Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg anyósomnak...

Hogyan mondjam meg anyósomnak hogy ne pazaroljon?

Figyelt kérdés
Anyósom kb havonta 1 hetet jön hozzánk, mivel messze lakunk, így tud unokázni. Szokott is segíteni és ezért nagyon hálas vagyok, de anyagilag nehezen bírjuk. Mikor jön, mindent kimos, qkkor is, ha pár napja mostam ki. De ilyen függönyok, pledek, kis szőnyegek szintjén mindent is kimos nagy másfél óráson. Minden nap főzni akar 2-3 fogást, holott mindig ránkromlik, mert egyszerűen nem tudunk ennyit megenni. A gyerek még csak baba, férjem kapja a munkahelyén a kaját ingyen és ő nem szeret vinni. Este már sokszor nem is szeret sokat enni. De persze főzni kell minden nap amihez természetesen nekem kell elmenni a boltba. Anyósom imád takarítani és hálás is vagyok neki de gatyám rámegy a tisztítószerekre, amikor itt van, heti 3 teli sanytol fogy el! Szeretem és hálás is vagyok a segítségért de pénzügyi tekintetben ez már egyre rosszabb, hogy jelezhetném ezt nrki hogy ne sertődés legyen a vége?

2023. febr. 1. 12:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
Már nem tehetsz semmit, el kell költözz és ott kell hagynod a gyereket, férjed, kutyát, macskát, házat.
2023. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
#7 gyakorizás helyett akkor lenne egy tippem mit csinálj :D
2023. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Ez de beteg dolog bszki.

Megy a vendég (mert nálunk az anyós az), és fogja a felmosót, te meg állsz mint fsz a lagziban, hogy hova lépj a saját otthonodban, ahol nem vagy útban?


Nőjetek már fel, bsszameg. 16 évesen kellett volna határt meghúzni, de 30 évesen sem késő, jobb mint ezek a szánalmas kérdések.

2023. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor jön, mindent kimos"


Hát én itt azonnal leállítanám, hogy max. mosogasson el, de MÁSHOZ NE MERJEN NYÚLNI!

Unokázzon, azért van itt, nem azért, hogy a lakásunkban rendezkedjen. Ha nem bírja ki, akkor meg mehet is azonnal haza.

2023. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez krimi bszki, elképzelem ahogy anyós áttúrja a bugyijaimat hogy mit kéne kimosnia amikor átjön. ÉS én ezt kussolva mosolyogva fogadom 😂😂 hihetetlenül gyerekszerepben képesek maradni emberek...
2023. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

De én ezt el sem tudom képzelni, hogy minél asszisztálsz ehhez már a kezdetektől?


Azért egy mosást összeszedni és berakni sem egy pillantás, ha látod, hogy szedi össze a dolgokat, szólsz, hogy most Moszad ki, nem kell. Ha ki akarja, mondod, hogy de te nem szeretnéd.


Ha főzni akar, nem mész boltba, megmondod, hogy köszönjük, de van már ennivaló, nem kell főzni. Ha takarítani akar, akkor meg takarítson annyival, amennyi otthon van, biztos nem vennék még plusz két flakon bármit a kedvéért.


De nem értem, te ehhez miért asszisztálsz.

2023. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%
Mert gyerek. Azért asszisztál.
2023. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%
Anyósod tisztaságmániás, ez már a kényszerbetegség kategória. (A heti 3 Sanytol). Megmondanám neki őszintén, ha nem megy, jelentősen ritkítani, rövidíteni kell a látogatásait. Hisz nem unokázni jön, hanem kiélni a kontrollmániáját és a kényszeres takarítási lázát. Aki ennyi mindent csinál, annak nem sok ideje jut az unokára.
2023. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt sokan nem is hinnék milyen őrültek vannak akiknél nem működik a normális megbeszélés. Az én anyósom hazalopta a koszos szennyes ruháinkat (igen a bugyijaimat is!), hogy ő kimossa. De a lepedőnk alá is felhúzott egy agyonhasznált lukas másikat, amíg nem húztam le hogy kimossam nem tudtam honnan jön az idegen öblítő illat.

Találtam idegen törölközőket a szekrényünkben, ami így is olyan pici alig férünk el benne.

Benn felejtette a "takarítós" ruháját a férjem szekrényében. Egy csomó cuccunk nem volt a helyén.

Ezeket mind kérdés nélkül csinálta és mielőtt felmerül a kérdés miért volt kulcsa: megkértük hogy etesse a macskát míg nem vagyunk otthon.


Ha a szemed előtt áll neki akkor le kell állítani. Ha nem is akarsz sértődést, akkoris nyugodtan mondd el neki, hogy csak teli mosást indítotok mert nagyon megszaladtak a költségek, pont most mostad ki a szőnyeget, nem kell újra. Jó ötlet hogy nem mész a boltba, nem hozol új tisztítószert. Ha nem mered felvállalni hazudd hogy nem volt, elfeljtetted. De hosszú távon célravezetőbb az őszinteség.

2023. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Általában mire felkelünk a babával( vele alszom), már oda van téve a mosás, függöny leszedve, felmosvq mindenhol rengeteg sanytolt önt a vízbe, szerintem ezért fogy nagyon. Mi kb 8ig alszunk, ő meg 5kor már takarít. 2 szintes a ház, alul van ő, mi meg fent alszunk, zárva a szoba ajtaja, ezért gyakran nem is hallom, megy az altatózene, meg mivel éjjel többször is kelünk, mi tovább alszunk.
2023. febr. 1. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!