Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Csonka, Glönczi vezetéknevek...

A Csonka, Glönczi vezetéknevek egyértelműen úgymond "roma vezetéknevek"?

Figyelt kérdés
Tudom, volt már ebben a rovatban is hasonló kérdés, de az utóbbi időben azért gondolkodtam el ezen három családnév eredetén mert van "Csonka" vezetéknevű ismerősöm 2, ebből mindkettő c, de a legtöbben azt mondják mégsem ez a jellemző. Ugyanakkor "Glönczi" is van a baráti társaságomban, viszont ő teljesen "fehér" magyar, másik fórumon megkérdezte valaki a "Glönczi" vezetéknév eredetét és rögtön "kiokosították", hogy az csak roma. Most akkor hogy van ez, mivel ezt így ellentmondásosnak érzem.

2023. szept. 12. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a Balogh 99% ban roma, az azért kicsit erős... esetleg keleten viseli néhány roma család, mint ahogyan a többi magyar családnevet is...

Egyébként balkezest jelent...

2023. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Számos Balogh nevű nem cigány embert ismerek Győrben és a Kisalföldön.
2023. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton ezek a gyakori családnevek mint pl. Balogh Molnár, Németh, Szabó, Horvát, Kiss, Lehoczki, Tóth stb sváb magyar vagy szláv nevek..

Keleten több eséllyel viseli ezeket roma is, mert ott nagyobb a roma népesség...

De a Sztojka, Pusoma, Puporka Rupa, Kolompár, Orsós, Ruszó, Suki, Lala, Rafael stb.ezekről rögtön mindenkinek a cigányság ugrik be...

2023. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#13 Az utóbbiak amiket felsoroltál az 100%, csak tudnám, honnan jönnek ezek, mintha valami indonéz nevek lennének. A Lakatos, Orsós, Rostás azok foglalkozás nevek, ezt értem, de a többi, szörnyű..
2023. nov. 3. 19:35
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Hogy tovább bonyolítsuk a helyzetet: A Balogh gyakran romungro cigány név Borsodban, de h nélkül a Balog beásra utal Baranyából, viszont Balogh és Balog is lehet nem cigány családnév. Nehéz az élet mi? :)
2023. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
Indonéz nevek??? Szerintem te nem töltöttél túl sok időt sem Kelet-Ázsiában, sem muzulmán közegben, jól sejtem? :)
2023. nov. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, mégegyszer elmondom, mert látom nem mentél tovàbb onnan, hogy viseli a Balogh nevet néhàny roma család...

Balogh- balkezest jelent. Egyébként még régebbi feljegyzés szerint a német nyelvterületről származik. Itt a hivatalos link.

Semmi köze a cigánysághoz, max annyi, hogy elloptàk / ezt is, mint mindent ahogy szoktak..?/


[link]

2023. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!