Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet úgy egy család a mai...

Működhet úgy egy család a mai világban h csak egy munkahelyre támaszkodnak?

Figyelt kérdés
Alapesetben vegyünk egy átlag családot, ne milliomosékat, apa dolgozik, anya meg úgy dönt h gyereket szül, nem dolgozik, nem is dolgozott. Van ennek egy anyagi oldala is, de van lelki is. Apa egy idő után kijelenti általában h én keresem a pénzt, asszony Te meg maradj csendben, semmi "hasznod". Anya persze elgondolkodik rajta, h jó lenne akkor dolgozni, mert ez így azért nem járja h egész nap otthon van és gürizik, aztán ő van a társadalom legalján, mert az anyaságot nem tekintik manapság munkának! Persze szinte lehetetlen munkát találni, nincs tapasztalat, referencia, ellenben van 1-2-3 gyerek akik nemkívánatosak a munkavállaló számára. Elkeseredett keresgélés után anya teljesen feladja és a perifériára kerül! De miért nem dolgozott előtte? Miért nem volt neki fontos h legyen "karrier", munkahelyi megbecsülés, későbbi magasabb juttatások (gyed)?
2010. aug. 5. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben a férfinek nem kellene a nő szemére vetni, hogy ő keresi a pénzt, hiszen a nő ellátja a családot, háztartást. Azt gondolom, ha kijönnek egy fizuból, és a férj ezt mégis hangoztatja, az intelligenciája valahol a mélyben található, én nem élnék ilyen pasival. (Megjegyzem, szeretek is dolgozni, de nem vagyok karrierista, tehát én addig szeretnék otthon maradni, amíg kicsi a gyerek, 3 évig.)


Másik gond nem ezzel van. Kérdés, elég-e egy fizetés, hogy megéljenek, és az egy munkahely mennyire biztonságos, mert bármi történhet, megszűnik, vagy a férfi megbetegszik, vagy netán válás... akkor a nő miből tartja el magát meg a gyereket meg a családot?

Szóval nem érzem elég biztonságos megoldásnak.

2010. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ez a dolog nem működhet!Márcsak azért sem felelőtlen egy ilyen anya!!Lehet fiatalon gyereket vállalni érettségivel is...tanulni mindig lehet...de hogy valaki nyakába aggatni a terhet!!!pláne több gyereket vállalni!!!Mert még egy becsúzhat egy huszonévesnek is...ok.Lehet segítenek a szülők,lehet egy férfira támaszkodni ideig-óráig...max egy évig....de aztán anyucinak is belekel húznia!a gyereket nem fogja beiskolzázni,etetni senki!ez a szülő feladata!Az ilyen férfit csak sajnálni tudom,akinek ilyen felesége van!Én biztos letipliznék a helyébe!szerencsétlen ember!Az ilyen lusta nő meg ne válaljon gyereket!Nem attól lesz valaki anya,hogy gyereket tud szülni,meg főzni esetleg betudja indítani a mosógépet!!!Az anyaság /apaság egy feladat...rengeteg küzdelemmel,odaadással!elég csak megnézni a neten a szülői kötelességről szóló törvényt!!!Gyreket szülni minden nő tud!Felnevelni,küzdeni,áldozatot hozni egy gyereké...EZ AZ ANYASÁG!
2010. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

működhet. ez csakis a férjen és a feleségen múlik. németországban és amerikában például ez bevett alapszokás, hogy a nő otthon marad a gyerekekkel és attól ő még nem lesz kevesebb. de ehhez mindkét félnek ezt kell akarnia na meg a férfinek jól kell keresnie.

a másik kérdésedre válaszolva,miért nem dolgozott előtte? valószínűleg azért mert 18 évesen terhes lett és lehet utána jött rögtön a másik gyerek is, vagy pedig dolgozott de lehet hogy szülés előtt 1 évig munkanélküli volt vagy minimálbéres.

2010. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

én sok férfi szájából hallottam kiesni ezeket a szavakat......az egy dolog h ez fair vagy nem......

a környezetemben lévő családok többsége azt engedheti meg magának h a nő ne dolgozzon 2, teszem azt 3 évig....aztán ő is visszamegy a munkahelyére és így van lehetőségük egy jobb életre

2010. aug. 5. 16:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon szerintem nem kivitelezhető, 2-3 gyerek eltartására nem elég egy fizetés. Külföldön élek, itt megoldható, sokkal természetesebben is veszik. Férj dolgozik, a feleség neveli a gyerekeket, háztartást vezet stb. Vagy ha akar az anya elmehet dolgozni, de akkor napi 4-6 órában....nem 8, 10, meg 12, mint otthon. Viszont nincsenek is otthon az anyák 3 évig a kisgyerekkel...max. 1 év után visszamennek dolgozni, de könnyebb is, hiszen csak 4 órában. Én még egyszer sem hallottam itt olyat férjektől, hogy "én keresem a pénzt...te haszontalan vagy". Hiszen a férj dolgozik heti 5 napot, napi 8 órában...de az anya...szinte mindig "ügyeletes"...ezért tisztelik a férfiak a nőket,,,nem lenézik.

Mentalitás függő nagyon.

2010. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem feltétlen 18, lehet h járt fősulira, tanfolyamra, aztán úgy döntött h jöhet a gyerek.....

Azért én nem nevezném lustának az ilyen anyákat, mert ugyan úgy dolgoznak nap mint nap, csak elég kiszolgáltatott helyzetnek gondolom és szerintem itt Mo-n ez nem teszi boldoggá a családot

2010. aug. 5. 16:13
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, jó lenne ha a 4 órás munkáért egy átlag fizetés nem 50 ezer lenne, amiből 10 csak a buszbérlet.....
2010. aug. 5. 16:16
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem működhet... És szerintem nem is normális a mai világban hogy valakinek nincsenek ambiciói. De persze otthon lenni könnyebb. És szerintem meg pont a nők nézik le a dolgozókat, mert ugyan mi az az ő "hőstettükhöz" képest. Na csak csakhogy gyereket szülni és hellyel közzel felnevelni is mindenki tud. Családot eltartani, normálisan megélni viszonz nem...
2010. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

két válaszolónak, aki szerint az ilyen nőkben nincs ambíció és lusták:

1) az az anya napi 24 órában a gyerekkel van, és az nem kis teljesítmény. Az nem szórakozás. Nem egy lenge kis menet

2) ellátja teljes egészében a háztartást legalább 3-4 főre! ti ezt elmondhatjátok magatokról?

3) a legtöbb anya VISSZA AKAR MENNI dolgozni, csak nem veszik fel, mert van pici gyereke és félnek, hogy nem lehet napi 14 órában leterhelni


nagyon primitív aki azt hiszi, hogy egyszerűbb ellátni egy családot 100%-ban, mint napi 8-10 órát dolgozni egy munkahelyen. pont ugyanolyan fárasztó.


már nem a szocializmusban élünk, amikor mindenkinek KÖTELEZŐ volt munkát adni és a munkáltató nem diszkriminálhatott. amit ma az anyákkal művelnek az ugyanis az.


és ahhoz, hogy valaki ilyen helyzetbe kerüljön nem kell ostobának, lustának, ambíció nélkülnek lenni. Azt meg ne mondja mrá senki, hogy ne vállalhasson 1-2 gyereket az ember lánya!

2010. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem az a baj hogy ez is kemény munka hanem az hogy azt hisztgiek mindennél bewcsülendőbb és keményebb. És ez nem igaz. Igen én is el tudok látni egy háztartást, és nem okoz gondot sőt élvezem is. Nem tudom mi ebben a nagy szám. A gyereket meg senki nem kényszerítette rátok.
2010. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!