Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottátok, hogy minden 24...

Hallottátok, hogy minden 24 évnél idősebb gyermektelen nőt meg akarnak "adóztatni"?

Figyelt kérdés

Ma volt a rádióban. Csak fél füllel hallottam.

Vélemények?



Tudom, hogy ez csak egy javaslat, és nem fogadták el, de már aki kitalálta, az is megérdemelt volna egy kiadós pofont.


2010. júl. 14. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
100%
ezeknek nem szab segíteni,hozzám deák téren vágott egy ilyen szendvicset,hasonloan kunyizott mert éhes,mobndtam itt a szendvics,piára cigire,nrem adok,édesanyám pedagógus és gyermekvédelmis látott ő már ezeknél plazma tv- is miközben a gyerek éhezett,koszosan összeverve járt suliba,a szülök a plazmát bámulták.
2010. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
91%

Én itt olvastam először,de még teljes sokkban vagyok:S Mondjuk a válaszok olvasásánál kb a közepénél kicsit megnyugodtam amikor elkezdtétek írni,hogy de ez egy vén p.cs,meg hogy ez csak az ő privát agymenése,nem fog senki fizetni... De ha mégis így lenne,én nem tudom mit csinálnék...Nem akarok elmenni az országból,így nem.Terveztem,hogy világot látok,stb,de nem kényszerből,hogy ne kelljen fizetni ezt a sok idióta adót:S Hogy lehet ilyet kitalálni egyáltalán?:S "Gyermektelenségi adó".... Munkát se találok normálisat 23 éves koromig:S Nemhogy még egyetem....

Egy 19 éves,évvesztes lány

2010. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
79%
17:44 az én magánnyugdíj pénztári befizetéseimet ugyan nem költik épp másra, ahogy a tiédet sem....
2010. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
57%
Dehogynem költik másra,drága politkusok zsebébe vándorolnak azok is csak sunyin csinálják,és mire nyugdijas leszel,semmi nyugdijad nem lesz csak a puszta feneked,de álmodozzunk csak,struccországban ez a módi.
2010. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
80%
22.18 nyugdíjjárulékot, adót és tbt írtál
2010. júl. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem fog megvalósulni. Ha megvalósul, majd a nép felhördül. Egy olyan országban, ahol elvileg demokrácia van nem egy 81 éves "tata" és esetleg őt támogató 50-100 politikus szava lesz mérvadó.


Szóval nem kell félni. Vizitdíj is volt. Aztán népszavazáson mindenki "beintett". Meg is szűnt. Mennyi ideig volt? 11 hónap?

2010. júl. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:
De ha ennyi mindenki mentesülne a fizetés alól, kik fizetnék meg? Vagy attól a kevés embertől akarnának hatalmas összegű pénzt beszedni?
2010. júl. 15. 06:42
 78/85 anonim ***** válasza:
83%

"Ez nem fog megvalósulni. Ha megvalósul, majd a nép felhördül."


Reménykedjünk, hogy akkor már mindenki kiveszi a fejét a homokból és nem csak int egyet rá! (pl.: a SZOCPOL-nál sem volt semmi felhördülés, igaz úgy jelentették be hogy "CSAK SZÜNETELTETIK" de ezt mindenki tudja mit jelent: megszüntették csak leöntötték egy adag csokival, hogy a nép befogja a száját!


Amúgy ezzel igazán EL VAN DÖNTVE a dolog: ha csak a nőkre fog vonatkozni, akkor:

Mo. lakosságának több mint a fele nő (biológiailag mindig több), vonjuk ki a már gyerekeseket, adjuk hozzá a melegeket (mert nekik sem lehet gyerekük), plusz adjuk hozzá azokat az idősebb anyukákat, akiknek a lányuk 20 éves és van annyi vér a pucájukba, hogy kiálljanak értük.


Eredmény: már mindenki sejtheti... szerintem nem csak a parlament előtti tér lenne megtöltve, és a politikusok behúzott farokkal menekülhetnének! (nyilvános fütyi kaszabolás? na? csajok, benne lennétek?) :)


Amúgy észrevettétek?

Szerintem a politikusok azt akarják hogy következmények nélkül vessék el a pasik magjaikat, mert ha nem akkor meg fizessenek adót! Hát, így szemlélve nem gáz? Már csak zsarolással érhetik el, hogy gyerekük legyen, vajon miért is? Száááalmasak! Mi ez ha nem az őskor? Bár már akkor is több eszük volt a pasiknak, mert ha több a gyerek, több kaja kell, és többet kell vadászni! Hová fejlődött a világ? Aztán meg hallgathatjuk, hogy a bolygó túlnépesedik, nemde? Mégis hogy a francba? -legalábbis nálunk-


Amit én ajánlanék: Töröljék el az összes adót! ÁFA, IFA, EVA, stb. Rögtön több pénz marad a családoknál,

kevesebb APEH-ekesre lesz szükség = költségek csökkenek.

Politikusok? Minek ide? = költségek tovább csökkenek

Állami beruházás? Minek? Az utak amiket építenek egy nagy kalap kutyagumi (ráadásul az autópályák már fizetősek), aztán megy a mutogatás! Építsünk bazaltkockákból (mint régen=nem kopik, újra hasznosítható, nem szennyezi a környezetet). Ja hogy az télen és esős időben csúszik!? NEm baj, rögtön megoldva Bp-t légszennyezési problémája is (=kevesebben fognak autóval közlekedni), és lassabban (=kevesebb rendőre lesz szükség)

Közvilágítás? Minek? ha valaki este jön-megy akkor vigyen felhúzhatós generátoros zseblámpát! legyünk zöldek, kíméljük a környezetet!

Sok a munkanélküli, meg a segély? Akkor kérjük meg őket (mutassunk pozitív példát) hogy azért nem derogál két szem fát elültetni, vagy esetleg felseperni azt az utcarészt ahol élnek, nemde? Télen úgyis a lakók önkéntesen szokták kotorni a havat (nálunk) pedig nem kapnak érte díjazást még a nyugdíjasok is, hát akkor meg? (ha csinálnának valamilyen közhasznú melót akkor oké, kapjanak díjat, de ha csak azért maradnak otthon, mert így jobb nekik...hmmm)

...és még sorolhatnám...de akkor legalább lenne kedv a gyerekcsinálási projekthez!


Azért kíváncsi lennék hogy talpon tudna-e maradni Magyarország, ha az összes politikust, ÖK képviselőt, és a társaikat, a sok ingyenélőt kivennénk az egyenletből? (Tényleg a politikusok mit csinálnának? Utcát söpörnének?)


Úgyhogy kedves politikusok, fenyegetőzhettek hogy bevezetitek ezt az adót, de akkor mi meg ragaszkodunk (és el is fogjuk érni) a politikusok nyilvános fütyi-kaszabolásához! Max egy centi maradhat, semmi de és semmi ha! (szerintetek mennyi politikus maradna? Na rögtön meg lenne az állami büdzsé fele) Szóval választhattok: lemondotok és elhúztok külföldre, vagy lesz annyi vér a pucátokba hogy bevállaljátok? Bevállaljátok? Igen vagy nem!


XDDDDD


Vagy mint Horvátország: Magyarország fele kiválik, vagy új országot alapítson, de már a jelenlegi politikusok nélkül...


Bocsi a hosszú post-ért

2010. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
95%
Talán ha tisztelt milliárdosaink ,politikusaink is adóznának bérüknek megfelelően,meg a sok minimálbérés,akik egyáltalán nem azok csak papíron a sok kettőskönyveléses vállalat,akkor lenne pénz nyugdíjakra stb-re.
2010. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
82%

Én már eleve úgy készülök arra, hogy már nem leszek nyugdíjas és nem fogok nyugdíjt kapni, nem hogy más zsebébe kotorásszak.


Egyébként már ne is haragudjatok, de szerintem ez az egész rendszer el van csesszentve... már onnan kezdve, hogy valaki azért fizet (vagyis vonják tőle) nyugdíjjárulékot hogy majd TALÁN egyszer neki is legyen, közben meg elköltik a mostani nyugdíjasokra. Ez az egész egy nagy rakás kaki. Aki ezt bevezette az sem volt 100 hogy nem gondolt a népességingadozásra. Elve úgy kellett volna, hogy mindenki magáról gondoskodjon, magának tegyen félre havonta a nyugdíjjárulék összegét és kész. Meg a másik a TB! Röhej!


28

2010. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!