Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tippek elkényeztető anyóshoz?

Tippek elkényeztető anyóshoz?

Figyelt kérdés
Az anyósom hihetetlenül elkényezteti a két éves fiam, amikor náluk van. Az elmúlt két hétben költöztünk, így segítséget kértünk mindkét nagymamától. Az én anyummal is vannak problémák, de nem ilyen szinten, ő inkább türelmetlen, de nem hagy rá mindent. Anyósom pedig olyan, hogyha a gyerek szalámit akar enni, akkor ad neki, de csak simán magában, ha menni akar a játszóra azonnal mennek, ha a gyerek firkálni kezdi a járólapot/szekrényt/falat/ajtót/parkettát/ vagy esetleg a lábát, anyuka adja alá a lovat, és együtt rajzolnak tovább.. A járólapot össze firkálja a gyerek, anyuka meg elkezd ugyanúgy rajzolni rá... Egész nap a játszótéren vannak, addig nem is eszik, mert kezébe adja a rántott húst, és bagy menjen. De így pl itthon nem eszik kenyeret a felvágottakhoz, csak magába enné, semmi se jó, nekünk hisztizik a dackorszak közepén, hogy nem az van amit ő akar.. Az elveink a p icsában vannak perpillanat. Anyámnál ilyen gondok nincsenek. Ott az is megvan hogy a gyereket asztalnál tanítjuk enni, együtt a család stb kategória. Van mindenhol neki kis asztalja székkel, de anyuka le se ülteti. Amúgy imádom anyósomat sokat játszik a gyerekkel, jól érzi magát nála, na jó, néha farkaséhesen jön haza, de ez hogy a mi nevelési módszereinket sárba tiporja.. Tegnap este beszéltünk erről a férjemmel, mert ő is észleli hogy ez így nagyon nem jó. Csak azt nemtudjuk hogyan közelítsük/közelítheti meg a Férjem, hogy ne legyen belőle sértődés..
2015. jún. 24. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Javítás, mert kicsit furán írkáltam idegből :D

Szóval egész nap a játszótéren vannak addig nem is eszik a gyerek, de ha otthon vannak se nagyon, mert csak a kezébe adja a rántott húst és hagy menjen, szaladgáljon.

2015. jún. 24. 15:36
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem baj az,hogyha a nagymama mindent meg akar adni az unokájának.

A fal és csempe firkálásért én is szólnék, rajzoljon vele papírra, ne tanítsa rongálni...de amúgy állítsatok fel az anyósod előtt is szabályokat, de bizonyos határon belül normális, hogyha a nagyszülő engedékenyebb

2015. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még az elején megbeszéltük a szabályokat, de figyelmen kívül hagyja.. Pl húzza a haját csk nevet rajta, ha arcon csapja ugyanúgy csak nevet rajta.. Ha álmos a gyerek, akkor nem segít neki aludni, hagyja hagy csináljon amit akar.. Anyum is engedékenyebb, ez természetes, de azokat a dolgokat amit megbeszéltünk azt tartja is. De például mindenkinél alszik rendesen a gyerek napközben 2-2,5órákat, anyukánál semmit, csak éjszaka, de akkor is 5kor kel hajnalba a szokásos 7-8 helyett.. Tényleg azon agyalunk hogy hogy kéne finoman, tapintatosan szólni neki..
2015. jún. 24. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Anyám szokta azt mondogatni, hogy nagyinak lenni jó, mert neki csak szeretni kell a gyereket, nevelni nem.:-)


Van igazságod abban, hogy nehéz visszazökkenteni a kisherceget a normál kerékvágásba, ha hazajön a nagyitól. Ezzel együtt én örülnék, ha olyan van a segítségemre, aki őszintén, szívből imádja a srácot, és ennyit foglalkozik vele, nem biztos, hogy meg akarnám bántani a kifogásaimmal, még ha némileg jogosak is. Szerintem gondoljátok át, mik azok a szabályok, amikhez tényleg, mindenképp ragaszkodtok (ilyen lehet pl. az, hogy nem rajzolunk falra), és beszéljétek meg a nagyival, hogy ezt kéritek, a többi oké. A gyerekben pedig tudatosítani kell, hogy a nagyinál mások a szabályok, otthon viszont a tieitek az érvényesek. Kicsi korban is meg lehet ezt értetni vele.

2015. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem semmit nem tudsz tenni, amivel ez érdemben változna. Vagy hagyod, és kivárod míg a gyerek kicsit nagyobb lesz, és meg tudja majd különböztetni, hogy otthon mit szabad, és a nagyinál mit szabad, vagy nem hagyod rá az anyósra a gyereket. Ezt kellene eldönteni.
2015. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel nem is lenne probléma kedves utolsó, de ilyen helyzetekbe, amikor kész csatatér az új lakás, a régiből már kiköltöztünk, nem tudtam hova tenni szegény gyereket.. :( Azóta már rég itthon van, kellett pár nap mire már leállt a sok hisztivel, és mostmár eszik is rendesen mindent. Anyósommal beszélt a párom, nem volt sértődés :)
2015. jún. 26. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!