Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás van Magyarors...

Családfa kutatás van Magyarországon?

Figyelt kérdés

febr. 22. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Vannak akik ezzel foglalkoznak.

Vannak, akik saját maguk kutatnak.

febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Erről jó lenne többet is megtudni, esetleg ha valaki ismer ilyen szervezetet, honlapot az leírhat/belinkelhetné az elérhetőségüket.
febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mildred válasza:
100%
Familysearch oldal, ingyenes. Ott lehet keresni, lapozni az anyakönyveket. Regisztrálni kell . Én 4 éve eredményesen kutatok ott.
febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Pupi

febr. 22. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Hú utolsó, ezeket majd megnezem én is ^^

Én is azt a familysearchot ajánlom, illetve ha már nem tudsz mélyebbre ásni, akkor azt hiszem a Pesti levéltárban tudsz érdeklődni, és ott a leltarban lévő cuccok pl tudod folytatni a kutatást, azok csak ott elerhetoek és azt hiszem kell néhány informaciot tudnod már arról hogy kiket szeretnél felkutatni (pl évszám név) mert vakon nem adnak oda semmit

Legalábbis valamikor még így volt

febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

#6: Levéltárban nehezebb mélyebbre ásni. Ami kutatható, annak nagy része fent van a FS-ön. Levéltári kutatási szabályzat kifejezetten szigorú, pl. állami születési anyakönyvet egyáltalán nem adnak ki, 130 éves korlátozás van. Házasságira 86 év. A halotti az, amit 1980-ig korlátlanul lehet megnézni. Azért addig, mert utána már nem készültek másodpéldányok és a levéltárban azok vannak.

Ha a Pest Vármegyei Levéltárra gondolsz, ott kizárólag Pest megyei települések anyakönyvét lehet kikérni. Nem kell tudni pontos dátumot, sem azt, hogy kit keresel. A számodra érdekes település anyakönyvét kikéred pl. e-mailben pár nappal azelőtt, hogy odamennél és előkészítik. Házasságiból a nem kutatható évekre vonatkozó lapokat lekötik, ha egy kötetben több év is szerepel. A covidhiszti előtti 1,5 évben heti két napot töltöttem ott nyitástól zárásig, az engem érdeklő település házassági anyakönyveit az akkor elérhető időpontig (1933-34) saját adatbázisba kigyűjtöttem. Ugyanis laptopot be lehet vinni a kutatóterembe, és a fontos infókat rögtön tudja rögzíteni az ember.Én nem akartam ott a keresgéléssel tölteni az időt, ezért írtam ki minden fontosabb adatot, így otthon nyugodtan át tudom böngészni.

Anyakönyvből fotózni nem lehet.

febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Helyetted senki nem fog kutatni, hacsak nem vagy bizonyítottan Mátyás király utódja, mert akkor viszont csodaszámba menne a felfedezés.
febr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
#8: De, vannak cégek, vállalkozók, akik ezzel foglalkoznak. Viszont sok a csaló, nehéz megbízhatót találni. És hát baromi sokba kerül még a legegyszerűbb is.
febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
#9 Felületes munkát végeznek. Pont azt a részét végzik el a kutatásnak, amit a kérdező maga is meg tudna csinálni. Számomra egy családfa kutatás azon a ponton kezdődik, ahol véget érnek a könnyen fellelhető nyomok. Ha a kérdező másra bízza a könnyű részét, akkor hogyan fog tapasztalatot szerezni a munka nehezebb részéhez? Vagy neki elég az is, hogyha ükszülőkig visszavezeti valaki a családfáját, aztán kalap kabát, jóvanazúgy'? Ismerek olyat, aki teljes nyugdíjas évét rááldozta a családfakutatásra és ő sok tíz évig kutatott az életében, mégsem ért a végére... Egy szakember biztosan nem fog ilyen hosszú ideig kutakodni, vagy mondjuk úgy, hogy nincs az a pénz, hogy ezt bárki is meg tudná fizetni.
febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!