Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A szülők, vagy mi nem tudjuk,...

A szülők, vagy mi nem tudjuk, hogy hol a határ?

Figyelt kérdés

Harmincas éveinkban járó házaspár vagyunk, egy konkrét esetről érdekelne a véleményetek, ami férjem szüleivel kapcsolatos. Tudom, hogy az előzmények és az ő kapcsolatrendszerük is fontos lenne a helyzet megítéléséhez, de ezt kifejteni most hosszú lenne. Ami fontos, hogy a férjem nem vált le a szüleitől a velem való kapcsolatáig, nem mondott nekik soha nemet, szerintem nem tisztelték a határait, mindent elvégeztek helyette, gyerek státuszban volt.


Tizen' éve ismertük egymást, barátok voltunk, amikor összejöttünk. Ő költözött hozzám, nekem önálló életem volt és gyermekeim az előző házasságomból. Vállaltunk közösen is babát, de sajnos kétszer elvetéltem, majd várandós lettem a kislányunkkal, aki egészségben Megszületett, hála Istennek! Nem volt egyszerű a terhesség, vérzések léptek fel, feküdnöm kellett az előzmények miatt is és terhességi cukorbeteg lettem. Ezekből a dolgokból csak annyit adtunk tudtára a családnak, amennyit muszáj volt, a helyzet súlyosságával nem teljesen voltak tisztában, ez tény. Volt, hogy napi háromszor rohantunk orvoshoz, ultrahangra azon aggódva, hogy él e még a babánk, lelkileg is nagyon megterhelő időszak volt.

Sajnos más problémák is adódtak, miközben én "feküdtem" és a férjem látta el a háztartást, gyerekeket és engem, kifogyott a kutunkból a víz. Mivel más megoldást nem találtunk, kb 2 hónapig nem volt vizünk, amikor történt ez az eset. A férjem családja még nem járt nálunk addig, mert először felújítás volt, aztán meg nem találtunk mindenkinek megfelelő időpontot, de apósom főleg, elég erőszakosan kérdezgette, h mikor jöhetnek, meg felhívta a férjemet, hogy akkor ők most arra gondoltak, hogy kijönnének, egy óra múlva hozzánk, de a férjem hárított, mert nem volt alkalmas. (ezeket egyébként csak utólag mesélte) A lényeg, hogy ezekben a víznélküli napokban egyszer csak felhívta, hogy itt van az utcánkban és be akar jönni. Már nem szólt előre, nem kérdezett, mert akkor elutasítjuk és ő már annyira kíváncsi.

Na most azt el lehet képzelni, hogy milyen szép rend van ott, ahol egy férfi takarít hónapok óta, ráadásul két hónapja nincs víz (természetesen mosakodáshoz és muszáj dolgokhoz hozott a közeli artézi kútról, de hát a felmosás az luxusnak számított pl.). Ők ráadásul pedánsak, de senkit nem fogadtunk volna így és akkor szívesen, főleg nem apósomat első látogatáskor. Férjem megmondta neki, hogy nem alkalmas és ne jöjjön máskor sem, ha nincs leegyeztetve, nálunk ez a szokás.

Mi azt gondoljuk, hogy ha nem hívnak meg, nem tolakszunk senkihez. Ha elutasítanak nem megyünk, csak úgy oda dafke. De ha beállítanánk valahova hívatlanul, ami nem fordulhat elő egyébként, akkor is megértenénk, ha nem alkalmas.

Férjem még azt is gondolta, ha most beengedi, akkor rendszeressé válnak az ilyen látogatások és sértette az önérzetét, hogy Ennyire nem tartják tiszteletben a határait, kéréseit és az én otthonomat, szokásaimat sem.


Persze megsértettük őket (!) és állításuk szerint mindenki, akiknek elmesélték nekik adott igazat, hogy ez bunkóság volt a részünkről. Ha én elmesélném valakinek az oldalamat (ami őket cseppet sem hatja meg), akkor természetesen nekünk ad igazat. Ezért érdekel idegenek véleménye, hogy ti hogyan látjátok ezt az esetet.



2015. jún. 27. 22:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%
mondom ugy, hogy 30 éves no vagyok, férjjel és gyerekekkel (szoval még nem vagyok anyos státuszban :))
2015. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azt tudták, hogy nincs víz és azt is, hogy feküdnöm kell.


Látom vannak akik nem tudnak olvasni! 😊

Először is a vízhiány miatt nem tudott rendesen takarítani a férjem, ha nem kellett volna feküdnöm, valószínűleg én sem tudtam volna sokkal nagyobb rendet tartani. Senki ne jöjjön hozzám váratlanul, van telefon és szerintem bunkóság máshoz beállítani, csak úgy. Honnan veszed, hogy épp ráér? Érdekes, másoknak ez nem okoz gondot!

Írtam, hogy mosakodáshoz és amihez muszáj volt, hozott vizet és ez csak egy átmeneti állapot volt, amíg megoldottuk a problémát.

Így alakult, mint mondtam, miután ideköltözött, egyből felújítottunk, azután hívtuk őket, de többször nekik nem volt alkalmas, máskor meg nekünk, (történt két halál eset, nekem a vetélések, stb. nem az volt a legfontosabb, hogy látogatóba jöjjenek.

Aki azt írta, hogy a késői leválás drasztikus szokott lenni, annak igaza van, sajnos nem is nagyon lehet máshogy megoldani. Harminc év alatt nagyon megszokták ezt a helyzetet.

2015. jún. 27. 23:43
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán mentség, hogy hozott vizet a kútról arra, hogy miért vállaltatok ebbe a siralmas állapotba gyereket...?
2015. jún. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem tudtak a vízhiányról? Hol írok ilyet? A terhességgel kapcsolatban nem tudták a pontos helyzetét. Mivel a két vetélés Mindenkit megviselt, nem akartunk senkit ijesztgetni!


Nem azért nem volt bekötve a víz, mert nem volt rá pénz! 😃

Tudtok kombinálni rendesen!


Miután összeköltöztünk elég hamar terhes lettem. Nem vagyunk már fiatalok, én vagyok az idősebb, a férjemnek nem volt gyereke, így úgy gondoltam bevállalom, de nem akartuk halogatni.

Amúgy akkor még nem volt a férjem... 😊

2015. jún. 27. 23:52
 15/31 A kérdező kommentje:

Miért is volt ez siralmas állapot? Egy házat újítottunk fel, gyönyörű helyen, rendezett körülmények között. Egy hegyen lakunk, ha hiszed, ha nem, a feljebb lakó szomszédoknak még most sincs vezetékes vizük, mert a vízművek nem tud olyan nyomást előállítani, hogy oda normálisan feljusson a víz. Amúgy már terhes voltam, amikor kifogyott a kút, mit kellett volna tennünk, mint kihúzni valahogy, amíg lesz víz, te rettentően okos? Megoldottuk a felmerülő problémát, ahogy normális embereknél szokás. (nekem pl. fogalmam sem volt, h egy kút ki tud fogyni, pesti lány vagyok)

Amúgy nem ez volt a kérdés.

És igen, van net, van víz, gáz stb. Nem elmaradott helyen élünk.

Amúgy nem ugorhat csak úgy fel a fiához, föleg, mert nem felugrásról van szó, más városban lakunk, az a minimum, h mikor elindul a rákérdez, h ráérünk-e.

2015. jún. 28. 00:03
 16/31 anonim ***** válasza:
57%

Hát, az nagyon relatív, hogy ki hogy viszonyul a váratlan vendéghez. Nálunk pl. nincs is csengő:), ez azt hiszem, jelzi is a hozzáállásunkat a témához:) DE abszolút megértem azokat is, ahol mindennapos a bekopogtatás. Velem is megesik, hogy ha nem úgy alakul a napom, ahogy tervezem, beugrom apámhoz úgy, hogy az utcáról telefonálok rá, otthon van-e (persze megérteném, ha azt mondja, nem ér rá). Szóval a viszonyrendszertől függ, hogy belefér-e ez egy barátságba / rokoni kapcsolatba.


Viszont ti is nagyon rosszul intéztétek ezt az egész ügyet. Jobban kellett volna kommunikálni, mert a szülők így jogosan érezhették mellőzöttnek magukat. A férjed helyében leégett volna a képemről a bőr, ha ott álltak volna a szüleim az ajtó előtt és akárcsak megfordult volna a fejemben nem beengedni őket, akármennyire alkalmatlan is a látogatásuk.


Különben is, milyen családi kötelék az olyan, ahol komolyan az számít, hogy mikor mostál fel utoljára? (Persze, ha nagyon kirívó volt a kosz, akkor érthető, ha megszólnak, de akkor vállaljátok fel és magatokra vessetek.)

2015. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

16:

Látod pont ez az, bármelyik közeli rokonomat, barátomat be MERNÉM engedni, mert megértik a helyzetet. De ők, pont nem ilyenek. Mindig mindenben az elvárás és a hibakeresés, hogy miért alkalmatlan bármire is a férjem.

Ezt unta meg és a sarkára állt, taln most először életében nem az történt amit a szülei akartak ráerőltetni és végre nem ő nyelt.

Persze akinek normális kapcsolata van a szülőkkel, az ebben a viszonyrendszerben gondolkozva másképp látja. Én sem tudtam ezt soha elképzelni, meg azt sem, h vannak olyan szülőkbakik még a wc-n is rányitnak a felnőtt gyerekükre és úgy akarnak beszélgetni vele... 😐 Egy erősen birtokló kapcsolatban ahhoz sincs joga egy gyereknek, ami normális helyeken természetes.

2015. jún. 28. 00:22
 18/31 anonim ***** válasza:
20%

"Na most azt el lehet képzelni, hogy milyen szép rend van ott, ahol egy férfi takarít hónapok óta, ráadásul két hónapja nincs víz"


Ezt most nem értem. Miért ne lenne tisztaság ott, ahol valaki hónapok óta takarít? (ha csak órák óta takarítana, akkor még megérteném, mert van olyan kosz, amit annyi idő alatt nem lehet.) És egy helyiség nagyjából felmosásához csak egy vödörrel több vizet kellene hozni az artéziról, hetente egyszer szvsz belefér (nem tél van, amikor naponta behordjuk a sarat). Különben se értem, hogy engedheti az önkormányzat, hogy valahol két hónapig ne legyen víz.

Azt egyébként én se szeretem, ha előrejelzés nélkül toppan be valaki, kisgyerekeshez meg duplán nem illene.

2015. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
66%

Abban egyetértek a kérdezővel, hogy én sem szeretem a váratlan vendégeket. A kaputelefont soha nem veszem fel, ha előtte nem volt megbeszélve. Lehet alszom, dolgozom, hajaz festek, szexelek, olvasok, vagy csak simán nincs kedvem találkozni senkivel.

AZ a minimum, hogy előtte rácsörgünk a másikra, hogy nem zavaró-e a látogatás.

2015. jún. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
57%
Veletek van gond. Hónapokig nem találni rá lehetőséget, hogy a szülők meglatogassanak, aztán elküldeni őket. .. Akkor se legyen időtök, amikor még kellene kérni vigyázni a gyerekre.
2015. jún. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!