Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gyereknek...

Szerintetek is gyereknek kezeli a páromat az anyja?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Bár még nem anyós, csak "anyósjelölt" a hölgy, de ezt a kategóriát találtam a legnormálisabbnak.

Az a helyzet, hogy véleményem szerint a barátomat az anyja úgy kezeli, mintha egy kisgyerek lenne, közben meg 23 éves. Még otthon lakik ő is, én is, de őszre tervezzük a lakásvásárlást.

Folyamatosan ellenőrizgeti, és nem tudom, hogy ez csak nekem furcsa, mert velem 19 évesen nem csinálnak ilyet a szüleim, vagy az én családom a furi. Mesélek pár példát...

- Párom indul dolgozni, általában az anyja pakol neki kaját a munkára, de ha épp nincs otthon, akkor a párom is semmi gond nélkül pakol. Anyósjelölt ahogy hazaér, dob el mindent, átnézi, hogy mit tett a fia enni, megkérdezi, hogy "csak ennyit viszel?", párom mondja "igen,mert sose szoktam nagyon éhes lenni, minek vigyek többet, ha úgy se eszem meg". Erre az anyja nem szól semmit, aztán ahogy elfordul a barátom, az anyja még bepakol neki 2-3 féle kaját.

- Párom a fizetését úgymond biztos helyen tartja a szobájában, az anyja áttúrta a szobát, hogy megkeresse, hogy hová teszi, és a hónap közepe felé, amikor a párom nincs otthon, ő szépen előveszi a pénzt és megszámolja, hogy mennyi van még, mire költötte el. ( Itt hozzá kell tennem, hogy egyáltalán nem pazarolja a pénzt, mindig csak legszükségesebb dolgokat veszi meg magának, szóval nem jogos az utánaszámolgatás)

- Ha reggel 6-ra megy a párom dolgozni, ő szépen beállítja magának a telefonon az órát, hogy időben felkeljen, de az anyja megy mindig külön kelteni, jóval az ébresztőóra előtt. (Mintha magától nem kelne fel)

- Ha nálam alszik a párom és szintén délelőttös, akkor is ugyanez a sztori, ébresztő beállítva, anyósjelölt azért csörgeti hajnalban, hogy mostmár kelés. (Valamelyik nap indultunk tőlük hozzánk, és akkor is mondta az anyja, hogy "jólvan, majd csörgetlek reggel,hogy keljél. 23 éves könyörgöm... )

- Egyetlen egyszer előfordult, hogy párom 10 perccel tovább aludt, nem reagált a csörgetésre és az anyukája eljött hozzánk biciklivel, hogy majd ő felkel.

- A húga egyébként most tölti a 18-at, beteg volt valamelyik nap, anyósjelölt felhívta a gyerekorvost, bejelentette. Oké. Mentek az orvoshoz és anyuka,apuka bent csücsült a 18 éves lánnyal a gyerekorvosnál. Számomra ez annyira furcsa volt, hogy közrefogva, mint valami kisgyereket ültek az orvosnál.

- A barátomnak az anyja a levest is kiszedi mindig, a szendvicset megkeni, tényleg mintha kisgyerek lenne.


És nekem az a durva, hogy semmire nem ad okot a párom. Felelősségteljes és komoly. Már ő is mondta az anyjának, hogy nem kell így babusgatni, de nem érti meg.


Nektek ez nem túl sok? Vagy csak én nevelkedtem másként?



2016. febr. 4. 13:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha összeköltöztök, simán Tőled várja majd el, hogy kenyeret vajazz neki.


Nekem is volt ilyen párom. 25 éves korában még mindig az anyjánál voltak az iratai. Teljes mértékben kiszolgálták, még az egyetemre is anyuka ment be intézkedni.

Eleinte én is azt hittem,hogy ez CSAK a szülők hibája, de hamar kiderült, hogy a srác ezt igényli. Persze előttem lázadozott a szülei ellen, de valójában neki ez tökéletes életmód volt. Simán azt hitte, hogy az a normális, ha kisgyerekként kezelik, és majd én is úgy kiszolgálom, mint az anyja. Egyszer eljött velem a közértbe, és egész úton nyafogott, hogy vágja a kezét a szatyor. (nálam 2x olyan nehéz cuccok voltak).

Rövid úton röpült.


Ha párodat valóban zavarná, normálisan elbeszélgetne az anyjával erről. De szerintem neki ez tökéletesen megfelel így, ahogy van.

2016. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%

8-as vagyok, tudom hogy mondta, illetve szólt az anyjának a barátod, de úgy látszik ez nem elég.

Én komoly beszélgetésre gondoltam, ami annyit jelent, hogy szépen leül vele és higgadtan elmagyarázza az anyukájának, miért rossz neki hogy tehetetlen gyerekként kezeli.

2016. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%
Én amondó vagyok, hogy ha nem tudnám szép szóval leállítani, akkor minden ilyen esetben olyan ingerülten reagálnék, hogy ő is rosszul érezze magát a bőrében. Aztán előbb-utóbb már csak a békesség kedvéért sem menne be a szobámba pl. számolgatni a pénzemet. És természetesen hajtanám a mihamarabbi különköltözést.
2016. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem se normális. De ha ez vigasztal, az én anyósjelöltem sokkal rosszabb.

Pl.:

-párom testvérének a 35. születésnapján megmondja, hogy merről és hogy vághatja a saját tortáját...

- szándékosan bemennek állandóan apróságok miatt(pl. kézmosás amit a konyhában is megtehetne) miközben a párom vagy a tesója kakál a WC-n

-állandóan felbontja a leveleit, számlakivonatokat

-megmondja mit vegyenek fel

-ő reszeli a 35 éves "gyereke" sarkán a bőrkeményedést, vágja a lábkörmét

2016. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Te jó ég utolsó, a tiéd sem semmi! :-)


Nem tudom már pont ki, de valaki kérdezte, hogy megkérdezi e anyuka, hogy mire ment el a pénz. A válaszom, hogy ha több hiányzik belőle akkor igen, megkérdezi, ha nem sok, akkor nem.


Szintén valaki a gyerekorvosról: Igen, én is úgy tudom, hogy felnőtt orvoshoz járnak már az ilyen korúak, én is már pár éve oda járok,ezen is furcsálkodtam!


Többen írtátok, hogy ez a helyzet biztosan megfelel a páromnak is. Én ennek az ellenkezőjét vettem észre, egyre inkább zavarja. És a kenyeret is megtudja magának kenni, csak mire ő odaér, az anyja már rég megcsinálta! :-D


De javasolni fogom neki a komoly elbeszélgetést, hátha majd az segít. Remélem ha elköltözünk, akkor nem fog minket folyton zaklatni. Amúgy szeretem, nekem soha nem ártott semmit, és én sem szóltam neki erről egy rossz szót sem.


Férjével is hasonló, bár vele azért ennyire nem esik túlzásba!:-)

2016. febr. 4. 17:45
 16/29 anonim ***** válasza:
60%

és mégis miért hagyja ezt?

ja kényelmes neki?

nem anyja a hibás, hanem a te gyerek-párod

2016. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%

kutat? zár az ajtóra.

telefontál? teló kikapcs.

levest szed? kiveszi a kezéből és szed.

megkeni a kenyeret? vesz új szeletet és megkeni magának.


pároddal vannak itt hatalmas bajok!

lakást venni??? éljetek együtt egy hetet, és ha megunod, hogy neked kell kiszolgálni, örülj hogy megszabadulsz tőle!

2016. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

De ti most miről beszéltek? :-D

Atya ég!


Hány ezerszer írjam még le, hogy a párom már ezerszer mondta neki, hogy álljon le? Eddig nem akart ilyen drasztikusabb dolgokat tenni, hogy pl bezárja előle az ajtót és kikapcsolja a telefonját, stb, de mint írtam (már ezt is ezerszer) kezdjük belátni, hogy nem ért a szép szóból!


Az én párommal nincs semmi gond sem, maximum annyi, hogy próbálta szépen közölni az anyjával a helyzetet!


Tőlem sem vár el egyáltalán semmit, ha nincs otthon az anyja, akkor ő maga csinál mindent (de ezt is írtam, hogy nincs szüksége pénz ellenőrzésre, magától is felkel,pakol magának) sőt, inkább örül, hogy nincs ott az anyja aki beleokoskodik! A páromnak sem kényelem ez a helyzet!

2016. febr. 4. 19:09
 19/29 anonim ***** válasza:
60%

mondani egy dolog, akaratot érvényesíteni már más kérdés.

tudom hogy véded a barátod, de hidd el ha annyira "zavarná" ez az egész, akkor tett volna ellene.

hidd el, itt a srác majdnem olyan hibás mint az anyja, és van egy olyan sanda gyanúm hogy nem mer anyucinak vissza szólni, mert túl mulya hozzá.

nem neked kéne szidnia az anyját, hanem elé állnia és elmondania amit gondol.

az ilyen "jajj anyu én is megtudom csinálni" meg "köszi de megtudom oldani magamtól is" minden csak nem akarat érvényesítés.

szóval igen, a barátodban is ugyan annyi hiba van mint az anyukában, és hidd el ez hosszútávon egyre több konfliktust fog szülni.

2016. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
29%

NE HAGYD!!!!! az exemmel is eu volt... anyja kinyalta a popsijat mindig is... 30 evesen 1 rantottat nem tudott megcsinalni vagy a tesztat meddig kell fozni.... anyuci pici fia lesu

Z.. ne engedd !! Koltozzetek el minelhamarabb.

2016. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!