Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mivel helyettesítsem a "mostoh...

Mivel helyettesítsem a "mostohaanya" szót?

Figyelt kérdés
Azt nem szeretem. Nevelőanyámnak nem hívhatom, mert nem vele élek. Ötletek?
2009. ápr. 11. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A mostohaanya neve+"anyu". Mondjuk úgy mint Kriszti anyu.
2009. ápr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
""a papam parja"?Aranyos nem?
2009. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%

Nálunk az ET (ejts iti) volt a divat=

Volt ugyebár a marslakó a mostohám c. film, és az ET, így lett ET anya, ET papa, ET mama

Most megbántódnék egy lepontozáson, mert viccesnek, kreatívnak találom, és nálunk ez 13éve így van

2009. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
Gyakran hallom így mint műmuter, én azt szoktam mondani anyu új férjére, hogy édesanyám férje.
2009. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
fogadott anyuka...ehhez mit szólsz. Nekem fogadott nagymamám van, én igy szoktam beszélni róla.
2009. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem 19 éve uj párja van Apunak(én 21 vagyok).volág életemben a nevén szólítottam,nem tudnám Anyunak hívni,mert a Anyukám az más.én azt mondom,hogy Apu felesége.
2009. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
műmuter
2009. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nevezd csak úgy, hogy "az apám felesége". Esetleg "az apám új felesége".


A mi családunkban is volt a nagymama, a nagypapa, meg a nagymamának a férje. :)

2009. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
ha ismerősödnek mondod hogy kihív akkor nyugottan mondhatod hogy apád, semmi köze hozzá(bocsi ha már írták lusta voltam végigolvasni)
2009. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Piroska Nedda válasza:
Mostohaanyának,vagy nevelőanyának azt a személyt lehet nevezni,aki tevőlegesen részt vett a felnevelésünkben !Mitől lenne "mostohaanyám ",mondjuk Apám második felesége,mikor soha nem éltünk együtt,de még Apámnak sem mondta soha,hogy segítsen Édesanyámnak a nevelésemben ! Lehet keresztnevén néninek szólítani,ha meg pár év van közöttünk és megengedi akár simán a keresztnevén !Ne alázzuk meg Édesanyánkat aki felnevelt azzal,hogy ugyan arra a szintre emelünk egy másik nőt aki egyáltalán nem nevelt,csupán azért mert most épp Apánk aktuális nője !A legundorítóbb,mikor egy felnőtt fiú,vagy lány akarja "Anyunak,vagy fordított esetben Apunak"szólítani az Apja,vagy Anyukája épp aktuális társát ,mert az Édesanyja ,vagy Apja aki felnevelte időközben elhunyt !
2013. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!