Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottátok, hogy minden 24...

Hallottátok, hogy minden 24 évnél idősebb gyermektelen nőt meg akarnak "adóztatni"?

Figyelt kérdés

Ma volt a rádióban. Csak fél füllel hallottam.

Vélemények?



Tudom, hogy ez csak egy javaslat, és nem fogadták el, de már aki kitalálta, az is megérdemelt volna egy kiadós pofont.


2010. júl. 14. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
83%

"Ha valaki elkezd 18 évesen tanulni, akkor általában végez ennyi idős korára, sőt hamarabb. Legalább ez is egy fajta motiváció. "


23 vagyok,most kaptam meg a bsc-s diplomámat,mire megkapom az msc-set,25-öt töltöm...szerinted 25 évesen frissdiplomásként ha elmegyek szülni,akkor utána hova vesznek fel gyerekkel? sehova...



"1:Aki tanul,30 éves koráig mentesül

2:Aki eltarja a szüleit,mentesül

3:sAJÁT LAKÁSSAL NEM RENDELKEZŐ FIATAL PÁROK MENTESÜLNEK!!!!!"


saját lakással nem rendelkező fiatal pár vagyunk albérletben...DE hivatalosan otthon lakunk szülőknél,mint hajadon lány meg fiura nemtudom mit mondanak (párom 25),egy idióta törvény miatt házasdodjon az ember,nem mert elég érettnek érzi rá magát?

2010. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
79%

A Ratkó korszakban is rengeteg nem kívánt gyerek lett, hamarosan mennek ezek a "gyerekek" nyugdíjba, hajh de jó lesz.

Én amit tudok pénzt magamnak gyűjtöm, így nem lesz gond, ha megöregszem, nem számítok az államra, se senki másra, muszáj megtanulni az önellátást!

2010. júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
92%
Istenem komolyan ezek után már komolyan nem csodálkoznék, ha a kilégzésekért kéne adót fizetni, mert a CO2-vel szennyezzük a környezete. Bameg...
2010. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
83%
Kérdés,hogy mekkora lesz a mértéke....
2010. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
81%
Higgyétek már el, hogy nem lesz ilyen. Ennyire kiakadni egy kósza híren meg mások véleményén.
2010. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
91%
Ez után jövő adotervek:szőkességi addó,fizessen aki szőke,kövérségi adó persze fogyokúrás motivivácio végett,fizessen aki kövér nem számit h nem lusta diszno csak hormon beteg,hála a hormonos viznek,fizessen aki zöldszemű,fizessen aki süket,megkell bünteni őket mert nem hallják a politukusok száját elhagyó ökörségeket,fokozhatnám ezt még,hajráá viccország.
2010. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
91%

No csak az első oldal kommentjeit olvastam, de ez nonszensz!


Ezzel mit akarnak elérni?

1. 24 felett adóztatják azokat akik éppen arra spórolnak, hogy legyen a fejük felett fedél (remélhetőleg hitel nélkül, ugyebár)

2. Mi lesz a meddő nőkkel?

3. Hogyan oldják meg a bölcsi ÉS a MUNKAHELYI felvigyázást? Hm?

4. És mi van azokkal akik inkább ki akarják élni magukat, mintsemhogy a gyerek csonka családba nőljön fel a felelőtlen gyerekvállalás miatt...


Szerintem valakit azért "büntetni" mert nem szül.... hát akkor a pasik f@rkát vágjuk már le, ahogy betöltötték a 25-öt, hogy nehogy félre kurog@ssanak, illetve akik nem vágatják le, megadóztatni! (a politikusokkal kezdeni akiknek ilyesmi eszükbe jut)!


Amúgy ez etikátlan és rasszista! Az EU tuti nem fogja engedni! És igen most egyesek szívhatják a fogukat, mert kedves narancs illatos emberek az alkotmányt is meg akarják változtatni, holott - a mostani alkotmány megvédene minket -nőket:


"55. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabadságra és a személyi biztonságra, senkit sem lehet szabadságától másként, mint a törvényben meghatározott okokból és a törvényben meghatározott eljárás alapján megfosztani."


"70/A. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi, illetve az állampolgári jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül.


(2) Az embereknek az (1) bekezdés szerinti bármilyen hátrányos megkülönböztetését a törvény szigorúan bünteti."



Amúgy ha ezt bevezetik, szerintem nem leszek egyedül aki külföldre húz! HA ennyire kevés a gyerek szerintük, akkor pozitív / jutalmazó/ közelítést kellene alkalmazniuk: pl:


1. 1-5 éves gyereket is be lehessen adni a bölcsibe, szüntessék meg a listákat, bővítsék a helyeket. Törvényben kötelezzék a cégeket / munkahelyeket, hogy tekintettel legyenek a gyerekesekre (ha vissza akar menni az anyuka gyerek születése után két hónappal, akkor biztosítsanak a munkahelyen egy olyan szobát, ahol a dajka foglalkozhat vele vagy akár több gyerekkel ugyanarról vagy közeli munkahelyről, és anya bármikor megszoptathassa).


2. HOZZÁK VISSZA A SZOC POLT! (mert ugyebár azt is elvették)


3. Hozzák vissza a családi kedvezményeket, amiket régebben lehetett érvényesíteni!


Szóval ez csak pár dolog, de ha ezeket elveszik( márpedig elvették) akkor joggal mondhatja MINdEN NŐ, hogy ilyen gazdasági helyzetben nem szül! És joga van hozzá! HA meg ráköteleznek én tuti nem fogok fizetni, mert szabadságomban / szabad akaratomban korlátoznak és különben is: PERELJENEK BE, nemde?


Kevés a gyerkőc? Hát IMPORTÁLJANAK KÍNÁBÓL családostúl! :DDDDDD Ott meg pont az a megkötés, hogy csak egy lehet, aztán a dolog meg van oldva, nemde? Nem kell alkotmányt módosítani, nem kell fenyegetőzni!


Amúgy meg szedjék be a luxus adót és ne ilyen görénységgel szorongasság a nőket, mert az a fagyi egyszer visszanyal, és a fejemet rá, ha tovább sz@roznak, akkor pasik fogják kihordani a gyereket, azt majd adózzanak ők!

2010. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
92%

Elore bocsatom, hogy engem ez nem erint szemely szerint, mert 24 eves vagyok es van egy ket eves babam, tehat nem azert irok, hogy a magam erdekeit vedjem. Olyan mertekben felhaborit ez a tervezet, hogy a kitalalojat szivesen felpofoznam es megkerdeznem tole, hogy az o felesege ugyan mikor szult. Mert hogy a legtobb kepviselo felesege is egyetemet vegzett es nem hiszem, hogy olyan fiatalon szult volna mind. Ez a 24 eves hatar teljesen logikatlan. Latszik belole, hogy csak a leheto legtobb bort probaljak az emberrol lehuzni.


Nem szoktam csunyan beszelni, de nekem errol az jut eszembe, hogy adnak egy pofont a sz@rnak, mert ennyit fog ez erni. Epp az ellenkezo hatast fogja kivaltani, mint amit akarnak. Mikor fogjak mar fel ezek a bugyuta politikusok, hogy a gyerekvallalast nem lehet kenyszeriteni? Es aki nem is akar gyereket? Vagy aki nem erzi magat keszen 24 evesen? Vagy akinek nem is lehet gyereke? Meg ezzel nehezitik a dolgat? Es akinek 24 evesen parja sincs meg? Teljes mertekben megertem, aki nem akar vallalni vagy csak kesobb engedheti meg. Ezek szerint tobb szazezer embert erint ez a kerdes, ugyanis en most 24 eves leszek es egyik volt egyetemi vagy kozepiskolas osztalytarsamnak sincs gyereke. EGYNEK SEM. Az altalanosbol is csak ket lanyt ismerek, akinek gyereke van, de o nekik veletlen lett a baba, mindketten egyedulallo anyak 8 osztalyos vegzettseggel. Ok lennenek a kormany szerint a mintaadok??? Ugyanis 24 eves kor alatt csak az szul, aki veletlenul terhes lesz vagy, akinek nagyon stabil kapcsolata van es anyagilag megengedheti, de ebbol nagyon keves van. En is csak azert tehettem meg 22 evesen, hogy szultem, mert a ferjem idosebb es kulfoldi, igy nincsenek komoly anyagi gondjaink. A korhazban, amikor szultem Magyarorszagon, en voltam a legfiatalabb abszolut. A legtobb no 26-28-30 eves volt ELSO babaval. 24 evesen nagyon kevesen engedhetik meg a gyereket. Ahhoz kell egy stabil kapcsolat is. Vagy ne legyen apja annak a gyereknek, csak szuljunk halomra?? Az allamnak mindegy, csak legyen tobb rabszolga, aki majd eltartja a nyugdijas reteget?


Milyen jogon szol bele az allam abba, hogy kinek mikor legyen gyereke? Ezt meg diktaturakban sem csinaljak. Fogjak mar fel, hogy nem lehet a gyerekvallalast eroltetni. Es ez a 24 eves hatar teljesen irrealis. Meg ha 35 eves kor lenne, azt mondanam, OK, de meg akkor sem ereznem jogosnak, hogy az emberek eletebe ilyen szinten bele pofatlankodjanak a politikusok. Erdekes modon az nem jutott eszukbe, hogy az o fizetesuk 10%-at hasznaljak fel az adokedvezmenyhez, pedig az ovekbol tobb jutna, mint a tobb szazezer fiatalebol, akinek nincs gyereke.


Atomot a Parlamentre!!

2010. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
83%

Ez eleve hülyeség, nem lesz ilyen.

Aki nem akar gyereket, fizetni fogja az adót amúgy is, mert a gyerek nyilván többe kerül, mint az adó.

2010. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
82%

"Meggyőződésem, hogy a gyermeket nem nevelő magyaroknak is hozzá kell járulniuk a nemzet jövőjéhez."


Pl ők is adóznak, nemde?????


Amúgy meg nem kötelező gyereket vállalni. Aki vállal az meg ne terhelje a (bocs a kifejezésért) de a sz@ros gyerekének a költségét, olyanra aki felelősségteljesen gondolkodik. Az állam meg még a mostani családi pótlékot is le akarja nyúlni? Valahová NAGYON ELFOLYIK AZ A PÉNZ, mert nem hiszem el, hogy régebben nem lettek volna csp-k meg gyes, gyed, (meg a teljes abc :) ) és meg tudták oldani. Csak azok a f@sz politikusok a saját zsebüket tömik.... már lassan odáig jutok, hogy a parlament előtt fogok tüntetni, hogy "a kormány mondjon le", ha ennyire alkalmatlan a feladata ellátására, ha csak újabb adóztatásra képes!


Na ezzel megint azok lesznek támogatva - akiket kicsit jobban megfogott a nap - hisz ők ezt csinálják már mióta, ráadásul nem is dolgoznak. ÉS mi az eredménye? egy csomó sötétebb színű gyerkőc, akinek nincs munkakedve és kapja a munkanélkülit! NA ezt kellene megszüntetni!


BOCS, nem vagyok rasszista, de ma is odajött hozzám egy ilyen személy, hogy juj de éhes és nincs pénze. Erre én nem adtam neki pénzt, bementem a legközelebbi ABC-be vettem 3 zsömlét és visszamentem! Erre mit tesz, zacskóstul a szemetesbe dobja! Hát nem jó fej?

2010. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!