Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire ritka, hogy valaki...

Mennyire ritka, hogy valaki ismerje mind a négy nagyszülőjét, vagy legalább 1 dédszülejét?

Figyelt kérdés
Én ismertem mind a 4 nagyszülőmet, és két dédszülőmet, ez ritkaságnak számít?
márc. 12. 14:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

Én ismer(t)em édesanyám részéről a szüleit (nagyszülők, ebből nagyapám él még, de sosem volt semmi kapcsolatunk, már anyám gyerekkorában elváltak) és mindkét nagyszülőm édesanyját, tehát a dédiket.

Édesapám részéről sajnos születésem előtt meghalt a nagypapa, nagymama pedig 7-8 éves voltam mire meghalt, addigra sajnos nagyon súlyos demencia alakult ki. Fotó ugyan van róla, hogy találkoztunk, csak én nem emlékezem rá.

márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

Mind a 4 nagyszülőm ismertem és 2 dédszülőt. A harmadik dédszülő még látott, de már nem emlékszem rá.

Egyik nagymamám pár napja hunyt el, másik még él, 92 éves. Nagyapáim 12 és 14 éves koromban hunytak el.

38 éves vagyok.

márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
94%
Nekem már csak két nagyszülőm élt, amikor megszülettem. 2 és 3 éves voltam, amikor meghaltam. Nem emlékszem rájuk.
márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
92%

1 nagymamámra emlékszem, 13 éves voltam, amikor meghalt. A másik nagymama még születésem előtt, a nagypapál a születésem után nem sokkal.

Dédszülő? Jó vicc.

Most vagyok 37, egyik szülőm sem él már, a 10 éves gyerekem nagyszülők nélkül nő fel, mert a férjem szülei sem élnek már.

márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

Én ismertem mind a négy nagyszülőmet, illetve két dédimamámat is (mindkettőről vannak emlékeim, bár még nem voltam tini, mikor meghaltak). 37 vagyok, nemrég halt meg az utolsó nagyszülőm is, aki 85 éves volt.

A korosztályom többsége ismerte mind a négy nagyszülőjét, persze van ellenpélda is, olyan is, akinek születésekor csak egyetlen nagyapja volt életben. Dédszülők hébe hóba. Ami érdekes, hogy dédnagyapákat senki nem ismert a környezetünkben, csak dédnagymamákat (gondolom a háborús fogságok miatt, onnan sokan nem jöttek haza).

márc. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

Akár mind a 4 nagyszülőmet ismerhettem volna, csak az apaiakkal nem volt kacsolat. Nagyapámmal gyerekkoromban 1-2 alkalommal találkoztam, a fiam születése után felhívtam telefonon, hogy elújságoljam, dédpapa lett. Ekkor voltam 25. Nagyanyámmal kb. 32 évesen találkoztam, már teljesen demens volt, fel sem fogta, hogy ki vagyok. Pár hónapra rá meg is halt. Csecsemőkoromból viszont van közös képem vele.

Dédszüleim közül is nyilván emiatt az anyai ág dominál, onnan mind a 4 dédszülőmet ismertem, bár a nagymamám apukája még egész kicsi koromban halt meg. Apai nagymamám anyukájára nem emlékszem, szintén nagyon kicsi voltam, mikor meghalt.

márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
83%

Mikor megszülettem élt 4nagyszülőm 3dédszülőm. De igazából mióta az eszemet tudom sajnos csak a 3nagyszülőre emlékszem illetve a 3dédszülőre. Azóta maradt sajnos egy nagyszülő.

28éves vagyok.

márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülő nem ritka. A dédszülő az.
márc. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!