Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csontos vezetéknévről valaki?

Csontos vezetéknévről valaki?

Figyelt kérdés

Esetleg aki itt van ilyen vezetéknévvel, tudja, hogy honnan ered a neve, illetve a családja honnan származik?

Köszike :)


ui.: puszta kíváncsiság


2010. dec. 18. 18:22
1 2 3
 11/21 Mcdonut válasza:
Felmenőim között vannak Csontos családnevűek. Azt hiszem a felvidéki Csontosok(bár nem biztos, hogy mind de a felmenőim)nemesi levelet(ezzel rangot) kaptak 1625-ben a Csontos család egy része most is Hommonában lakik az "ukrán" határtól nem messze felvidéken. Illetve vannak még Alföldön Debrecen, Jász-Nagykun-Szolnok megyében.
2011. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én tiszakécskei vagyok
2011. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mcdonut válasza:
Megkérdezhetem, hogy családod(családja) mióta él tiszakécskén? Van néhány oldalas családfám hátha rokonra találok még:)
2011. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 cspcsp válasza:
Csontosokból sok van a nyírségben! Az én felmenőim is onnan származnak, az 1800-as évek végéig visszakövethető!
2012. febr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám lánykori vezetékneve Csontos, ő is és a szülei is Vajdaságban éltek.
2013. okt. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én is ismerek Csontost. Dunaegyházán nagyon sok van, azt hiszem a Felvidékről telepítették át őket a második világháború után.
2015. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
En is ismerek Csontosokat, Debrecen kornyekerol.
2015. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
én is csontos vagyok de nem tudom honnan ered!!!!!
2016. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 andrea023 válasza:
Én is Csontos vagyok. Fejér megyében is laknak.
2016. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Katalin Eva Lakatos válasza:
Az en felmenoimnek is Csontos volt a csaladnevuk. Nagytatam Kiskunfelagyhazarol szarmazott. 1895-ben szuletett. 17 elo testvere volt. Nemesi cimet is kapott a dednagytatam: Süli. Innen lett a csaladneve Süli-Csontos. Nagytatam a masodik Lajos nevu volt a gyerekek kozott, mert az elso Lajos meghalt betegsegben. Nem tudom mi lett a rokonokkal, mert nagytatam az edesanyjaval es meg 6 testverevel attelepedtek Erdelybe meg az elso vilaghaboru elott. Ha valaki tud valamit meg a csaladrol, kerem ertesitsen. Az unokatestverek mar nehany eve kutatunk utanuk, de eddig meg semmi konkretum.
2017. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!