Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A szülők, vagy mi nem tudjuk,...

A szülők, vagy mi nem tudjuk, hogy hol a határ?

Figyelt kérdés

Harmincas éveinkban járó házaspár vagyunk, egy konkrét esetről érdekelne a véleményetek, ami férjem szüleivel kapcsolatos. Tudom, hogy az előzmények és az ő kapcsolatrendszerük is fontos lenne a helyzet megítéléséhez, de ezt kifejteni most hosszú lenne. Ami fontos, hogy a férjem nem vált le a szüleitől a velem való kapcsolatáig, nem mondott nekik soha nemet, szerintem nem tisztelték a határait, mindent elvégeztek helyette, gyerek státuszban volt.


Tizen' éve ismertük egymást, barátok voltunk, amikor összejöttünk. Ő költözött hozzám, nekem önálló életem volt és gyermekeim az előző házasságomból. Vállaltunk közösen is babát, de sajnos kétszer elvetéltem, majd várandós lettem a kislányunkkal, aki egészségben Megszületett, hála Istennek! Nem volt egyszerű a terhesség, vérzések léptek fel, feküdnöm kellett az előzmények miatt is és terhességi cukorbeteg lettem. Ezekből a dolgokból csak annyit adtunk tudtára a családnak, amennyit muszáj volt, a helyzet súlyosságával nem teljesen voltak tisztában, ez tény. Volt, hogy napi háromszor rohantunk orvoshoz, ultrahangra azon aggódva, hogy él e még a babánk, lelkileg is nagyon megterhelő időszak volt.

Sajnos más problémák is adódtak, miközben én "feküdtem" és a férjem látta el a háztartást, gyerekeket és engem, kifogyott a kutunkból a víz. Mivel más megoldást nem találtunk, kb 2 hónapig nem volt vizünk, amikor történt ez az eset. A férjem családja még nem járt nálunk addig, mert először felújítás volt, aztán meg nem találtunk mindenkinek megfelelő időpontot, de apósom főleg, elég erőszakosan kérdezgette, h mikor jöhetnek, meg felhívta a férjemet, hogy akkor ők most arra gondoltak, hogy kijönnének, egy óra múlva hozzánk, de a férjem hárított, mert nem volt alkalmas. (ezeket egyébként csak utólag mesélte) A lényeg, hogy ezekben a víznélküli napokban egyszer csak felhívta, hogy itt van az utcánkban és be akar jönni. Már nem szólt előre, nem kérdezett, mert akkor elutasítjuk és ő már annyira kíváncsi.

Na most azt el lehet képzelni, hogy milyen szép rend van ott, ahol egy férfi takarít hónapok óta, ráadásul két hónapja nincs víz (természetesen mosakodáshoz és muszáj dolgokhoz hozott a közeli artézi kútról, de hát a felmosás az luxusnak számított pl.). Ők ráadásul pedánsak, de senkit nem fogadtunk volna így és akkor szívesen, főleg nem apósomat első látogatáskor. Férjem megmondta neki, hogy nem alkalmas és ne jöjjön máskor sem, ha nincs leegyeztetve, nálunk ez a szokás.

Mi azt gondoljuk, hogy ha nem hívnak meg, nem tolakszunk senkihez. Ha elutasítanak nem megyünk, csak úgy oda dafke. De ha beállítanánk valahova hívatlanul, ami nem fordulhat elő egyébként, akkor is megértenénk, ha nem alkalmas.

Férjem még azt is gondolta, ha most beengedi, akkor rendszeressé válnak az ilyen látogatások és sértette az önérzetét, hogy Ennyire nem tartják tiszteletben a határait, kéréseit és az én otthonomat, szokásaimat sem.


Persze megsértettük őket (!) és állításuk szerint mindenki, akiknek elmesélték nekik adott igazat, hogy ez bunkóság volt a részünkről. Ha én elmesélném valakinek az oldalamat (ami őket cseppet sem hatja meg), akkor természetesen nekünk ad igazat. Ezért érdekel idegenek véleménye, hogy ti hogyan látjátok ezt az esetet.



2015. jún. 27. 22:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ti már átestetek a ló túloldalára. Persze, egy 30 évesnek már le kell válni a szülőkre, de a hónapig tartó nem találkozás a másik oldal.

Egyébként miért ne lehetne kíváncsi egy szülő arra,hogy milyen a felújított lakás, hogy vannak az unokák stb.

Nem vagyok híve én sem,hogy bejelentkezés nélkül állítsunk be valahova, nem is szeretem, de a saját apámat akkor is beengedném,ha ott van.

Akármilyen is apuka, azért tisztességgel felnevelte a férjed,anyagi hátteret nyújtott neki, nem hiszem,hogy megérdemli,hogy a gyereke ne engedje be a házába.


"A férjem családja még nem járt nálunk addig, mert először felújítás volt, aztán meg nem találtunk mindenkinek megfelelő időpontot"


Ezek szerint a férjed kizárta az életéből a családját! Mert, ha egy órát nem sikerült keríteni,hogy meglátogassanak bennetek, akkor nyilván így van.

Ezért mondom, hogy baromira átestetek a másik oldalra.

2015. jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%
Tehát osszekoltoztetek, utána kétszer elveteltel és született egy gyerek - ez minimum 1 év, de inkább másfél. Ez alatt nem találni időt arra, hogy elmehessenek. ...
2015. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
43%

A válaszolók nagyobbik része menjen vissza az iskolapadba, és tanulja tovább az értő olvasást. Nagyon nem megy ez sokaknak itt.

Kérdező, szerintem nem volt jogos a sértődésük. Ha nem képesek megérteni, hogy nem alkalmas, akkor ott komoly bajok vannak.

2015. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, kérdező, de nekem sok ponton sántít a sztori.


Először azt írod, hozzád költözött a férjed, amikor összejöttetek. Most hirtelen egy vidéki házról van szó, te meg pesti lány vagy.


Aztán: ha te a saját közeli rokonaidat, barátaidat bármikor beengednéd, váratlanul is, akkor a férjednek miért is nincs meg ugyanez a joga? A szülei tán csak elég közeli családtagok?


Komolyan, évek, de minimum másfél év alatt nem sikerült azt a bonyolult akciót, hogy meglátogatjátok egymást legalább egyszer, megtenni?

2015. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%

Hát szóljatok le de én kihasználtam volna, hogy anyós tisztaságmániás. Megkértem volna,h segítsen a férjemnek takarítani, addig após meg hozatott volna jó pár ballon vizet, hogy legyen tartalék a következő takarításokhoz is.

Az meg hogy mit pletykál rólunk, nem érdekelne, más is pletykál, azzal se foglalkozok.

Amúgy ha egyszer kifogyott, máskor is kifogyhat a víz. Én biztos nem vállalnék ilyen körülmények közé gyereket, hiába luxuslakás. Nem bírnám ki, h ne zuhanyozzak naponta, vagy kézzel mossak hónapokig mindent 5 ember után. Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha egyszer beposhad/megfertőződik a víz és évekig használhatatlan lesz tőle. Akkor meg hordani és forralni literenként az ocsmány vizet? Nagyszüleim nagyon régimódiak, de elsők között köttették be anno a vizet és utána max. locsolásra használták a kutat, annyi plusz munkát ad illetve annyira változó a vízminőség.

2015. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ettől jobban beavathattátok volna a dolgokba apósodékat. Abba is, hogy ,mennyire veszélyeztetett a terhességed...és hogy feküdnöd kell...emiatt a férjed egyedül lát el otthon mindent, úgy ahogy tud...ráadásul a víz is elfogyott. Akkor ők is másképp álltak volna hozzá mindenhez. De most képzeld magad az ő helyükbe.... ők csak azt látták, hogy ti a világ összes pénzéért sem vagytok hajlandóak beengedni a házatokba őket..és minek mennek oda, nálatok ez nem szokás, csak ha hívjátok őket....... Ne haragudj, de ez így sértő volt a részetekről. Be kellett volna avatni őket és akkor elkerülhettetek volna mindenféle kacifántos bonyodalmat. Véleményem szerint ebben a szituba a leírtak alapján bizony ti voltatok taplók. Abban az esetben ha k mindenről tudnak és mégis erőszakoskodnak stb...akkor más lenne a helyzet, de így hogy nem is tudtak semmiről....nem.
2015. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
18%
Egy szülő akkor is kiváncsi a gyerekére ha már felnőtt.Elzárod a családjától.De majd ezt te is vissza kapod ha felnőnek a gyerekeid,ők élik az életük nélküled te meg csinálj amit akarsz.Mert ezt látják ez természetes számukra.Na majd akkor is élvezd munkád gyümölcsét.Ti nem tudjátok hol a határ.Főleg te a szokásaidba.Régen se volt telefon,és senkinek nem volt gond ha ment apa aya,anyósék.Ez egy uj dili.Inkább bunkóság nem is kicsi.
2015. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

27-es, egy 30-as férfiember családja a felesége, ő, meg a gyerekei.

"Elzárod a családjától" - ezt erre a kérdésre válaszoltad?


Mert ebben a történetben ez olvasható:

"Férjem megmondta neki, hogy nem alkalmas " - szóval semmi elzárás.

2015. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
62%
Otthoni gyerekstátuszból, most papucsstátuszba került a férj.
2015. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanezt csinalta a tesom is. Semmihez nem volt kozunk, nem rank tartozik majd ok megoldjak.

Nem lattuk a hazukat csak kb egy evvel a koltozes utan,es az elmult 5 evbe 2 voltunk ott,egyszer kaput csinalnj,egyszer meg betonozni.


Most hogy babajuk van,anyukam a gonosz anyos aki nem ugrik a buszra mikor vigyazni kene a gyerekre.

Hat, szerintem nem a szulokkel van gond hanem a fiukkal.


Nehogy mar evek alatt ne legyen alkalmas idopont.


En meg anyosom utaljuk egymast megis jott varatlanul,nem volt rend, megis kaptam h lehet igy elni, elmondtam neki mennyit dolgozom mennyi segitsegem van, tisztaztuk.


Azota jobban figyelunk a rendre egyebkent, tanulni mindig lehet es kell.


Nektrk pl figyelmesseget a szulok fele...

2015. júl. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!