Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy alakult ki a közös...

Hogy alakult ki a közös kassza, mikor összeköltöztetek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, akik már kicsit idősebbként, úgy költöztek össze, hogy mindkettőtöknek van már ez-az (lakás, autó, megtakarítás). Minden jövedelem (fizetésre gondolok) közös lett? Nyilván nem egy hónapos kapcsolatban, de mondjuk valamennyi idő után? Vagy mindenki adott annyit, amiből a közös dolgokat fedeztétek, a többihez a másiknak semmi köze?

Aki pl.kiadja a lakását mert a másik fél lakásába költöznek össze, annak a bérleti díja a saját pénze vagy közös, vagy mivel neki az plusz bevétel, amihez az kellett, hogy a párjához költözzön, "ad neki belőle"?

Beszélgettünk a témáról és érdekelne, kinél hogy van ez.


2020. júl. 13. 08:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Mi azután álltunk át véglegesen közös kasszára, amikor összeköltöztünk (6 év után következett ez be, azóta eltelt újabb 5 év). Minden bevételt bedobunk, és közösen beszéljük meg ezeknek a felhasználását. Van egy megtakarítási számlánk, a plusz bevételeket automatikusan arra tesszük, de havi szinten is igyekszünk mindig megtakarítani. Eleinte külön számlán voltunk, akkor hol erről, hol arról költöttünk, de egy idő után nyitottunk egy közös számlát is, így már sokkal könnyebb kezelni a pénzügyeinket.

Szerintem, ha emellett döntöttök, a legfontosabb a nyílt, őszinte kommunikáció, és a szabályok lefektetése. Nálunk egy bizonyos összeghatárig lehet külön költekezni (pl én ruhát veszek, ő alkatrészt a számítógépéhez, stb), amit nem egyeztetünk előre, de pl a bevásárlások, rezsi fizetés automatikus minden hónapban, illetve a nagyobb költéseket mindig megbeszéljük előre.

2020. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van saját lakásom, autóm, párom költözött oda. A rezsit felezzük, a kocsi költségei csak az enyém (bár nagyreszt en hasznalom), kiadásokat is felezzük. Nincs egyberakva a pénzünk, állampapírba van mindkettonknek a megtakarításunk, de külön számlán
2020. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Mi pont az ilyenek miatt maradtunk külön kasszán.
2020. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt lakásom akkoriban, és az első 3 hét után letette a teljes fizetését az asztalra (24 éve így van), amit én láthatatlanul azzal honoráltam-lévén nő vagyok-hogy onnantól kezdve közös kassza.Pedig akkoriban még nem tudta, hogy 5x jobban keresek nála, mert nem ráztam a rongyot, és a látszat szerint csak egy ágyam volt a lakásban. Azóta is mind a ketten fillérre letesszük fizukor a pénzt. És amikor mindent elvesztettünk, akkor is mint a cövek állt mellettem.
2020. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
4+ És nincs külön stikába tartott bank szla sem.
2020. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Minden közös, nem erőltettük a közös bankszámlát, mindig más fizet, aki éppen ott van.

Csak a nagyobb kiadásokat beszéljük meg, minden mást megvesz mindkettőnk amit szeretne, (pl. Ruha) igaz szerencsére nem kell kuporgatnunk.

2020. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Mi mióta összeköltöztünk minden közös, egy számlánk van, arra jön mindkettőnk fizetése, sztem pénzkidobás 2t fenntartani. Nagyobb kiadásokat megbeszéljük, de nyilván ha vesz magának egy csokit az nem vitatéma😊 Kocsi, minden közös, mindenki azt használja amelyiket akarja. Viszont azt tudni kell, hogy ez csak akkor működik ha teljes bizalmi kapcsolat van köztetek és mondjuk többnyire a programok is közösek. Mivel nálunk nagyon ritka az hogy az egyikünk a másik nélkül megy el bulizni vagy kocsmázni így ebből sincs vita
2020. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
De mondjuk ha ti úgy vagytok hogy egyik jobbra másik balra általában, gondolok itt arra hogy külön mentek nyaralni haverokkal, fesztiválozni,stb, mert ilyen is van, akkor nem célszerű, főleg ha az egyikőtök többet jár el mint a másik
2020. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
61%

Mi közös kasszán vagyunk, de külön számlánk van. Számontartjuk hogy kb a másiknak mennyi pénze van, és közösen költekezünk. A számlákat, kaját, mindennapos dolgokat általában én fizetem, a nyaralást, benzint, kocsit többnyire ő. Mindegy melyikünk számláján marad több megtakarítás, mert úgyis arról is közösen fogunk dönteni.

Ehhez nagyon mély bizalom kell, de mi mindketten ezt láttuk otthon, és másképp el se tudnánk képzelni.

2020. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Virtuálisan közös. De nem csináltattunk közös bankszámlát. Mindkettőnknek volt már saját ingatlana, saját számlája.

Közösen fedezzük a költségeket, de ehhez nem kellett fizikailag egy közös kasszát létrehozni, hiszen anélkül is közös.

2020. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!