Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elköltöznétek albérletbe,...

Ti elköltöznétek albérletbe, vagy tűrnétek?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a történet , hogy férjemmel anyosoméknál lakunk , van egy 1éves babánk. Nem volt gond idáig , persze mindenhol vannak pici viták. De egy kicsit kezd elegem lenni már hogy mindent eltűrök , hallgatok. Tudni kell anyosom betegnyugdijas. Nagyon elereszti magát , mindig panaszkodik hogy ez fáj , az fáj stb. Meg hogy soha nincs pénz. Mi egy fél fizetésnél többet odaadunk nekik , az bőven elég a számlákra. Ma mondta nekem hogy átkéne számoljuk a dolgokat , hogy mennyi kiadás van egy honapban , mert nem tudja fizetni a számlákat , kaját venni , pedig mi is sok kaját veszünk , közös konyhán vagyunk. Mikor hazajött a férjem nagxon felmérgelödött mikor elmeséltem neki és lett egy nagy veszekedés . Na mindegy.. Közben mondta anyosom hogy én nem ugy viselkedek ahogy kéne , mert egész nap fekszek az ágyban :)) haha . Egy örökmozgó nagyon anyás baba mellett :)) mikor alszik a lányom és van főzve , takaritva , olyankor leszoktam dölni pihenni . És neki ez esik rosszul hogy nem vele üldögélek hogy hallgassam hogy sír hogy ez fáj , az fáj. Látja ő is nagyon jol hogy egy ideje a lányom csak velem akar lenni , ordít ha valaki az ölébe veszi , ez a szepa , csak lejár idővel , de addigis nemtudok mindent én csinálni , és ez a baja hogy ő is kell valamit csináljon betegen. Na mindegy.. A lényeg hogy nemvolt gond velük , öregek szegények már , minden öreggel nehéz , csak a férjemet is kikészítik idegileg , és aztmondta a férjem hogy ujévtől megyünk albérletbe. Szuper lenne a nyugodtság , de mikor vissza kell menyjek dolgozni , akkor anyosom kéne vigyázzon a lányomra , mert nincs más senkim. Bölcsibe nemszeretném adni csak ha nagyon muszály. És olyan munkaprogramom volt hogy fél4kor kellett keljek , igy a lányomat nemtudnám hordozgatni át anyosomhoz. Ti mit tennétek ? Kicsit hosszu lett , csak jol esett kiirni magamból
2016. nov. 4. 21:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Annyi pénzetek nincs, hogy anyósnál lakva kijöjjetek belőle rendesen, miből akartok albérletbe menni? Gondolom, van pénz két havi kaucióra és az első havi lakbérre, meg lesz is hová költözni, mert a legtöbb városban elég nehéz normális albérletet találni, hónapok alatt is.


Ha az anyagiakon megy csak a vita, akkor jobb lenne pontos számadást csinálni, és rendezni a vitás kérdéseket, mint haragból dönteni olyan megoldás mellett, amit hosszú távon nem tudtok fenntartani.

Ha kiderül márciusban, hogy nem tudtok albérletben megélni, akkor mi van? Fül-farok behúzva mentek vissza anyóshoz jópofizni, vagy költöztök gyerekestől az utcára?

2016. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
64%

Hujjj de gusztustalan vagy!!


Neked segítsenek, de te meg beszélgetni se akarsz vele.

Undorodom a lusta, semmitevő emberektől.

2016. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az a fele fizetésnél több?


Ha nincs annyi pénzetek se, hogy anyósnál kijöjjön a rátok eső rezsi, akkor bizony nem tudtok majd albérletbe sem menni, sőt, vissza kell menned dolgozni (gyerek megy bölcsibe, anyós nem fog tudni rá vigyázni, ezt már most felejtsd el) és még így is maradtok anyósnál.

2016. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
82%

Nem elég, hogy ki akarja használni a beteg anyósát, miközben le se szärja, de ennek még gyereke is van...


Elég felelősségteljes lehet, ha még a pénz beosztásához se ért gyerekkel a háta mögött, és bele mert vágni, hogy szétkaszáljon még egy életet...


Süt ebből a nőből az "intelligencia"...


Gyereke van, leélt x évet, de még nem próbálta ki hogyan kell beosztani a pénzt.

Bravó!

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__8209231-ti-hogy..

2016. nov. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

1. Anyosom mondta hogy majd ő vigyáz a lányomra , ne adjam bölcsibe

2. Hogy ha nem tudtok semmit a helyzetünkről , minek írtok ilyesmiket ? Hogy kihasználom anyosomat? Mikor mindig mindent ugy csinálok ahogy ő mondja. Bezzeg akkor jó voltam mokor a korházban volt , és egy nap 2x főttkajával futottam hozzá , ez a hála hogy én vagyok a rossz , azért mert mikor nincs semmi tennivaló , akkor ledölök az ágyban ? Azonkivül mindig ott van velünk és igenis unom , hogy ennyire elengedi magát , akárki felhivja telefonon , akárkivel találkozunk , ő csak mondja hogy milyen beteg stb. Itthon is csak azt tudja mondani. Már aposom is rászolt hogy ne engedje el magát annyira

3. Ez nem igy van hogy nem jönnénk ki albérletben. Laktam albérletben a volt barátommal 2évet. Tudom mit jelent 1fizetésből kifizetni minden számlát , mert ő nem dolgozott. De most a férjemnek és nekem is van fizetésünk , miért ne tudnánk kifizetni. Nem vagyok egy buta liba mint aminek itt beállitottatok. Sokmindenen keresztül mentem már. Nem tehetek rola hogy anyosomnak nem elég amennyit adunk , ahogy odaadjuk a pénzt , már másnap mondja hogy nincs pénze

2016. nov. 5. 03:20
 16/42 anonim ***** válasza:
65%

Akkor ne adjatok neki pénzt! Kérjétek el a csekkeket és fizessétek be (egy részét), és azt írod, mindenkire vásároltok kaját. Mit kéne még beleadni? Szerintem semmit.

Közművek rendezve, ennivaló van.

Ha másra szórja el a pénzt, amit a lakhatásra adatok, mindent ki fognak kapcsolni. Aztán jöhet a következő kérdés, hogy ezért tényleg elvihetik-e a gyereket?


Gondolom anyósod már szellemileg sem friss. Ideje, hogy kivegye a férjed a kezéből a gyeplőt. Lehet, még örülne is neki, hogy nem az övé többé a felelősség.

2016. nov. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó a normális választ. Mondtam tegnap anyosimnak hogy ha nembirja igy csinálni akkor kifizetjük mi az egész számlát , intézze ő a kaját vagy forditva. Aztmondta hogy nemjó , hanem számoljuk át a kiadásokat hogy adjunk neki több pénzt.. Hogy ő sok pénzt ad a gyogyszerekre
2016. nov. 5. 06:06
 18/42 A kérdező kommentje:
Ja és azért írtam azt hogy szegények öregek , mert pont ezért elnézem nekik hogy egész nap veszekednek egymással , anyosom mindent jobban tud , mindenkinek megmondja mit hogy csináljon. Ha főzök ott áll mellettem s mondja mit hogy csináljak , mikor tudom hogy kell , de meghallgatom s soha nem pofáztam vissza , mert tisztelem őket , mint a férjem szülei , de nemkéne kihasználjanak pénzileg..
2016. nov. 5. 06:36
 19/42 anonim ***** válasza:
76%
A gyógyszereit fizesse ő.Azt ő szedi és nem ti.
2016. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
87%

alapból nem kellett volna odaköltözni. nem ciki egy kicsit,hogy házasok vagytok,gyerek is van és mégis még mindig a szülőkkel éltek?

itt lenne az ideje saját lábra állni,főleg,hogy konfilktusok is vannak meg anyagialag is lehúznak.

a gyereket majd beadjátok a bölcsibe ha kell. vagy hívtok bébicsőszt. más is így csinálja .

ha amúgy is beteg az anyós,akkor szerinted hogy fog a gyerekre vigyázni? meg alapból pofátlanság elvárni,hogy ő vigyázzon rá mindig, még ha egészséges is lenne.

de egyébként van több ismerősöm,akinél úgy vigyáz a nagyi a gyerekre,hogy nem laknak együtt.nem értem miért hiszed,hogyha elköltöztök,akkor nem vigyázhat rá.

inkább az egészsége miatt kizáró,hogy vigyázzon a gyerekre.

adjátok be bölcsibe szerintem.

2016. nov. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!