Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közelítsem meg a köztünk...

Hogy közelítsem meg a köztünk levő konfliktust, ha a másik fél a Bibliát jelöli meg mindenek felett álló igazságként?

Figyelt kérdés

Sajnos sok mindenben nem értünk egyet anyóssal, ami alapvetően nem baj, de ő folyamatosan és elnyomhatatlanul hangoztatja a véleményét és folyton tanácsokat oszt, igazgat.


Már beszélgettem vele erről, hogy engem ez zavar, de ott kötöttünk ki, hogy minden, amit ő tesz vagy mond a biblián alapszik, ami időtlen igazságokat mond ki.


Úgy érzem, hogy ő nem vállalja a felelősséget a saját viselkedéséért, mert ha én nem értek vele egyet, akkor igazából a bibliával nem értek egyet és ő erről nem tehet, ert az a jó és helyes, ami a bibliában van. Itt akadt meg a konfliktusfeloldás, hogy ő kihúzta a saját szerepét az egyenletből.


Fogalmam sincs, merre tovább-


2023. máj. 12. 18:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Mond meg neki, hogy csak akkor beszéled meg vele a problémákat, ha nem hivatkozik a Bibliára, mert Te a Bibliával nem vitatkozol.

Ezután valahányszor a Bibliát emlegeti, hagyd ott magában.

2023. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
A Bibliában mindenre van válasz, meg mindennek az ellenkezőjére is. Keress előre jó kis bibliai idézeteket az igazad bizonyítására és szörnyülködj, ha nem fogadja el, hiszen ellentmond a Szent Könyvnek!
2023. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Annyi energiát nem ér, hogy idézeteket keresgessek, de köszi a tippet :D
2023. máj. 12. 19:10
 4/33 anonim ***** válasza:
16%
Adunk tippeket, ha elmondod, mi a téma.
2023. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 qkker1 ***** válasza:
1%
Csak nem JT a kedves anyós?
2023. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
11%
Mintha a Bibliában lenne arra utalás, hogy felesleges másokat megszólni, mivel te sem vagy jobb...
2023. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

5. Nem, ne ijteszgess.. :D


Például

nem szeretek puszival és ölelássel köszönni (neki ezt azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó üdvözölni őt, bizonyára valami lelki trauma ért, amiért nem szeretek másokat üdvözölni),

törökülésben ülök,

helóval köszöntem egyszer és nem sziával (amúgy após is így köszön, neki szabad ezek szerint),

elmondtam, hogy nekem édesanyám nem szól bele elemi szinten az életembe (ez szerinte nem helyes, mert egy édesanyának ez a dolga)

elmondtam, szerintem hogy mindenkinek olyan érzelmei lehetnek, amilyenek és nekünk meg kellene a másikat érteni és elfogadni (de az az érzelem nem helyes, nem helyénvaló, ezért nem elfogadható szerinte)

szerintem hagyni kell, hogy mindenki maga irányítsa az életét, mégha az nem is arra halad, ami nekem szimpatikus (szerinte az ördögnek csak annyi kell, hogy a jó csendben maradjon, ezért ő soha nem fog csendben maradni)

2023. máj. 12. 19:54
 8/33 A kérdező kommentje:

Igazából engem a kéretlen tanácsosztás zavar a legjobban. Én tök jól elvagyok, felnőttem, rendezem a saját kis életem, nem szorulok senki tanácsára.


Emellett az is idegesítő, hogy ha valami nem szimpi neki, akkor ugye másoknak is meg a tanácsosztás ezerrel és tökre fárasztó hallgatni, mert elemi szinten nem értek vele egyet.


Például valakinek lelki és párkapcsolati problémái vannak a családban és folyamatosan mondja neki, h egy rossz ember, nem szabad azt csinálnia, amit, menjen vissza a feleségéhez és nekem annyira fáj, hogy nem hallgatja meg az érzéseit, hanem csak okoskodik.

2023. máj. 12. 19:56
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
A párod és apósod mit szól ehhez? Nem mondja, hogy na jól van mama elég, vagy valami?
2023. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Apóst nem érdekli, sőt gyakran adják egymás alá a lovat.

Párom pedig ebben nőtt fel, emellett végtelen türelmű is, őt nem zavarja. A tesóit ellenben zavarja, próbálták már többször is megbeszélni vele, de nem éri, mi a probléma.

2023. máj. 12. 20:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!