Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik nincsenek rosszban...

Akik nincsenek rosszban párjuk szüleivel, a látogatást hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés

Hétvégére hazautazunk, és jön a szokásos matekozás, hogy én menjek át, mennyi időre, stb.

Mindkettőnknek már csak az anyukája él, viszont anyósomtól pár percre laknak sógorék. Az én édesanyám közelében egy rokon sem él, plusz nagyon jó a kapcsolatom vele és szeretnék vele minél több időt tölteni. Párommal jó a kommunikáció köztünk, mégis ennyi idő után is értetlenkedik, hogy miért csak fél napra mennék át hozzájuk. Anyum városához közeli faluban élnek, tehát utazással együtt ez a fél nap sem kevés idő.

Szinte mindig elvárt lenne, hogy én ott is aludjak, mert hogy szeret az anyukája stb. (bár az elején elég sok mindent ki kellett állnom, mert nagyon nem bírt...most meg nagyon szeret).

Volt idő, amikor kijelentettem, hogy ne haragudjanak, de én szeretnék édesanyámmal lenni, minden második hazalátogatásnál átmegyek anyóshoz egy napra, legyen az elég. Erre hallom, hogy mondja anyós, biztosan nem szeretem meg haragszom rá, azért nem megyek, párom is mintha elfelejtette volna, hogy mit beszéltünk meg, értetlenkedik, miért nem tudok több időt náluk tölteni.

Egyszerű kis hülyeségnek tűnik, de most is volt vitánk ebből, amikor kijelentettem, hogy nem fogok átmenni, maximum pár órára, férjem megsértődött kicsit...mivel karácsonykor utazunk haza megint és mostanában anyum sincsen túl jól.

Amúgy ő is szokott átjönni hozzánk, de azért jóval kevesebb időt tölt el.

Másoknál ez hogyan megy? Értelemszerűen ott, ahol aránylag jó a kapcsolat is a szülőkkel.


Köszi a válaszokat, tudom, hogy ez picike problémának tűnik, érdekelne, hogy másoknál is szokás-e napokat ott tölteni, ha kevés idejük van.


2017. okt. 30. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Ez sajnos nem picike probléma, minden karácsonykor, vagy egyéb hazalátogatáskor elő fog jönni.

Anyósodnak mondd meg, hogyha fordított helyzet lenne és ő élne egyedül, mit szólna, ha a fia vele kevesebb időt töltene és ott időzne, ahol még család is körülveszi az anyát? Mondd neki, hogy ez nem azt jelenti, hogy őt nem szereted, csak az édesanyádat nem akarod magára hagyni.

Aztán, ha ebből sem ért, akkor keseregjen, de csak csendben, magában!

A férjedet meg egyszer és mindenkorra, négyszemközt rendezd le, hogy ne viselkedjen úgy minden látogatáskor, mint egy szellemi fogyatékos, hanem tartsa magát a megbeszéltekhez!

2017. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nincs ilyen, egyszer itt vagyunk, egyszer ott. Ünnepekkor, mindkét helyre megyünk 1-1 nap, de mostanában inkább mi hívjuk őket magunkhoz.

Szerintem előbb a férjeddel kéne lerendezni. Nem is értem, hogy hogyan lehet ilyen értetlen. Ha ő normális lenne, akkor anyós sem dumálna szerintem.

2017. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkihez közösen megyünk.
2017. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Megjött a lepontozós elmebeteg!:D
2017. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A karácsony még nem is annyira probléma, mert akkor több szabadságot tudunk kivenni. Ez is pár éve jött elő, mióta nem utazunk annyit haza és nem tudunk több időt a szülőknél tölteni. Régebben valószínűleg ezért nem tűnt fel a dolog.

Elég erős karakter az édesanyja, és férjem meg sógorom nagyon szereti, tiszteli, ennek örülök, de sógort például napi szinten hívogatja, és ha nem éri el, kétségbeesik, kicsit szorongós.

Van egy érzésem, hogy férjem ráhagyja a dolgot, ma ismét tudatosítom benne a dolgot, érdekes, mert más témában elsőre meg tudunk beszélni mindent.

2017. okt. 30. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű ez a dolog. Próbáljatok mindenkivel egyenlő időt tölteni. Mi lenne, ha egyik nap anyukádnál lennétek, másik nap az ő anyukájánál? Esetleg ha elvinnétek az anyukákat vacsorázni közösen, vagy megbeszélni valamelyik anyukával, hogy egy családi ebédet hozzon össze, ahova a másik anyuka is meg van hívva?
2017. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lemegyünk hozzájuk 2 napra, az én "családommal" meg bőven elég az a pár óra, amit együtt töltünk, de már akkor is akasztanám fel magam a végére, szívem szerint.
2017. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
70%
vagy csináljátok azt, hogy az anyukád is megy a férjed anyukájához, így mindenki együtt van.
2017. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon bunkó vagyok és türelmetlen, a férjem értetlenkedésére a második alkalommal azt válaszoltam volna, hogy mi a fäszt nem fogsz fel azon, hogy az anyám az anyám, egyedül van mint az ujja én meg vele akarok lenni? Te is a te anyádnál ülsz egész hétvégén, milyen alapon várod el tőlem, hogy én ne üljek a sajátomnál? Ráadásul a tiéd nem csak akkor lát családtagot, ha te nála vagy? Mi nem érthető ezen? Nehogy már leszarjam anyámat azért, hogy a te anyád elégedett legyen!
2017. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. A Te anyukád, akkor mész hozzá amikor akarsz és annyi időre. Mi az, hogy a férjed megsértődik? Mi az,hogy beleszól egyáltalán? Nem is értem. Egyáltalán ha nem szülőkhöz mennétek, hanem pl elmennél a barátnődhöz egy hétvégre akkor is megsértődne? Nekem az egyik barátnőmnek nyaralója van Balcsin, oda mi csajok egyedül is leszoktunk menni hétvégére, de nem kell ehhez engedély. Páromnak zenekara van (nem a fő állása), ők is mennek ide -oda, nem kell egymás nyakán lógni állandóan, bár amúgy mi a munkán kívül nagyon sok időt együtt töltünk, nagyon jó a kapcsolatunk a párommal hála isten, de soha nem korlátozzuk a másikat. Sok a közös program hétvégén is, mindig szakítunk egy fél napot legalább valami programra kettesben. Akkor menj haza egy hétvégére egyedül. Mi egy nagy városban lakunk, párom szülei itt, az én szüleim csak 50 km-re. Én főleg az idén sokat haza mentem, mert Apu beteg, segítettem a házkörül, szőlőink is vannak. Ha a párom nem ért rá velem jönni, felültem a buszra ( most nem vezetek), haza mentem pénteken és jöttem vissza vasárnap. Soha nem szólna bele. Értelem szerűen az Ő szüleihez sokszor felugrunk ezért- azért, vasárnap sokszor ott ebédelünk. AZ én szüleimhez kb. havonta egyszer, másfél havonta egyszer megyünk vagy ahogy a helyzet megkívánja haza ugrunk, hazaugrok hét közben is, ha úgy van reggel jövök tőlük dolgozni. Nagyon jó a kapcsolata szülőkkel, mi sem vagyunk fiatalok, egyre jobban kell nekik segíteni, de ez így is természetes nekünk.
2017. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!