Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen kajaközpontúak az...

Miért ilyen kajaközpontúak az anyósok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek,mert mielőtt jönne,hogy az enyém nem ilyen... stb.

Lehet az ember bármilyen kedves, aranyos ,segítőkész, bármilyen tanult vagy ügyes stb stb lehetne sorolni, akkoris ha már nem főz, akkor ördögtől való lusta némber... Ti mit gondoltok erről? Nektek mi a tapasztalatotok?

Kérlek kulturáltan írjatok,nem szeretnék balhét a kérdés alatt.



#főzés #anyós #mindennaposfőzés
2022. febr. 23. 09:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
72%

“de tény, hogy ott ahol egyikük egy rendszeresen főző háztartásból kerül ki, az nehezen fogja tolerálni, hogy szendvicsen, vagy rendelt cuccokon kellene ezentúl élnie.”

Miért kéne? Magának is elkészítheti azt, amit szeretne, a párja meg egyen szendvicset, ha neki az jobb. Vagy nem tud? Ne haragudjunk, de miért nem tanították meg otthon főzni?

Ja hogy mert az majd úgyis a nő dolga lesz? Hát manapság ez max a konzervatív, mélyen vallásos családoknál van így, ahol az asszony otthon van a 4-5 gyerekkel.

2022. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyám 52 évesen ilyen volt. Én akkor voltam 30, újszülött gyerekkel, vállalkozással, de szeeeeegéééény férjem csak hozatott kaját tud enni (anyám szerint).

Egyszer vasárnap felhívott anyám. Beszéltünk pár szót, kérdezte, mit főzök. Mondom neki, hogy most férjem főz. De MIÉRT? Mondom neki, hogy mert itt baszódok a határidős bevallásokkal, éjfélig le kell adnom.

Aki ilyen, az ilyen, nem kell, nekem anyós sem kell, az anyám is elég hülye tud lenni.

2022. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyósom még abba is belekötött, hogy vacsorára főztem, amíg a gyerek csak szopizott, hogy a férjem meleg,friss ételt egyen munka után.

Miszerint nem érek rá napközben főzni?

Még szerencse, hogy 3000 km választ el tőle

2022. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
87%
Mert szerintük a szeretet egyik jele a gondoskodás, a táplálás meg a gondoskodás része.
2022. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
95%
Én szeretek és tudok is főzni. Sokszor főzök de van sokszor amikor rendelünk is, főleg ha főszezon van a munkahelyemen. Ha reggel fél 8 kor elmegyek és este 9 re esek haza akkor nem fogok főzni. A férjem rendes, ő nem szól bele, viszont a nagymama az ítélkezett miatta rendesen. Úgy oldottuk meg hogy ha nem főztem és megkérdezte akkor is főztem. Nem részleteztem ilyenkor. Nem lett megmondva hogy rendeltünk. Végeredményben kettőnkön kívűl senkinek semmi köze hozzá. Ha ő neki attól jobb volt hogy hazudtam akkor hazudtam. A férjem tudta milyen a nagymamája és szerinte ez jó módszer volt arra hogy ne szóljon ki. Ez egy védekező módszer.
2022. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
86%
Anyósom tényleg a kajában éli ki magát, ha nem tesz legalább egy nagy tál valamit az asztalra már rosszul van. Én szoktam főzni dicséri is. Anyukám full ellentéte, szeret főzni, de nem egy kisebb afrikai országra való kaját. Megbeszéljük mit és mennyit ennénk és annyit is főz, de nincs az, hogy dobozszámra hordja a kaját.
2022. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 Metionin ***** válasza:
58%
Szerintem ez nem csak anyósokra jellemző, hanem bizonyos típusú idősebb nőkre. De nem csak idősebbekre, csak rájuk inkább. Tudjátok, akik szerint a gyerekszülés mellett a női princípium beteljesítése a napi főzés, anélkül szart sem érsz. Na az ilyenekből lesznek ezek az anyósok, meg nagymamák, akik vergődnek ha a család fiatalabb nőtagjai nem főznek vagy nem minden nap főznek.
2022. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
91%

De ez miért megint az anyósokra van kihegyezve?


Aki anyós, az anya is, ergo kérdezhetted volna úgy, hogy miért olyanok egyes szülők...?

2022. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
92%

28- as

Ha fiad van, akkor lehetne úgy nevelni a gyereket, hogy ne csak várja a kaját és a rendet, hanem tegyen is érte.

Mondom ezt úgy, hogy magamra soha nem főztem, de a páromnak és ma már a fiamnak boldogan teszem, és a férjem is isteni dolgokat tud elkészíteni.

Csak 2 éves a fiam, de velem takarít és főz.

Már tényleg nem azt a kort éljük, ahol a nőnek csak ennyi dolga és ezt ideje lenne tudatni a gyerekünkkel is.

2022. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
11%

#29

Én meg leszarom, hogy ezt a kort éljük, ha nem főz egy nő, akkor az nem is nő.

2022. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!