Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós jelölt és az esküvő?

Anyós jelölt és az esküvő?

Figyelt kérdés

Párommal 7 éve vagyunk együtt és 2021. Januárban költöztünk össze. 2021. Júliusában kérte meg a kezem, azóta volt szó az esküvőről kettőnk közt, de arra jutottunk hogy még várunk vele. Előbb házat akarunk venni, ott ahol élünk. Szerintünk a ház most fontosabb, mint egy esküvő lagzi megszervezése. Arról nem beszélve hogy az én szüleim szerint is így kellene, mert a lagzi csak kidobott pénz lenne most jelen pillanatban.

Egyedül anyós jelölt nem érti meg az egészet és már páromat meg engem is annyira felboszantott hogy mi már úgy vagyunk vele hogy két tanús lesz és kész. De erről anyós jelölt hallni sem akar, ő látni akarja a fiát az oltár előtt, ezután meg szeretne lagzit. Már fel is ajánlotta hogy fizeti, de mondtuk neki hogy nem szeretnénk pénzt elfogadni, mert a mi napunk lesz.

Másnál is hasonló volt a helyzet? Meg minek ennyire az erőltetés?


dec. 31. 13:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy nektek legyen jó, mégiscsak a ti esküvőtök.
jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
28%
Hány évesek vagytok?
jan. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

Bemennék az anyakönyvi hivatalba, és 1-2 hónapon belül már házas volnék ;) két tanúval.


Lagzi - max egy kertiparti, és ennyi.

jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom az egyházi esküvőhöz ragaszkodott (volna) végig, ez nagyon el is mérgesedett, mert a hátunk mögött szervezkedett meg nagyon erőszakos volt. Az a szép, hogy se én, se a férjem nem vagyunk vallásosan nevelve, de az anyósom se! Neki se volt egyházi esküvője, a férjem megkeresztelve sincs, templomba se jár az anyós. Viszont álszenteskedik, Jézusos képeket oszt meg, meg bármi van a világban, amiről a neten posztolnak, ő bekommenteli alá, hogy Ámen vagy imádkozik értük. De a férjem szerint imádkozni se nem szokott, se nem tud. Szóval ez mind csak duma.

Viszont nagyon erőszakos volt, hogy legyen egyházi esküvőnk, volt, hogy az én anyám hívta fel, hogy szálljon le rólunk, de a férjem is napi szinten küldte el melegebb éghajlatra, de akkor se állt le. Találkozókat beszélt le papokkal, meg megadta a számunkat nekik, aztán sírt, hogy nem hozhatjuk olyan helyzetbe, hogy nem megyünk el a lebeszélt időpontra. Egy papot felhívtam, hogy ne haragudjon, de nem megyünk el, mert nem mi akarjuk ezt, ő teljesen megértette, de a többinek nem szóltam, el se mentünk. Aztán az esküvő előtt egy hónappal mondta az anyósom, hogy nem fog eljönni, mert nem lesz egyházi szertartás. Ez volt az utolsó csepp a pohárban a férjemnek, mondta, hogy rendben van, akkor ne jöjjön. Persze eljött, meg úgy tett, mintha nem lett volna egy szava se előtte sose.


Azóta viszont párszor mondta már, hogy miért kellett nekünk cigánykodni, meg pogánykodni, neki ez mekkora szégyen, de igyekszünk figyelmen kívül hagyni.

jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
56%
18:27...Ilyen hozzá állással már az esküvő is fölösleges.Meg amúgy tényleg az.No de az csak az én véleményem,nem túl hasznos a kérdező számára.Voltam már házas,az a kapcsolat nem ért egy forintot sem.5 éve élek együtt a mostani párommal,ehhez pedig még csak hasonlítani sem lehet a "házasságomat".
jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyós dönthetett a saját esküvőjével kapcsolatban, a gyereke már egy teljesen másik személy, más preferenciákkal, nem egy mini-én, főleg nem felnőtt független férfiként. Mindig érdemes meghallgatni egy idősebb ember tanácsát, de nem vagytok kötelesek elfogadni, az pedig taszító a részéről, hogy erőlteti a TI életetekkel kapcsolatban a SAJÁT nézőpontját, amivel egyikőtök sem ért egyet. Nem vele fogtok családot alapítani, lakni, gyereket nevelni, hanem egymással, azt csináljátok, ami nektek megfelel, hiszen a saját házasságotokról van szó.

Nyilván nehéz helyzet, hiszen fontos a jó kapcsolat fenntartása, de nem szabad, hogy ez annak a feltétele legyen, hogy ti teljesen kiszolgáltatjátok az életeteket az ő elképzeléseinek, hiszen ez az akaratosság nem fog megállni egy esküvő szervezésnél, ha ezt hagyjátok.

jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülők nem szóltak bele párommal összegyűjtöttük az esküvőnkre a pénzt(1 évig gyüjtöttünk rá) és nem engedtük hogy beleszóljanak,de megérte minden olyan volt amit mi szerettünk volna.
ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!