Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová költözzünk? Anyóshoz...

Hová költözzünk? Anyóshoz vagy a tesómhoz?

Figyelt kérdés

Párommal hamarosan összeköltözünk, ő elvált, a volt feleséggel közös hitelre épített házról majd később döntenek. Eladni nem tudnák mivel a településen nem adnának annyit a házért, hogy a hitelt is visszafizessék és ők ketten is jól járjanak.

Szóval, szeretnénk összeköltözni, de nem tudjuk eldönteni, hogy hová. Anyóshoz vagy inkább költözzünk oda ahol most lakom. A szüleim meghaltak és a két tesómmal örököltük a házat. Szóval most az egyik tesómmal lakom ott.

Albérlet nem jöhet szóba mivel a párom fizetésének nagyrésze elmegy a ház hitelére amit a volt feleséggel közösen fizetnek.

Ti, hogy döntenétek?


2014. szept. 2. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Tesó.
2014. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

"k. Eladni nem tudnák mivel a településen nem adnának annyit a házért, hogy a hitelt is visszafizessék és ők ketten is jól járjanak. "


Mikor fogják fel végre az emberek, hogy a házépítés általában nem egy olyan befektetés, ahol az ingatlan 10 év múlva is ugyanannyit ér???


Minden ingatlan esetében érvényes, hogy az ár az évek múltával lejjebb megy, és emellett persze az aktuális piachoz igazodik (kínálat/kereset).


Teljesen mindegy, hogy nem tudják eladni annyiért, amennyiért szeretnék, az mégannyira sem megoldás, hogy még évig fizetik a hitelt a semmibe. Az ingatlan ára attól NEM FOG feljebb menni, csak többet veszítenek rajta.


A helyükben ha kiadható annyiért, hogy a hitelt fedezze, akkor fizetném tovább a hitelt és kiadnám; ha nem, akkor eladnám az ingatlant ahelyett, hogy vakon fizetek bele a semmiért.


Egyéb opció hogy vagy a feleség vagy a barátod használják a házat, és kifizetik a másikat, majd egyedül fizeti/fizetitek tovább a hitelt.

2014. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én amondó lennék, hogy nem lennék igavonó barom azért, hogy az élettársamat eltartsam azért, hogy ő fizetni tudja a saját és volt felesége nevén levő ház törlesztését. A szerelem rózsaszín köde persze sok marhaságra ráveszi az ember (ember lányát), majd aztán saját kárán megtanulja az élet valóságát a köd eloszlásával.
2014. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Te ebben az optimálisnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető "kapcsolatban" anyagilag csúnyán le leszel húzva, bogaram.

Te tudod, mi szóltunk...

2014. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
61%
Az első válaszolóval értek egyett. A többiek pedig nem is a kérdésre válaszoltak!
2014. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

5. Lehet, hogy nem a szó szerinti kérdésre válazoltam, de a kérdésnek egy szerves része a lakás-és pénzprobléma. Ha a lakhatásról van szó, szerintem hasznos lehet az is, hogy mások - esetleg több pénzügyi tapasztalattal - mit javasolnának az adott helyzetben, illetve látnak-e más kiutat ebből a szituációból.


Én többet is látok, és egyedül azt nem látom megoldásnak, amit a kérdező felvetett.


Remélem, hogy azon, amit írtam ő is elgondolkodik, és sem ő, sem a barátja nem rohannak a vesztükbe azzal a pénzmennyiséggel, amit az ablakon kidobni készülődnek.

2014. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, kérdező, téged úgy lehúznak, hogy azt tanítani kéne.
2014. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!