Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem, hogy a gyerek miatt...

Kérhetem, hogy a gyerek miatt ne költözzön oda?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam, az édesanyjával 7 év után szakítottunk. A terhessége alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk és én elköltöztem a közös lakásunkból. Az egyik gyerekkori barátom sokat segített a volt páromnak, és mostanra egy pár lettek. A lakás a volt párome, de én nem szeretném ha az új párja oda költözne. A gyerek még pici és nem akarom, hogy mindennap együtt legyenek, hisz én vagyok az apja. Van erre valami lehetőségem?
2015. júl. 15. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem igazán. Ha nem pedofil az illető vagy már volt ügye gyerekveszélyeztetéssel kapcsolatban, akkor semmiféle beleszólásod sincs. Miért szeretnéd, hogy egyedül legyen a gyereked édesanyja? Mostantól amíg a gyerek fel nem nő maradjon egyedül nehogy az új párját jobban szeresse a gyerek, mert ő ott lakik, míg te nem? Többet kellett volna tenni a kapcsolatért ha menthető volt és nem most siránkozni.
2015. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%
Erre nincs lehetőséged. Nézzük csak. A lakás a volt párodé. Ti már szakítottatok. Hacsak nem veszélyezteti az új pasi a gyerekedet, nincs jogod azt kérni, ne költözzenek össze. Amúgy nem igazán értem, egyik mondatban az áll, hogy a közös lakásotokból költöztél el, másikban pedig már, hogy a lakás a volt párodé. Akkor most melyik?
2015. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:
Én vagyok az édesapja és én nem hozhatom el a gyereket, csak minden második vasárnap láthatom az édesanya lakásában. 3 éves kora után vihetem el heti 1 napra. Ebbe én akkor így beleegyeztem, de most már nem tetszik. Ő meg mindennap vele lenne, ez így nem jó.
2015. júl. 15. 11:14
 4/65 anonim ***** válasza:
96%
Tehát te több mint másfél éve elhagytad, élete egyik legsebezhetőbb pillanatában, oldja meg a szülést, babát egyedül. A barátod helyetted segített neki (ez mondjuk elég sokmindent elárul, hogy még a te barátod is inkább a feleséged pártjára áll). Neveli helyetted a kisfiadat, akit szintén elhagytál, és most vered itt a nyálas, hogy nehogy odaköltözzön, mert csak... Vastaps neked!!!
2015. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Közös alatt értem azt, hogy amiben közösen éltünk, de anno én költöztem hozzá.
2015. júl. 15. 11:15
 6/65 A kérdező kommentje:

Nem ilyen egyszerű, sok problémánk volt amit rosszul kezeltünk. Nem minden fehér vagy fekete.

A "barátomról" inkább ne is beszéljünk, szépen hátba támadott. A gyerek születése után a volt párom nem akarta tartani velem a kapcsolatot és ezért segített neki, és ez lett a vége.

2015. júl. 15. 11:19
 7/65 anonim ***** válasza:
95%
Simán kérheted. Ő meg simán kiröhöghet vagy elküldhet a fenébe. El is fog. Nem sül le a bőr a képedről? Legyen boldogtalan, csak mert te elszúrtad anno?
2015. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
92%
Dehogynem fekete és fehér. Problémátok volt, és? Meg lehet őket oldani. Teljesen jogos a volt párodtól, hogy egy újszülött babával, akit gondolom közösen vállaltatok és akivel te ott hagytad a szarban, tehát hogy ezek után a háta közepére se kívánt téged. Hatalmas érzelmi és hormonális sokk egy terhesség és utána a szülés. Te pedig cserben hagytad.
2015. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
93%
Szerencsére ebbe SEMMI beleszólásod nincs!
2015. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
87%
Amennyiben már nem tetszik a láthatás, mert ritkának tartod, akkor kérd hivatalosan, hogy többet szeretnél a gyerekkel lenni. Ennek nem az a megoldása, hogy amiért te nem látod a gyereket, azért más se legyen vele. Mégis hogy lehet így gondolkodni? Ennyi gyűlölettel? Ha? Talán nem szeretnéd, ha a nevelőapát esetleg megszeretné a gyereked később? Simán lehet, hogy jól bánna veled, de te azonnal ítélkezel azért, mert anno elváltak útjaitok az anyjával. Szégyellheted magad.
2015. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!