Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne megoldani azt,...

Hogy lehetne megoldani azt, hogy karácsonykor ne találkozzak anyóssal és apóssal?

Figyelt kérdés

Elutazni nem tudunk, anyagi okok miatt. Erőszakos, kiállhatatlan emberek.

Minden alkalommal (karácsony, húsvét, születésnapok, stb.) ugyanazokat a történeteket és vicceket mesélik, teli szájjal. Úgy zabálnak, hogy hányingerem van tőlük.

Anyósom a sütiket rakosgatja ide-oda a tálcán, közben nyalja az ujját. Apósom bunkó módon beszólogat akinek akar, nekem is.

Még a covid sem tudja megállítani őket, velünk akarnak lenni. A férjemmel hiába beszélek, ő imádja őket, egyszerűen közli, hogy hát "ez a család" és ezt el kell fogadni.

Megpróbáltam beszélni velük, hogy nem vagyok jól, csendre és nyugalomra vágyom, most kihagynám az ünneplést, nem lesz közös karácsony.

Megjelentek váratlanul, anyósom azt mondta, hogy pihenjek csak... majd bement a konyhába, turkált a fagyasztómban, kiolvasztotta a húsokat, a hozott zöldségekkel együtt megfőzte. (Volt kész étel a hűtőben, de csak kettőnknek, mert nem vártam vendégeket).

Leültem vele megbeszélni azt, hogy jeleztem előre: nem ünnepelünk együtt. Ezért nem illik csak így eljönni.

Felháborodott és közölte, hogy joga van a karácsonyt együtt eltölteni a fiával, nehogy már én ebben korlátozzam. Sajnos a férjem csak bólogatott és közben mondta, hogy ne legyek morcos. Képtelenség vele megbeszélni ezt a dolgot.

Tudom, hogy ebbe a családba házasodtam, de akkor vidéken éltünk és Budapestre terveztünk felköltözni (210 km!), ezért azt hittem, ritkábban látom majd őket. Erre ide költöztek ők is, a szomszédos utcába.



dec. 26. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

A férjemmel hiába beszélek, ő imádja őket, egyszerűen közli, hogy hát "ez a család" és ezt el kell fogadni


Nyilvan szereti oket, az anyja meg az apja...


Nekem te tunsz eroszakosnak. A ferjedet gondolom meg sem hallgattad, te eldontotted es kesz.

Undorito stilusod van.

dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

C’est la vie!

Vagy megszoksz, vagy megszöksz.


A férjed is bunkó, mert nem akarja megtalálni az arany középutat.

dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez van sajnos.Rosszul választottál most mit mondjak.Egyrészt ezt a családot el kell viselned míg élnek, tehát kb cirka 20-30év még meg a fiúkat aki nem áll a sarkára és nem áll ki melletted.Én még ilyet nem láttam. A férjednek kikellene állnia melletted. Vagy lehet csak te reagálod túl ezt az egészet.Sógor pl mit szól be? Mi az ami nem tetszik?
dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Jövőre utazzatok el 4 napra.


A másik megoldás= ti mentek át hozzájuk 25-én. Elviseled azt a pár órát, eljöttök . Ennyi.

dec. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Ezektől te sosem szabadulsz meg, csak a mamlasz paliddal együtt.
dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

3.

Hol ír a sógorról?

dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Mennyit pihentél, hogy anyós közben komplett menüt tudott összerakni úgy, hogy a húsokat is ki kellett olvasztani?
dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Édesem, ha te nem válsz el ebben az ordítóan válóokos helyzetben, az a te sarad. Nem tudunk rajtad segíteni. Csak magadon tudsz. Nem fogsz. Neked ennyi az életed. Hát nem nagy buli. (Már ha valós a kérdés, aminek erős provokatív szaga van, tele váratlan fordulatokkal.)
dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Úgy lehetne ezt a konfliktust megoldani, hogy közlöd a nagyon hülye férjeddel, hogy még egy ilyen és elválsz, bár én nem várnék addig, takarodjon haza anyucihoz, te meg krva messzire tőlük. Az én anyósom is megéri a pénzét: idén konkrétan betört hozzánk, hogy fát állítson, és kidekorálja a lakásunkat a kifejezett kérésünk ellenére és nem érti miért vagyunk felbaxxódva.
dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%
Hogyhogy betört, 9-es? El kell venni a kulcsát.
dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!