Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak vagy nekem volt...

Anyósomnak vagy nekem volt igazam?

Figyelt kérdés

Anyósom felé mindig szeretetemet kimutatom és eddig azt hittem ő is szeret engem.

Tegnap összeköltöztünk végre a párommal 20km-re tőlük. Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Az anyósom nem igazán bírja elviselni, hogy elment a fia, végig sírta a napot sajnos. Persze megértem a ragaszkodását, én is megkönnyeztem kicsit mikor elmentem otthonról, főleg, hogy nekem több száz km-re laknak a szüleim, de tudom, hogy ez az élet rendje és várom, hogy párommal így összeszokjunk, dolgozzak és bízok benne egyszer mi is egy család leszünk.

Nagyszüleim idevalósiak, így ismerkedtünk meg itt.

Nagyim, papóm sajnos meghalt, így szüleim örülnek, hogy lakjuk, majd a házukat. Elég modern nagyszülők voltak ők, jó hűtő, mikró, fürdő, asztal, kanapé, konyha ránk maradt. Így szerencsére oly sokat nem kell költenünk.


Na de a lényeg, hogy az anyósommal sajnos összevesztem tegnap a költözés előtt. :/

Megkérdezte van -e paplanunk és eszembe jutott, hogy igazából az nincsen. Mondta, hogy neki van toll paplanja azt tud adni. De miközben kezdte kivenni, meggondolta magát és csak egyet adott belőle, mikor igazából van belőle kettő. Mondta, hogy csak a páromét adja oda. Aztán mondtam neki, hogy esetleg odaadná -e a másikat is, ha esetleg nincs rá szükségük, mert vehetünk is esetleg újat, de ha nem használják csak jobb lenne egy ugyanolyanból kettő, mert akkor egyféle lenne a vastagsága, a mérete.

Aztán mondta, hogy ő úgy gondolta ő ad egyet a fiának én nekem meg adjon anyám és kérkedőn rám nézett, hogy mi van én nem kaptam semmilyen stafirungot.

Aztán ekkor kicsit mérges lettem, mert anyukámtól sok mindent kaptam. Most kaptunk evőeszközkészletet, pohárkeszletet, turmixgépet, tepsit, fazekakat, plusz nagymamám házába élhetünk, ami felszerelt. Na meg mégis, hogy áll ő ahhoz, hogy anyám nevét a szájára vegye, meg akkor mert anyukámék vettek pohárkészletet, akkor azt párom már nem is használhatja.

Mondtam neki, hogy akkor kérem ne adja oda a párom takaróját se, hanem tartsa meg magának, majd veszünk sajátot, ami két egyforma méretű és vastagságú, mert hogy elvégre miért is ne, egyszer kell megvenni, sokáig kitart.


Aztán azt mondta, hogy én könnyen beszélek, majd úgyis a fia veszi meg. Aztán mondtam neki, hogy jelenleg 100 ezer forintom van, diakmunkákból, ösztöndíjból, most vettek fel, mert most végeztem az egyetemen. Egy hónap múlva jön a fizetésem és természetesen közös kasszán leszünk.

Meg ebből a 100 ezerből is sok mindent vettem már és szeretnék is örömmel.

Nagyon rossz érzés, hogy ő azt hiszi, hogy én majd megtartom magamnak a pénzemet és majd mindent a fia vesz, mert erről szó sincs.


Utólag azt bánom, hogy mondtam, hogy nem -e adná oda a másik takarót is, mert elvégre azaz ők takarójuk, semmi közöm hozzá, szóval utólag illetlennek tartom magamat, de így legalább tudom, hogy anyámat simán képes szidni és belőlem is azt nézi ki, hogy ertartott kívánok lenni, mikor holnap màr kezdem az első munkanapomat.

Én sose szoktam shoppingolni, nem érdekelnek a ruhák, meg úgy semmi szórakozás jellegű sem. Nem szoktam édességeket, sós dolgokat venni, meg semmi feleslegeset.


Azért is bánom, hogy megkérdeztem ezt a takarós dolgot, mert utólag belegondolva páromnak van egy tesója és ő neki is adhatta volna a másik takarót, csak nem értem miért nem mondta azt, hogy ez a fiam tesójáé, ezért nem adom, helyette azzal jött, hogy nem hiszi el, hogy az anyám ilyet nem adott.


Amúgy azóta úgy vagyok vele, hogy nem kell én nekem semmi sem. Mindenünk meg lesz szépen lassan, amire még szükségünk van. Anyukám karácsonyra adta azokat, amiket kaptam, nem is kértem tőle semmit.


Anyósom ő meg ruhákat adott nekem meg pàromnak, mikor azokra nincs is szükségem. :/


Ezek után nem szívesen fogadok el tőle semmit sem..:/


Kérlek írjátok meg a véleményeteket. :(



2022. jan. 2. 14:56
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Anyósom azért is haragszik, mert szerinte élhettünk volna még vagy külön vagy ŐK náluk, amíg tökéletesen be nem rendezkedtünk. Már most itt vagyunk és uigazából már nem nagyon van semmire se szükségünk, felesleges lett volna nem ide költözni.... csak ő még azt várta volna hogy 1 félévet legalább náluk éljünk, mindennap próbálta lebeszélni a páromat. És még mindig hülyeségnek tartja, hogy összeköltöztünk.
2022. jan. 2. 14:58
 2/33 anonim ***** válasza:
27%
Más gyk-kategóriákban sivalkodóknak üzenem, hogyha ilyen hapsinak(anyjánál élő és nem is akármilyennel) összejön a nő akkor kár pánikolniuk
2022. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

A párom amúgy végig hallgatta a vitánkat és eléggé fájt, hogy nem mondott semmit, csak annyit, hogy ő nem tudja miről van szó. Oké azt megértem, hogy ő nagyon abba nem szólt bele, hogy èrdemesebb mindkettő, hogy legyen egyforma, ha már adja. De azért ott megvédhetett volna, mikor mondta az anyja, hogy az anyámnak kell vennie, meg hogy ő miért nem volt képes adni, meg hogy majd én úgy se költök a kis fizetésemből szerinte.


Utólag mondtam a páromnak, hogy ez azért csúnya volt tőle, de ő annyit mondott utólag, hogy szerinte nekem van igazam, de ő nem akart vitázni az utolsó nap mikor elköltözött épp, mivel hogy az anyján látta, hogy már kész ideg és kisírta a szemét.

2022. jan. 2. 15:19
 4/33 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező, anyós vagyok és mégis úgy érzem, hogy neked van igazad!


Nálunk alapvető, hogy párként tekintünk rájuk és ha olyasmit adunk, amijük nincs és nem közös használatú, abból kettőt adunk. Legyen az csak mikuláscsomag, törölköző, ágynemű, vagy mit tudom én mi.


És nem, nem hibáztál a másik paplan kapcsán, mert egy családban az ilyesmit simán meg lehet kérdezni!


Anyósod pillanatnyi elmebaját tudd be a lelkiállapotának, reméljük visszatér a jó viszony! Ha meg nem, akkor te ne szítsd a hangulatot, de ne is hagyj magaddal bármit megtenni!

2022. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Ezek alapján simán egy kontrollmániás asszony, akinek az a baja, hogy nem az van, amit ő akar, és nem úgy ugrik a fia, ahogy ő fütyül. Ez a megjegyzés is inkább arra utal, hogy “megvon” valamit, amiért (az ő szemében) te “elvetted” tőle a fiát. Viszont valóban így van, hogyha ilyen, akkor lehetőleg ne fogadj/atok el tőle a jövőben semmit.
2022. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
13%
Most megint anyos nap van akkor?
2022. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Anyós aki viszontszeret. :D

Erre csak azt tudom írni, hogy nálunk a rosszindulatú boszorkánynak, a mai napig meggyőződése, hogy engem anyám nem stafírozott ki.

Holott pont nemrég akadt a kezembe olyan törölköző - igaz már inkább géz :D - amit hoztam magammal a házasságba. Az idén leszünk 29 éves házasok.

A banya sosem fogja megbocsájtani, hogy elvitted az aranyszaró kisbabáját.

2022. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
Tudod hogy neked van igazad. Örülök hogy sikerült végül elköltözni mindkettőtöknek.
2022. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
neked van igazad, csak nem birja elvisleni hogy elkoltozik a fia, es ezert rajtad veri le.
2022. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
Ez direkt erre ment ki. Megkérdezi kell e paplan és odaadja csak a felét, az összeköltözés feltételei a te oldaladról származott, mégis pofátlanul beléd áll. 2 fiam van, de már mondtam a páromnak, ha elő bújna belőlem a vasorrú, akkor varrja be a számat.
2022. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!