Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elköltöznétek albérletbe,...

Ti elköltöznétek albérletbe, vagy tűrnétek?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a történet , hogy férjemmel anyosoméknál lakunk , van egy 1éves babánk. Nem volt gond idáig , persze mindenhol vannak pici viták. De egy kicsit kezd elegem lenni már hogy mindent eltűrök , hallgatok. Tudni kell anyosom betegnyugdijas. Nagyon elereszti magát , mindig panaszkodik hogy ez fáj , az fáj stb. Meg hogy soha nincs pénz. Mi egy fél fizetésnél többet odaadunk nekik , az bőven elég a számlákra. Ma mondta nekem hogy átkéne számoljuk a dolgokat , hogy mennyi kiadás van egy honapban , mert nem tudja fizetni a számlákat , kaját venni , pedig mi is sok kaját veszünk , közös konyhán vagyunk. Mikor hazajött a férjem nagxon felmérgelödött mikor elmeséltem neki és lett egy nagy veszekedés . Na mindegy.. Közben mondta anyosom hogy én nem ugy viselkedek ahogy kéne , mert egész nap fekszek az ágyban :)) haha . Egy örökmozgó nagyon anyás baba mellett :)) mikor alszik a lányom és van főzve , takaritva , olyankor leszoktam dölni pihenni . És neki ez esik rosszul hogy nem vele üldögélek hogy hallgassam hogy sír hogy ez fáj , az fáj. Látja ő is nagyon jol hogy egy ideje a lányom csak velem akar lenni , ordít ha valaki az ölébe veszi , ez a szepa , csak lejár idővel , de addigis nemtudok mindent én csinálni , és ez a baja hogy ő is kell valamit csináljon betegen. Na mindegy.. A lényeg hogy nemvolt gond velük , öregek szegények már , minden öreggel nehéz , csak a férjemet is kikészítik idegileg , és aztmondta a férjem hogy ujévtől megyünk albérletbe. Szuper lenne a nyugodtság , de mikor vissza kell menyjek dolgozni , akkor anyosom kéne vigyázzon a lányomra , mert nincs más senkim. Bölcsibe nemszeretném adni csak ha nagyon muszály. És olyan munkaprogramom volt hogy fél4kor kellett keljek , igy a lányomat nemtudnám hordozgatni át anyosomhoz. Ti mit tennétek ? Kicsit hosszu lett , csak jol esett kiirni magamból
2016. nov. 4. 21:13
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Tudom mivel jár a cukorbetegség , mert 3éve látom hogy veszi be a gyogyszerét. Én mentem vele orvoshoz , mindenben segitettem amit csak tudtam és mégis én vagyok mindenki szemében a rossz itt
2016. nov. 5. 08:11
 32/42 A kérdező kommentje:
Erdélyben lakunk , itt egészen másképp van minden , nemtudom átszámolni forintba csak kb euroba. Én kapok szinte 300euro gyermeknevelésit , a férjem kicsit kevesebbet 250-300között. Ebből leadunk nekik bonokkal eggyütt 150eurot. Plusz amiket vásárol a férjem naponta kajára meg háztartásra az lenne összesen még vagy 150euro ha nem több. Egy albérletet kapnánk max 120euroig , igaz egyszobás , de elég lenne nekünl. Nyáron a számlák van hogy csak 50euro elég lenne kifizetni , télen azért van hogy 100euro kell. Ennyi kb a számítás. Remélem igy világos. Ugye mi még pelenkát kell vegyünk , meg maradjon a lányunknak játékra , ruhára , amire kell..
2016. nov. 5. 08:18
 33/42 anonim ***** válasza:
93%

az ilyet sosem értem!

Felnőtt emberek vagytok, vállaltatok egy gyerket is.. De miért nem költöztök el külön albérletbe?

Nem tudom elhinni, hogy jó így élni, hogy kerülgetni kell, alkalmazkodni.

Ez az én szememben nem több, csak lustaság, kényelmesség.

Azt írtad: anyósodnál laktok. Férjednek egyből lépnie kellett volna, hogy azonnal költözzetek, ahogy összejöttetek.

Mert igenis élősködés, hogy együtt éltek.

Akkor nagyon sok gond nem lett volna, ha alapból nem ott laktok, hanem saját lábra álltok, még akkoris ha úgy nehezebb.

Ne haragudj, nem adok neked igazat!

Már rég külön lakásban kéne lennetek! Így a kérdés.. nem is kérdés!

2016. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj. Nem mondom, hogy rossz ember vagy, de kicsit furcsán aposztrofálod anyósodat, miközben elvárnád azt, hogy beteg létére bármikor a rendelkezésetekre álljon. Ami egy gyerekkel még nehezebb. Pláne idősebb korban. Azt azért ugye nem lehet elvárni, hogy kötelességszerűen ezt tegye, miközben kissé elhordtad őt mindennek. Ezt nevezik kihasználásnak és számítónak. Ezek után ne csodálkozz, ha sok embernek ez nem tetszik. Lehet, hogy te magadat kívülről nem látod, de ilyenkor jön az, hogy más téged viszont igen. Az bizony nagy anyagi segítség volt eddig is, hogy ti ingyen náluk lakhattok. Ha nem hiszed számold össze ez havi mennyit jelentett eddig. Miért nem spóroltátok össze rá a pénzt, hogy el tudjatok menni? Mert amit nem adtatok nekik oda albérletként, azt össze lehetett volna spórolgatni... Van fogalmad arról, hogy mennyibe kerülnek az albérlet árak? Csillagos ég, és akkor még csak egy közepes színvonalról beszéltünk. 2 havi kaució, és egyből fizetheted az első bérleti díjat hó végén v. közben. Arra is kell gondolni, hogy mi lesz, ha férjed nem kap fizetést, vagy más munka után kell néznie? Ezek mind-mind tényezők. A lényeg, hogy jelen pillanatban mennyi az összes bevételetek? Ami minden hónapban biztonsággal jön?
2016. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Ha elköltöznénk szerintem anyosom nem állna többet szoba velünk , lett volna tavaly egy lehetőségünk , de nagyon huzta a száját , mondta hogy maradjunk stb. De csak ez lessz a vége nem érdekel ha megharagszik , mert már nembirom azt hogy mindennek jopofit vágjak még akkor is ha magamban bánt a dolog. Probáltam mindig kedves lenni velük , de sokszor nem azt kapom amit adok
2016. nov. 5. 08:24
 36/42 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényleg fenn tudjátok magatokat tartani akkor nem kérdés, hogy albérletbe mennék inkább a helyetekben. A pici 2 éves korában vissza dolgozni és egyértelmű, hogy bölcsi, a férjjel ellenkező műszakba, akkor ráértek 8-ra vinni a picit, nem kell korán kelnie. Így is vigyázhat majd rá eleget a mama, ha az egészsége bírja, nem keveset lesz beteg hidd el. Az hogy ő felajánlotta, hogy bölcsi helyett vigyáz rá, csak egy dolog, nem való egy idős embernek napi 8-10 órába egy pici 2 éves. Nem hinném, hogy sértődés lenne belőle. Amúgy meg miért is hagynád magára? Egyszer az is írtad, hogy van férje, ha meg még dolgozik, akkor meg lehet, hogy jól is esne anyósodnak egy kis csend, nyugalom.

Szerintem ez így lenne normális, külön család vagytok, sőt rég nem ott kellene élnetek.

2016. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Én az ő szemébe soha 3év alatt egy rossz szot nem szoltam , ha valami bántott magamban tartottam , ezért robbant most minden belölem , igy ismeretlenként leirhattam . Tudom mennyo itt az albérlet , írtam már hogy laktam 2évet albérletben a volt barátommal. És tudtam bogozni magam. Annyit adunk anyosoméknak amennyiért albérletbe mehetnénk. És nem én erősítem hogy menyjünk , mert akkor nem állna szoba többet a fiával , hanem a férjem unja már hogy egyfolytába szolnal hogy ne fürödj le egy nap 2x , hova megyünk tekeregni , mindent ők akarnak megszabni hogy mit hogy csináljunk.. De lehet jobb lessz nyugodtan élni és ennel vége legyen , még akkor is ha én leszek a gonosz aki elköltözött a fiával
2016. nov. 5. 08:30
 38/42 A kérdező kommentje:
Igen van férje , dolgozik aposom , de mikor eggyütt vannak egyfolytában veszekednek , anyosom mintha kicsit kezdene magába fordulni , sokszor mondja hogy véget vet az életének stb. És ettől félek ha itthagynánk nemtudna mit kezdeni magával , hogy elvisszük az unokáját is akit nagyon szeret. Nincs neki nagyon magánélete , csak velünk jár sétálni ilyesmik . Mostmár lenyugodtam probálok szépen írni rola
2016. nov. 5. 08:34
 39/42 anonim ***** válasza:
75%
Szokásos. jóságos ,ártatlan feleség és problémás ,gonosz anyós kérdés. :-)
2016. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
70%
Miért az nektek nem elég segítség hogy az ő házukban lakhattok? Tudod te milyen nehéz gyerekkel normális albérletet találni, elfogadható áron? Ugyanis kisgyerek, az albérletek 70%-ába nem mehet.
2016. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!