Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom már, van jogom...

Nem bírom már, van jogom kérni a férjemtől, hogy anyósom rövid határidőn belül költözzön el tőlünk?

Figyelt kérdés

Anyósom nálunk lakik 7 hónapja, azóta már rémálom az életem.

Mindenbe beleszól, semmi nem jó neki.

Beleugat abba, hogy miért külön mosást indítok a gyerek ruháinak, leszarozza a főztömet. A gyerekünknél most kezdtem el a hozzátáplálást, múltkor csak egy percre nem figyeltem oda és adta neki kanállal a tejberizst és még neki állt feljebb, hogy mi bajom van ezzel.

A férjem cukorbeteg így elég egészséges vonalon főzök, ez is egy állandó probléma neki, mert hogy megvonom a fiától a cukorban és zsírban tocsogó kajákat, hiába magyarázzuk neki el sem jut az agyáig.

Ez csak egy pár példa volt amiket megcsinál, folyamtosan keresi az alkalmat, hogy belém kössön.

A férjem ugye napközben dolgozik, de mikot itthon van sem fogja vissza magát.

Már ő is nagyon sokszor beszélt vele, de mintha a falnak mondaná.

Betelt a pohár, nem bírom tovább ezt az egészet.

Van jogom megkérni a férjem, hogy anyósom költözzön el tőlünk?



2015. szept. 12. 08:34
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Van jogod megkérni, hogy költözzön el. Üljetek le te és a férjed, beszéljétek meg..
2015. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%

Van. A ferjednek meg joga van nemet mondani. ... Erre se árt felkeszulni lélekben. Eddig miért nem állt melléd?

Anyos miért költözött ODA?

2015. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A férjem eddig is mellettem állt és áll is, de még nem hoztam neki szóba a költözôs dolgot.

Anyósom a férjem nővérével lakott, de az összeköltözött a pasijával és anyósom ott maradt. Simán maradhatott volna ott mert önkormányzati lakás colt, havi 15ezer ftos bérleti díjjal plusz a rezsi.

De mivel anyósomnak messziről bűzlik a munka inkább átköltöztette magát hozzánk.

Jelenleg sem dolgozik, a férjem is és én is rengeteg munkát találtunk már neki de egyik sem jó valamiért.

2015. szept. 12. 08:48
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Tehát csak a nyakatokon akart élni? A ferjed ezt miért engedte? Hát sok sikert kívánok a beszélgetéshez.
2015. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Mikor bekoltozott nem beszeltetek meg, hogy mennyi idorol lenne szo? Vagy elete vegeig? Mekkora a lakas, elfertek egyaltalan? Az anyos nem erzi, hogy ez igy nem egeszseges?

Olyan fura emberek vannak, komolyan....

2015. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mivel anyósom folyamtosan azt mondta, hogy nincs munka, nem talál így nem tudja fizetni a lakást.

Persze az anyját ne rakja ki az utcára alapon hitt neki, hogy akkor jöjjön ide és kitalálunk majd valamit.

Fix időt nem beszéltünk meg, de a türelmem eddig tartott.

Mikor a férjem nővérénél lakott sem dolgozott, de ott ő főzött,takarított mert a lánya egy gombostűt nem rakott arébb. Azt hitte, hogy itt is majd ez lesz, hogy hereverél aztán így élünk.

2015. szept. 12. 09:28
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Beszélj a férjeddel, és ő küldje haza, vagy ahol eddig lakott. Sem dolgozni nem akar, sem alkalmazkodni, akkor semmi keresnivalója nálatok.

Mielőbb pateroljátok el, mert aztán kitalálja, hogy beteg, meg a fene tudja mit, és a végén a férjednek nem lesz szíve kirakni.

Van jogod megkérni, és remélhetőleg kirakja a mama szűrét.

2015. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem neki, ez így teljesen jó hogy egész nap kötekszik meg a facebookot nyomja.

A lakásban elférünk nem ez a gond.

2015. szept. 12. 09:29
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Az eseted épp olyan nehéz mint a miénk. Ha anyósod nem akar elmenni tőletek akkor még igen sok keserűséget okoz. Neki nagyon kényelmes: van kaja,szállás és gondolom kiszolgálod.Az Ő szemében TE ráérsz úgyis "otthon" vagy.Nekem úgy tűnik meg sem próbál alkalmazkodni.Gondolom nem kért engedélyt tőletek,hogy hozzátok költözzön?. Csak határozott felszólítással,időpont meghatározással tudjátok kitenni az otthonotokból ha nincs bejelentkezve hozzátok. Nem hiszem,hogy anyagilag megengedhetnétek magatoknak egy felesleges személy eltartását.Fizet nektek egyáltalán valamit az ellátásért és a kajáért,mert azt nem fogadjátok el tőle.

Igazából a férjednek kellene rábírni a saját anyját,hogy menjen a fenébe.

2015. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem olyan egyszerű ám, utolsó. Én is szeretnék megszabadulni anyósomtol, de nem lehet. A nyugdijabol nem tudna megelni. Mondjuk ő részt vesz a hazimunkaban -bár ne tenné. ...- és a koltsegekhez is hozzá járul
2015. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!