Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megteheti ezt az anyósom?

Megteheti ezt az anyósom?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs szó róla, de hallottam már ilyen esetet. Hosszú lesz!

Szóval , az anyósom a társadalmi különbség a férjem és én köztem és mert szimplán nem voltam neki szimpi, utált az elejétől (8 éve) kezdve, hogy összejöttünk. Özvegy, a gyermekeit soha nem nevelte igazán mert a pénz hajtása mindig előrébb való volt. Na ennyit elöljáróban. Aztán mikor elvett a férjem, mindenfélét kitalált rólam az anyós, és mikor kiderült, hogy meddő vagyok, nem túl szépen közölte velem, hogy hagyjam a fiát olyan nőt keresni, aki nem selejt és tud gyereket szülni, mert neki unoka kell.

Aztán eleinte nyeltem, de a végén már én is megvédtem magam a sorozatos piszkàlódásai, bántàsaival szemben.

Na de lombikkal 4 év alatt összejött a kislányunk és nagy fordulatot vett anyós. Mindenkinek dicsért, hogy le a kalappal előttem, mert ez a sok év lombik, a vetélések, a császár, szóval hogy szuper vagyok, hogy végigcsináltam és most van egy szép unokája, akinek minden szó szerint sz*rt megvesz kérdezés nélkül, ruhákból véletlen sem találja el a méretet, pedig gyerekekkel dolgozott 20 évig annó az egészségügyben, mindent jobban tud, intézkedik, magánorvost keres mert kétszer bukott nagyobb mennyiséget a 3 hónap alatt a gyerek és speciális tápszer kell neki szerinte, szóval nem egyszerű eset. És nem lehet leállítani a férjemnek sem ,én meg most úgy érzem, a gyerek mellett nincs erőm vitázni a hülyeségen.

No de a kérdésem lényege, hogy a mami minek után 3 hónap alatt csak anyagi részben adott a gyermeknek, mint nagymama semmit, múltkor benyögte, hogy majd nyáron ha nagyobb lesz a gyerek, venni kell egy utazó ágyat, hogy legyen majd miben aludnia nála a kicsinek. nem szóltam akkor erre ,mert épp a férjem születésnapját ünnepeltük és nem akartam én lenni a rossz, de már a gonoszkodásai idején megbeszéltük a férjemmel, aki nyilván tudja milyen az anyja és engem támogat, hogy nem lehet felügyelet nélkül a gyerek az nagyanyjánál, mert 73 éves, mert ezer egészségügyi baja van, meg mert amúgy kötsög volt velem sokszor.

Nos és itt jön a kérdésem, hogy ha mi nem engedjük meg neki, hogy a gyerek majd ottaludjon (már ha lenne erre igénye a gyereknek, amit kétlek, főleg mert nyáron 6-7 hónapos lesz) nála és később sem fog játszani ez az opció, akkor ő ennyi évesen, úgy hogy köszvényes, magasvérnyomásos, igényelheti, hogy ekkor és ekkor láthassa az unokáját (akit amúgy láthat, ahogy most is, nap közben és felügyelet mellett) ? Van ennek tudom valami hivatalos megnevezése, nagyszülői láthatási jog vagy ilyesmi, de mi csak azt nem akarjuk, hogy nála aludjon a gyerek, menni mehet, visszük is hozzá , természetesen vagy az apja vagy én ott vagyunk vele.

Szóval kérvényezheti ezt a dolgot velünk szemben, mert nem engedjük neki az ottalvást később sem, ha nagyobb lesz a gyerek (nem hiszem, hogy a gyerek amúgy akarna nála majd ott aludni, mert az anyós ez a tipikusan az élő fába is beleköt és már most kritizàlja sok dologban a babát)?



#anyós #Nagyszülői láthatási jog
márc. 30. 04:15
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Na szóval nem nem engedjük, hogy lássa az unokát, csak azt nem akarjuk engedni, hogy nála aludjon.
márc. 30. 04:20
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Te és a férjed vagytok a kislányod szülei, ergó ti döntitek el, hogy mikor láthatja és mikor nem.
márc. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
17%
Ha még ott is aludna a kislányod kételem hogy ott fog aludni, először az anyára van szüksége rád,szerintem ha nagyobb lesz majd akkor próbálkozatok meg vele.vagy felügyelettel vagy nem is tudom.
márc. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
3-as. Nem szeretnénk semmilyen módon, hogy ott aludjon a gyerek. Részben a mami egészségügyi problémái miatt, részben ahogy velem viselkedett anno évekig és a férjem sem akarja hagyni, hogy a gyerek ott aludjon se most , se ha nagyobb lesz.
márc. 30. 04:33
 5/37 anonim ***** válasza:
75%
Ha az eü-ben dolgozott, akkor aztán tényleg a pénzt hajtotta...
márc. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
3%
73 éves? A férjed mennyi, 50?
márc. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülői láthatási jog létezik, de arra vonatkozik, amikor a nagyszülők teljesen el vannak tiltva az unokától. Most így anyósodnak alapja sem lenne perelni, hiszen nincs eltiltva. A láthatás egyébként nagyjából havonta 1-2 óra, a szülők lakhelyén - vagy egy hivatali irodában - és mindenképpen a szülők jelenlétében. Nagyszülőnek nem ítélnek meg olyat, hogy elviheti magával egyedül X időre. Szóval ha anyósod perelne, jelentősen rosszabbul járna, mint most.
márc. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

"...anyósom a társadalmi különbség a férjem és én köztem..."


Ezt valaki magyarázza már el nekem mit jelent, mert nem jövök rá. Bár nyilván valami baromság, mint az egész történet.

márc. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

"...anyósom a társadalmi különbség a férjem és én köztem..."


anyósom, a férjem és én köztem LÉVÖ társadalmi különbség miatt


Csak belekavarodott a mondatba a kérdezö, feltehetöen elöször másként akarta fogalmazni, utána meg maradt rosszul

márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom Kérdező, valóban nagyon naív és butuska a kérdésed, de a 8-as választ abszolút nem érdemled meg, ne hagyd, hogy elrontsa a napodat.
márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!