Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gyereknek...

Szerintetek is gyereknek kezeli a páromat az anyja?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Bár még nem anyós, csak "anyósjelölt" a hölgy, de ezt a kategóriát találtam a legnormálisabbnak.

Az a helyzet, hogy véleményem szerint a barátomat az anyja úgy kezeli, mintha egy kisgyerek lenne, közben meg 23 éves. Még otthon lakik ő is, én is, de őszre tervezzük a lakásvásárlást.

Folyamatosan ellenőrizgeti, és nem tudom, hogy ez csak nekem furcsa, mert velem 19 évesen nem csinálnak ilyet a szüleim, vagy az én családom a furi. Mesélek pár példát...

- Párom indul dolgozni, általában az anyja pakol neki kaját a munkára, de ha épp nincs otthon, akkor a párom is semmi gond nélkül pakol. Anyósjelölt ahogy hazaér, dob el mindent, átnézi, hogy mit tett a fia enni, megkérdezi, hogy "csak ennyit viszel?", párom mondja "igen,mert sose szoktam nagyon éhes lenni, minek vigyek többet, ha úgy se eszem meg". Erre az anyja nem szól semmit, aztán ahogy elfordul a barátom, az anyja még bepakol neki 2-3 féle kaját.

- Párom a fizetését úgymond biztos helyen tartja a szobájában, az anyja áttúrta a szobát, hogy megkeresse, hogy hová teszi, és a hónap közepe felé, amikor a párom nincs otthon, ő szépen előveszi a pénzt és megszámolja, hogy mennyi van még, mire költötte el. ( Itt hozzá kell tennem, hogy egyáltalán nem pazarolja a pénzt, mindig csak legszükségesebb dolgokat veszi meg magának, szóval nem jogos az utánaszámolgatás)

- Ha reggel 6-ra megy a párom dolgozni, ő szépen beállítja magának a telefonon az órát, hogy időben felkeljen, de az anyja megy mindig külön kelteni, jóval az ébresztőóra előtt. (Mintha magától nem kelne fel)

- Ha nálam alszik a párom és szintén délelőttös, akkor is ugyanez a sztori, ébresztő beállítva, anyósjelölt azért csörgeti hajnalban, hogy mostmár kelés. (Valamelyik nap indultunk tőlük hozzánk, és akkor is mondta az anyja, hogy "jólvan, majd csörgetlek reggel,hogy keljél. 23 éves könyörgöm... )

- Egyetlen egyszer előfordult, hogy párom 10 perccel tovább aludt, nem reagált a csörgetésre és az anyukája eljött hozzánk biciklivel, hogy majd ő felkel.

- A húga egyébként most tölti a 18-at, beteg volt valamelyik nap, anyósjelölt felhívta a gyerekorvost, bejelentette. Oké. Mentek az orvoshoz és anyuka,apuka bent csücsült a 18 éves lánnyal a gyerekorvosnál. Számomra ez annyira furcsa volt, hogy közrefogva, mint valami kisgyereket ültek az orvosnál.

- A barátomnak az anyja a levest is kiszedi mindig, a szendvicset megkeni, tényleg mintha kisgyerek lenne.


És nekem az a durva, hogy semmire nem ad okot a párom. Felelősségteljes és komoly. Már ő is mondta az anyjának, hogy nem kell így babusgatni, de nem érti meg.


Nektek ez nem túl sok? Vagy csak én nevelkedtem másként?



2016. febr. 4. 13:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%

Anyósom detto! Szerencsére a férjem elköltözött időben, így kicsit önállósította magát.

Viszont nagyon kényelmes volt neki, hogy mama mindent megcsinál helyette, úgyhogy sokmindent ráhagyott.

Amikor én is a képbe kerültem, akkor mama azt gondolta, hogy majd helyettem is intézkedik, dónt, gondolkodik.

Nem hagytam. Nem értette, a mai napig nem érti, hogy miért gond az nekem, ha ő akarja megszervezni az életünket. Szerencsére a férjem támogat abban, hogy az anyukája ne folyjon túlságosan bele az életünkbe.

Ő az a tipusú nő, aki minden cselekedetét normálisnak gondolja, és ha 100-an mondják neki, hogy tülzásba esik, akkor sem hiszi el.

A kapcsolatunk első veszekedése is az ő "segítőszándéka"miatt volt.

Nem bírja elviselni, hogy nem ő alakítja, nem ellenőrízheti a fia életét.

Egy megoldás van: a párod rágja el végre a köldökzsinórt, és éljetek külön életet.

Még fiatal vagy, de hidd el, hogy ahhoz, hogy tiszteld a párod anyját, ahhoz nem szükséges vele barátnői viszonyt kialakítani, és asszisztálnod sem kell ahhoz, hogy a felnőtt fiát egy tehetetlen kisfiúként kezelje.

2016. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

kérdező, naív 19 éves lány lehetsz. ha rám hallgatsz, nem ugrasz bele a lakásvásárlásba most ezzel a pasival. oké, költözzetek össze. éljetek együtt 1-2 évet.hogyha minden ok akkor vesztek majd lakást.

de így én nem tenném. jól írták a többiek. valószínűleg megfelel a párodnak ez a helyzet, max előtted játsza meg magát,mert látja,hogy kiakadtál ezen. de könnyen lehet,hogy ha összeköltöztök majd tőled is elvárja,hogy anyáskodj felette stb. mondom, próbáljátok ki milyen együtt élni. + anyós gondolom nem fogja könnyen ereszteni a kisfiát és költözés után is állandóan a nyakatokon lesz.

úgyhogy adj neki egy próbát,hogy milyen vele élni. tényleg ne ugorj bele esetleg hitelekbe is , anélkül,hogy tudnád milyen vele élni.

mert hiába próbálod védeni a barátodat, ő is ugyanúgy hibás a dolgokban.

2016. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

hiába véded

megfelel neki, ha nem felelne meg, akkor úgy leoltaná, hogy csattanjonl, ha anyja, ha nem! de ő csak csöndben tűri hogy törli a fenekét?

2016. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Ma leb*szta a sárga földig az anyját, kíváncsi leszek a fejleményekre!

Az együttéléstől nem félek, màr így is együtt lakunk majdnem, minden nap együtt alszunk, csak hol náluk, hol nálunk. Na de mindegy is!

Köszi a válaszokat, a fejleményeket megírom (ha lesznek)!

2016. febr. 5. 09:17
 25/29 anonim ***** válasza:
59%
Oké, én nagyon kíváncsi vagyok! :)
2016. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

azért a másik családjánál való tanyázás még nem együttlakás.

hidd el, sokkal másabb a másiknál aludni, mint ténylegesen együtt élni, vezetni a háztartást, beosztani a pénzt, minden nap kaját tenni az asztalra. az együttélés tényleg egy jó próbája a kapcsolatnak. lehet kiderül,hogy a barátod egy fűszálat nem tesz majd kereszbe, de elvárja hogy takaríts meg főzz neki. gondolom ilyen életet nem szeretnél évtizedekig.szóval óvatosan, ismerd ki mielőtt lakást vesztek.

2016. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ennyire nem durva, de stimmel nálunk: az ébresztés. 25 évesek leszünk nyáron mindketten, de az anyja még mindig ébreszti, engem rohadtul tud idegesíteni, mert van neki ébresztő a telefonon de csak azért képes felkelni, hogy megcsörgesse! Kiakasztó! Meg veszi neki melóba a kaját, külön főz neki, éhen ne halljon ha nem eszi meg a kitalált kaját... Szerintem szándékosan
2016. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
27-es vagyok, véletlenül elküldtem idő előtt... Szóval az a baj még, hogy amíg én nem mostam fejet a páromnak is, hogy ez gáz, mintha 5 éves lenne! Azóta komolyodott, de az anyja még mindig kisgyereknek kezeli.
2016. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 PoCii válasza:
Na, mi a helyzet azóta?
2016. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!