Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos, ha szeretnék én járni...

Jogos, ha szeretnék én járni a boltba apósom helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a problémám, hogy apósom jár kétnaponta hozzám a kenyérrel, zsemlével.

Falun lakunk és itt ez a kisbolt van csak, itt mást nem nagyon lehet "elintézni".

Pici babánk van és kb. Azóta, hogy ő megszületett itt lakunk, előtte városban laktunk és mindent én intéztem gyerek előtt. Pékség, húsbolt, vegyes áru mindent.

Én városi származású vagyok, már megszoktam, hogy mindent meg tudok venni.

Nincs bajom a falusi léttel, már megszoktam, csak már nagyon unom, hogy egész nap azt várom, hogy hazaérjen a párom, semmit nem tudok elintézni, céltalanul bolyoongok a babakocsival.

Úgy érzem szívesen mennék a kenyérért meg a zsemléért majd ha a baba kicsit nagyobb lesz, tehát ha majd tud ülni és nézelődni.

Amúgy is néha jó lenne mást is venni, ami épp elfogy, meg éncolyan vagyok, hogy sokszor a boltba jut eszembe mit akarok.

Csak hogy apósom ennek nagyon nem örül, mert ő imád járni hozzánk, mert így minden reggel unokázhat. Nyugdíjas ráér. És személyes sértésnek veszi mikor egyszer már lett mondva, hogy majd én is szívesen járok, ha majd tehetem, mintha vele lenne a gondom.

Nagyok sokszor bejön egyébként. A kapura szokott kiakasztva lenni a tej, mert falu kocsi hozza és a pénzt bele szoktuk dobni szatyorba. Azt is ha észreveszi behozza még mielőtt én betudnám vinni.

A postás mindig hamarabb megy hozzájuk, mint hozzánk, mindig megkérdezi jött -e levelünk és átveszi és azt is áthozza.

Kb. 2 naponta viszik a kukákat, amit ki kell tolni meg vissza és pl. Azt is ha észreveszi, hogy még nem toltam be, akkor jön és betolja.

A múltkor észrevette, hogy piszkos a lábtörlő és kivitte kisúrolni.


Őszintén sokszor engem ezek a dolgok idegesítenek, mert van, amit azt gondolom én is megtudnék csinálni csak még nem vettem észre, hogy volt a tejes, a kukás stb. Közben meg azt érzem, ha szólok ilyenek miatt, mintha én tiltani kívánnám az unokát tőle, hogy lássa. Csak tulajdonképpen így kb. Nincs miért kitegyem a lábam... szokott járni lenyírni a füvünket is. Azért párom is néha mérges, mert igazából ő is szeret füvet nyírni.


Sógoromékhoz is jár. Viszont ott sógornőm ellentétem, soha nem menne ki a kisboltba, szerinte az ciki. Életébe nem volt még.


Most jelenleg nagy segítség az, hogy a kisboltba nem kell elmennem, mert sajnos 11-kor zár és csak 3-kor nyit újra 5-ig. Én 12-15 között szoktam sétálni a kicsivel, mert akkor van a nagy alvása. Délelőtt nem szeretek, mert akkor éber a kicsi és akkor inkább foglalkozni szoktam vele, a babakocsiban nincs el, ha ébren van.

A pàrom is eltudna menni, ha nagyon akarna, de neki kényelmes így, hogy nem kell boltba járni.


Viszont ha már fog tudni nézelődni és szeretni fog menni, akkor igenis el akarok vele menni, szeretném, hogy ennyit szocializálódjon, lássa miként vásárolok be, hogy be kell vásárolni, ez is a mindennapok része és ha tetszik neki valami vehessek neki, hogy ne csak céltalanul sétáljunk.

Bár erre azt fogja mondani após, hogy akkor megveszi csak menjek beérte őhozzá, viszont én azért is szeretnék elmenni a boltba, mert akkor észrevehetnék mást is, ami kell.. és csak úgy nem megyek be, mert nem önkiszolgálók ezek a kisboltok, hanem mondani kell mi kell. Ezt még nem szoktam meg. :D


Viszont tudom, ha lesz majd kistesó újra kezdődik ez a pár hónap mikor meg jól jön a segítség, mikor délelőtt nem tudok lesétálni. De ez tényleg addig van, amíg nem akar nézelődni.



Jogos a kívánságom? Vagy a gyereknek jobb, hogy bent ülünj és nem kell boltba járnia cserébe apósozhat. Viszont én meg màr megkergülök a "semmit tevéstől".

Negatív kommenteket nem kérek!!

Természetesen após nincs kitiltva, járhat, amikor kíván..



ápr. 26. 04:52
 71/95 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem annyira nem izgi zsemlét venni, had hozza. Persze ezek nélkül is jöhetne unokázni. Mondjuk minden nap lehet sok lenne. De az aranyos hogy behúzza a kukát meg ilyenek. Jól jön még a segítség. Kikapcsolódni meg nem a kisboltban fogsz..
ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk a póstásnak megmondanám hogy a leveleimet ne adja oda masnak.
ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
16%

Azért basszus 1-2 válaszolóból hogy előjött itt az állat... :D

Valami hihetetlen ez az oldal.

ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
95%
A postára tuti panaszt tennék, nem adhatja oda a nekem érkező leveleket senkinek.
ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
92%

74 én elsőnek inkább brszélnék vele, nekünk is volt hogy anyámék levelét a nagyanyámhoz vitte ha megkérték, mert pl elmentek nyaralni 10 napra. Mama meg nem tudott volna elmenni érte.

Egyébként tök jó hogy teljesen más a hekyzet ha a kommenteket elolvassuk mintha csak a kérdést. Nagyon nem mindegy hogy csak pár dolgot elintéz após vagy kb a nyakukon él. Anyós meg elmehet ..

Itt az a gáz hogy a férj nem teszi rendbe öket. Értem én hogy dolgozik, de beszélni tudna velük.

ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
94%
A férjet nem érdekli az egész, nem akar konfrontálódnia szüleivel. Náluk ez a norma hogy sülve főve együtt van mindenki mindenkivel, a most érkezők idomuljanak ehhez, kb. ezt gondolják és eszükbe sem jut, hogy másnak esetleg más lenne a jó.
ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
94%

Elolvastam a többi hozzászólásodat is. Annyit tudok erre mondani, vagy te növesztesz tököt, vagy a férjed, (de benned van több remény). Elköltöznék, és beadnám a válópert a helyedben, mert a férjed ezek szerint az anyja szoknyája alatt él, apósod meg durván túltolja. Határokat húzhattál volna korábban is, és akkor nem lenne gond.

Nálunk is próbalkoztak ezzel azzal apósék, de vagyunk annyira határozottak férjemmel, hogy hamar felfogták, hogy velünk ezt nem lehet. Ezt mindenkivel meg lehet tenni.

Az meg a legrosszabb döntés, hogy ilyen közel költöztetek hozzájuk.

ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
0%

Még nem unjátok ezt a kérdést?

Offoltok, ismétlitek önmagatokat…egymast, a végtelenségig

Tenyleg, szamít nektek egy ilyen nylon problemaba belebonyolódás? Nincs eleg bajotok? Mit erdekel titeket?

ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
95%
És téged? A trágár válaszaid nem offoltak? Az rendben volt?
ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
94%
60, komolyan nem derült ki idáig, hogy ezek ilyen szinten elmebetegek?? Mert azok. Kicsit jobban értem most mar a problémát. Ez nem csak annyi, hogy após fontosnak akarja magát erezni, hadd hozzon kiflit. Ez totális kontroll. Rendőr volt, es most unatkozik, ti vagytok a játekai. A férjed azért nem mer szembeszállni, mert ő is ebben nőtt fel, és tart a szüleitől. Sajnos az a baj, hogy itt csak rövid távú eredményeket erhetnél el, ha a férjed nem all melléd. Erre sajnos valószínűleg ra fog menni a házassagotok, mert normális ember ezt nem viseli el hosszú távon. A megoldás minimum 300 km távolság lenne. Sajnálom a helyzetedet es együttérzek.
ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!