keresésében, akkor leginkább az az oka, hogy egy nőbe genetikusan bele van kódolva az utódok etetése. Legyen az csak egy kis oktondi állat, ez egy ösztön, hogy a nőstény eteti a kölyköket. Az embernél sincs másképp.


Így aztán az anyós, aki azzal nem szűnt meg anya lenni, hogy a gyereke párban él, akárcsak tudat alatt is azon aggódik, hogy a gyereke éhezik.


Én is anyós vagyok, de soha nem szóltam bele, hogy mit esznek, vagy mit nem esznek, mégis örökké ment náluk a cirkusz a kaján.

A részletekbe nem mennék bele, mert nem akarok ezzel is itt vitát generálni, de tény, hogy ott ahol egyikük egy rendszeresen főző háztartásból kerül ki, az nehezen fogja tolerálni, hogy szendvicsen, vagy rendelt cuccokon kellene ezentúl élnie. Akármelyikük gondja is az étel előállítása - ez kettőjük közti megállapodás kérdése - a tendenciával szokott gond lenni.

2022. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
85%
Én nem csak az idős generációnál látom ezt. Menj fel gyerekvállalás kategóriára, na ott elképesztő, hogy miféle versenyt nyomnak le anyukák, hogy ki hány fogásos menüvel várja haza urát és parancsolóját, meg hányszor porszívóz fel egy nap. Egyszer beszóltam, hogy talán ha egyszer rendesen feltakarítana, akkor nem kellene napjában többször - na azt a hisztériás rohamot, amit ott többen levágtak... pl én anyósom kifejezetten azt szokta mondani, hogy nem foglalkozik olyasmivel, amiből mindenképpen sz@r lesz :D de ő tanult, értelmes és dolgozó nő, nem is ért rá sosem fél délelőttöket konyhában tölteni, nem is volt elvárás, mivel ugyanaz volt a munkája, mint apósomnak, nem volt kérdés, hogy itt bárki fontosabb a másiknál. Így ez nálunk nem gond, ha kell, csinálunk ebédet, de nem a házi koszt körül forog mindenki gondolata
2022. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
89%
Én ugyan főzök, de sok mindent nem tudok megenni, emésztési problémák miatt. Régóta járok orvoshoz, eddig nem derült ki semmi. Hát nem nagyon tudja megérteni, hogy pl a glutént egyáltalán nem bírom... mindig mindent tele is b.sz liszttel, néha csak nézek, hogy az adott ételt miért is kell liszttel sűríteni?? Persze hoz belőle embertelen mennyiséget és mindig rácsodálkozik, hogy nem eszek belőle. Az én reform kajám az persze szerinte ehetetlen, sz.r bár érdekes míg nem tudta hogy más fajta lisztből készül a pizza addig ízlett neki 😂
2022. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:

11 Rivalizálhat, én is elismerem, hogy nemtudok főzni és jobb tőlem ebben. Ha ettől boldog.


14 Az az igazság én is ilyen vagyok,mint a Te anyósod, nekem nem központi kérdés az evés meg a házi koszt. Eszek szendvicset vagy rendelek és kész.

2022. febr. 23. 11:17
 17/80 A kérdező kommentje:
15 Nekünk szerencsére nincs étel intoleranciánk, de sok ilyet is hallani, hogy nem értik mit miért ne, miért kell mással pótolni stb. Nem egyszerű.
2022. febr. 23. 11:18
 18/80 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen sajnos ő sem érti vagy csak inkább nem érdekli. Már nem is próbálom magyarázni neki csak nagyon unalmas az állandó sivalkodása, hogy miért nem eszek a főzelékből vagy a süteményéből
2022. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
92%
Még ahhoz votl szokva, hogy neki főzni kellett.
2022. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, de honnan tudja, hogy mit esztek, és honnan kerül az asztalra...???


Nem kell róla beszélni. Problem solved.

2022. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!