Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan reagálnátok a következő...

Hogyan reagálnátok a következő helyzetre?

Figyelt kérdés
Pár napja apósék átjöttek váratlanul, pont főztem. Először lefikázták, hogy fúj de utálják ezt a kaját (paradicsomos húsgombóc) utána közölték, milyen hülyeség az, hogy rántást csinálok a szósznak. Amúgy is kettőnkre főztem, meg a mondottak után nem kínáltam meg őket. Rá két nappal nagy társaságban após fennhangon mondta mindenkinek, hogy milyen jól főzök, csak tőlük sajnálom, az se érdekelne, ha nincs mit enniük stb. Köpni-nyelni nem tudtam, nagyon kellemetlen volt. Erre másnap anyós hívott, a háttérből beszólt, hogy ugye nem főzök épp, mert akkor nem jönnek. Most lesz egy családi összejövetel, tudom, hogy megint felhozza. Nem vagyok veszekedős, de szívesen visszaszólnék valami frappánsat.
2016. máj. 25. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szólj!
2016. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Szólj vissza!

Hogy reméled, itt is azzal kezdték a vendégséget, hogy leszólták a kaját, és lefikázták azt ahogy a házigazda főzni fog, mert lehet, itt se szívesen fogják őket megkínálni ezek után.

És ha lehet, hétfőn, szerdán és hétvégén ne jöjjenek, mert nem szeretnéd őket megint megsérteni azzal, ha váratlanul betoppannak, hogy a családodnak főzöl.


Egyébként sem illik csak úgy beállítani valakihez, legalább is nekem még anyám is telefonál, ha átjön.

Ahogy nem illik így viselkedni sem.


És a helyedben közölném, hogy innentől nem látod őket szívesen, viszont igen, jól látják, hogy téged nem érdekel hogy mit esznek, nem fogod őket megsérteni azzal, hogy rájuk tukmálod a sza.r kajáidat... Akár éhen is maradhatnak.

2016. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha elég bevállalós vagy ne tegyél nekik tányért, hiszen úgy sem szeretik ahogyan főzöl. ;)
2016. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj! Ne hagyd magad megalázni! A férjed pedig védjen meg, álljon ki melletted.


Ezek után pedig többet nem ennének abból, amit én főzök.

2016. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj veletek "nőkkel" hogy mindenen halálosan megsértődtök és komolyan vesztek, pedig nyilvánvalóan csak csipkelődnek veletek. Egyszerűen nem fogja fel az agyatok, hogy mi az, amit nem komolyan és bántásból mondanak, hanem évődnek.

Az egy másik dolog, hogy nem főztél négy emberre, erre nem mondok semmit, mert sok álláspont van és mindegyiket megértem

2016. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Lepd meg őt azzal, hogy a családi összejövetelen te (is) fogsz főzni ;). Lehetőleg ne tudjon róla!

Az lenne a hab a tortára, ha valaki a füle hallatára dicsérne meg! :)

2016. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szoktam vinni nekik kaját, sütit, akkor nincs baja vele, sőt! Ezért sem értem, másoknak miért így állít be...
2016. máj. 25. 10:13
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

elvitte a cica a nyelved?

vagy miért nem mondtad el a társaságban,hogy ez nem pont így történt..azért nem kínáltad meg őket, mert előtte mondták,hogy utálják azt a kaját.


amúgy én biztos vagyok benne,hogy van nekik veled valami bajuk és így mutatják ki.. állj ki magad mellett és a férjed is szólhatna az érdekedben. ha bajuk van, mondják meg, de ne ilyen hülyeségekkel fúrjanak a háttérből.

2016. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kovpet ***** válasza:
91%

"Szoktam vinni nekik kaját, sütit"


Ezzel a szokásoddal szerintem ideje lenne felhagyni.


"Köpni-nyelni nem tudtam"


Ezt meg sosem értettem. Ha igaztalanul bántanak, akkor védekezz. Ki más védekezne helyetted? Vagy ha neked nem ér annyit, hogy kinyisd a szád, akkor másnak miért kellene annyit érnie?

Nem tudom elképzelni, hogy ha mások előtt azt mondják rám, hogy nem kínáltam meg őket a kajával (bár én nem igen főzök, de ez most mindegy), akkor ne mondanám, hogy ti mondtátok, hogy utáljátok, plusz talán nem is kellene bejelentés nélkül átjönni.

Bár tényleg nem illik nem megkínálni a vendéget, az is igaz. De ha pont két adagot főztél és azzal indítanak, hogy fúj, akkor én is inkább egy szendviccsel kínálnám őket meg ezek után.

2016. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem, hogy felnőtt ember miért nem áll ki magáért? Én azt vallom, hogy van aközött különbség, ha tisztelsz valakit, vagy csak udvarias vagy. De nem kell összekeverni a kettőt. Attól, hogy a párod szülei, nem vagy köteles eltűrni a sértéseiket, sőt tisztelned sem kell őket, ha ők sem téged. Ha te udvarias vagy velük, legyen ők is azok.


Nyugodtan mondd meg, hogy azért nem kínáltad őket, mert nem voltál felkészülve 2 plusz emberre, mert váratlanul állítanak be. + nem akartad őket x.ral kínálni. Ennyi.

2016. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!