Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom szülei lenéznek...

A barátom szülei lenéznek engem, amiért fővárosi és több diplomás vagyok? Mit tehetnék, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés

A barátom a fővárosban tanul (illetve ez talán túlzás, büfé Bsc-re jár 6 éve, de ez engem nem zavar, inkább aranyosnak tartom). A szülei egy faluban élnek, és amikor megismertek engem, éreztem, hogy nem becsülnek semmire.


Ők a mezőgazdaságban dolgoznak, vannak földjeik is. Én meg egy polgári lakásban nőttem fel a Belvárosban, a szüleim diplomás emberek. Jelenleg az egyik állami kutatóintézetben dolgozom, a PhD-met most végeztem el, és ők olyasmiket mondanak a barátomnak, hogy választhatott volna rendes barátnőt is, aki fel tud ásni egy kertet...


Meg, hogy ezzel a szakmával (nemzetközi gazd.) mit lehet dolgozni? És nem értik, hogy dolgozom a Bsc-m vége óta, mert szerintük egyetem mellett nem lehet dolgozni, meg a budapestiek nem dolgoznak, bárki el tudná végezni az én munkámat...


Nem tudom, hogy fogadtassam el magam velük.:(( Én teljesen kedvesen, normálisan elmondtam, hogy jelenleg melyik főiskolán tanítok, hol dolgozom, milyen iskolákat végeztem, amikor rákérdeztek erre. Egyáltalán nem voltam fellengzős, de azért büszke vagyok az életutamra, ezt hozzátenném.


28N


2014. aug. 9. 11:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%

Legyél is rá büszke, a szülőkkel meg ne foglalkozz. Teljesen más társadalmi rétegből valók, azok a fajta "falusi parasztok" (bocsánat a kifejezésért, nem sértés, én is falusi vagyok), akik többre tartják a kétkezi munkát a tanultságnál. Nem hiszem, hogy jobb belátásra tudnád őket téríteni.


Mondjuk azért azt hozzátenném, hogy micsoda igazságtalanság már, hogy ha tanult vagy az a baj, ha nem vagy tanult, nem végzetél egyetemet, nincs 5 diplomád és nem beszélsz 8 nyelvet, akkor meg az a baj... -_-

2014. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
37%
Hét kezdetben kicsit fogd vissza magad és ne híreszteld nagyon, hogy te PhD végeztél a párod csak büfé szakos.
2014. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%
Mi egy bufeszakban az aranyos? Tanul, hogy ne kelljen dolgozni, vagy tanul, de nem baj, ha majd nem lesz munkaja? Ez aranyos?
2014. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

2: nem fogom letagadni a phd-t, ne vicceljünk már:) szoktam néha ferdíteni, pl. nem mondom meg, hogy angolul tanítok a suliban, hanem csak azt, hogy magyarul. De azért nem azért csináltam, hogy letagadjam.:)


3: nem a büfészak aranyos, hanem a bukdácsolás. Lesz munkája, mert beszél native három nyelvet, meg én is be tudom őt tolni helyekre, ha igényli majd.:)

2014. aug. 9. 11:41
 5/43 anonim ***** válasza:
60%
Ha ott vagy náluk, akkor ne a diplomáddal dicsekedj, hanem segíts nekik a kertben meg a ház körül. Ettöl nem lesz a diplomád kevesebb, viszont te is tanulsz valamit tölük, meg jobban beilleszkedsz a családba.
2014. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%
Na jo, ezt akarod eleted vegeig csinalni? Betolni a parodat valahova, mert az eletet vegig bukdacsolja?
2014. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"Ha ott vagy náluk, akkor ne a diplomáddal dicsekedj,"


írtam a kérdésben is, hogy nem vagyok fellengzős és nem dicsekedem vele, nem értem, miért mondod ezt. büszke vagyok rá, de ők kérdezték, nem így szoktam kezdeni a beszélgetéseket, hogy: "és a phd-n":))


de ez jó ötlet, hogy segítsek a kertben meg az ilyen házimunkákban, ha esetleg megyünk hozzájuk (a barátom is Bp-en lakik ugye).

2014. aug. 9. 11:46
 8/43 anonim ***** válasza:
62%

Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy te meg lenézed a barátodat. Tanul, illetve ez talán túlzás?

Fogadd el, hogy nekik más az értékrendjük, mint neked, esetleg mondd el, hogy a lényeg, hogy szereted a fiukat, és ez kéne, hogy számítson.

2014. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

Semmit. Fogadd el, hogy nem fognak megérteni soha, mert más közegben szocializálódtak. Lehet, hogy kisebbrendűségi érzésüket próbálják így palástolni.


Illetve annyit, hogy mikor náluk vagy beszállsz a munkába betakarításkor.


/A szakmáddal kapcsolatban írok privátot, mert van pár kérdésem. :)/

2014. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
8: túlzás, hogy tanul, mert velem egyidős, és 2006 óta csinálja a Bsc-jét:) dehogy nézem le őt, rosszul gondolod:) amúgy tökéletes férfi, és emiatt ez egy különlegesség, hogy ennyire lusta.
2014. aug. 9. 11:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!