Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közelítsem meg a köztünk...

Hogy közelítsem meg a köztünk levő konfliktust, ha a másik fél a Bibliát jelöli meg mindenek felett álló igazságként?

Figyelt kérdés

Sajnos sok mindenben nem értünk egyet anyóssal, ami alapvetően nem baj, de ő folyamatosan és elnyomhatatlanul hangoztatja a véleményét és folyton tanácsokat oszt, igazgat.


Már beszélgettem vele erről, hogy engem ez zavar, de ott kötöttünk ki, hogy minden, amit ő tesz vagy mond a biblián alapszik, ami időtlen igazságokat mond ki.


Úgy érzem, hogy ő nem vállalja a felelősséget a saját viselkedéséért, mert ha én nem értek vele egyet, akkor igazából a bibliával nem értek egyet és ő erről nem tehet, ert az a jó és helyes, ami a bibliában van. Itt akadt meg a konfliktusfeloldás, hogy ő kihúzta a saját szerepét az egyenletből.


Fogalmam sincs, merre tovább-


2023. máj. 12. 18:56
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Eddig én sem mondtam, csak beletörődtem. De hosszú az élet, szeretném ezt megoldani és nem beletörődni.

Párom látja a helyzetet, de mivel úgy érzi, megoldhatatlan, ezért nem konfrontálódik.

Annyit javasolt, h a gyerekek és a párjaik üljenek le vele és mondják el ezt neki, hátha akkor megérti, viszont szerintem ő ezt támadásnak fogja venni és méginkább védekező pozíciót fog felvenni.

2023. máj. 12. 20:23
 12/33 L.. István ***** válasza:
91%

#7: "szerinte az ördögnek csak annyi kell, hogy a jó csendben maradjon, ezért ő soha nem fog csendben maradni"


Ez mondjuk igaz, de nem így és nem a Bibliában van tudtommal.


"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak."


John Stuart Mill, angol filozófus.

2023. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%

"#7: "szerinte az ördögnek csak annyi kell, hogy a jó csendben maradjon, ezért ő soha nem fog csendben maradni"

TAnulj meg pár bibliai idézetet, pl. János I.levele 3,18: Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.

Timótheus II. levele 2,15: Igyekezzél, hogy Isten előtt becsületesen megállj, mint oly munkás, aki szégyent nem vall, aki helyesen (!!!) hasogatja az igazságnak beszédét.

2023. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom ezeket!
2023. máj. 12. 21:14
 15/33 anonim ***** válasza:
98%
Az iylet ignorálni a legjobb.
2023. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ilyen esetben hagyd a p*ába.
2023. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
98%
Vagy ignorálod, vagy mindig rákérdezel, hogy ez az adott dolog hol van a bibliában, mert te is el akarod olvasni azt a részt.
2023. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
98%
Nem állnék le vele vitázni, elkerülném. Vagy ott laksz vele hogy ennyire gyakran bele tud szólni mindenbe?
2023. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Messze lakunk egymástól, de eddig évente pár napot náluk töltöttünk. Én már max 1 éjszakára megyek, de igazából az is sok, pár óra együttlét után kikészülök.

De tök jó lenne ezen változtatni, hogy mindenki számára kielégítő legyen az együtt töltött idő, hisz ő is érzi a negatív hangulatot.

2023. máj. 12. 22:15
 20/33 anonim ***** válasza:
98%
Azért probléma ez neked, mert partnernek tekinted, komolyan veszed, amit mond. Normál embernél, aki értelmes, meggyőzhető, ez egy működő stratégia, neked ebben van tapasztalatod, de el kell fogadod, hogy anyósod nem ilyen, hanem iszonyat egyszerű, primitív és fanatikus. SOHA Nem fog megváltozni, sőt, a korral rosszabb lesz! Az egyetlen lehetőség, ha úgy kezeled, mint egy h.lyét, azaz mindent ráhagysz, "Persze, mama, igen, mama, biztos úgy van, ha maga mondja", stb., de közben mindent csinálj úgy, ahogy te akarod. Ha elkezd kötekedni, mondd neki, hogy igaza van. Erre nem fog tudni mit mondani, te meg engedd el a füled mellett a butaságait.
2023. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!