Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás van Magyarors...

Családfa kutatás van Magyarországon?

Figyelt kérdés

febr. 22. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
#10: akkora munkát végeznek, amennyivel meg vannak bízva.
febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
Oké. Megbízom őket, hogy a teljes családfámat írják fel. Nehéz lesz...
febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem nehéz, hanem lehetetlen. Teljes családfát nem lehetséges összeállítani, még saját magadnak sem. Sőt alkalmasint még nehezebb, mert a NORMÁLIS hivatásos kutatók olyan engedélyeket is tudnak esetleg szerezni, amihez nem egyszerű. Leveltárakba is könnyebben eljutnak, mnt egy mezei átlagember, főleg, ha külföldre kell menni.
febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Mihez van több jogosultsága, mint egy átlagembernek? Pontosan ugyanazok a törvények vonatkoznak rá is.
febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%
Én tavaly majdnem a nulláról indultam, anyai ágon 2 nagyszülőm és egy dédnagymamám nevét tudtam, apai ágon csak az apám nevét és a települést ahol született. Mindkét ágon eljutottam az 1700-as évek végéig, apai ágon csak az egyik vonalon mert az apai nagymamám családnevét nem tudom. A google-ben sok mindenre akadtam (újságok, gyászjelentések, gyárak, települések lapszámai, háborús jelentések, beszámolók stb..) ezeket mind érdemes megnézni. A legtöbb dolgot family search-ön találtam és pár dolgot a Myheritage-n az ingyenes próbaidőszak alatt. Sokat kell keresgélni, nem mindig van leírva fekete-fehéren ki kinek a kije, de lehet következtetni lakcímből pl vagy korból. Egyetlen egyszer fizettem be online levéltárba (3000 Ft körül volt), de csak azért mert FS-en nincs minden rendesen indexelve, szóval érdemes többféleképpen rákeresni. Egyébként ha egyszer elkezded függőséget okoz! :D
márc. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!