Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfiből apa lesz, nem...

Ha egy férfiből apa lesz, nem a család áll az első helyen? Utána a haverok és a szórakozás.

Figyelt kérdés

Ha valakiből apa lesz, az lenne a normális, hogy ott segít ahol tud, mármint a gyerek körül, nem?

Munka utáni sörözéseknek akkor véget kell vetni? Meg a bulizásoknak hétvégenként?

Vagy elég csak megritkítani? Hiszen a gyereket a nő és férfi is akarta, mindkettőnek részt kell venni a nevelésében. Nem igazságos, hogy a férfi eljárhat ide-oda, a nő meg csak a gyerekkel van, segítség nélkül.

Kisgyerekes anyukák, ti hogy látjátok? Mennyit kell segíteni a gyerek apjának, és milyen gyakran mehet bulizni? Egyáltalán szükséges, egy apának a bulizás? Nem a kicsi a legfontosabb??


2010. aug. 8. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
még az anyának is szükséges a "bulizás"/kikapcsolódás...nem egészséges, ha otthon ülnek és mindent a gyereknek rendelnek alá...mindkettőnek jár a szabadidő külön-külön és együtt is gyerekmentesen ;)
2010. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ebben egyet értek, de ha mondjuk az első évben nem tudják ezt megoldani? Nem mindenkinek lakik a szomszédban az anyja/anyósa.

Egy vadidegenre meg nem szívesen bíznám a gyerekem. Ha 1 éven aluli akkor meg pláne.

2010. aug. 8. 13:44
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Úgy gondolom teljesen megszüntetni nem kell.Ne igya magát seggrészegre, de gondolj bele, hogy Értetek, a családjáért dolgozik, kell neki a kikapcsolódás.Ugyanúgy Neked is!Nálunk sokat segít, nem panaszkodhatok!Sokszor már én szólok rá, hogy ne melózzon annyit, rámegy az egészsége.Szoktam neki venni egy-egy üveg sört, mire hazaér, addigra lehűtöm.Bizony van olyan is, hogy pár haverjával elmegy meginni egy sört, addig én vagyok itthon a kislánnyal.Aztán ha én mennék el valahová, pl kozmetikus vagy trécselni a barátnőimmel, akkor Ő vigyáz rá.Van olyan is, hogy a kislányra a nagyi vigyáz, olyankor pedig ki sem mozdulunk itthonról, csak kettesben vagyunk!:)

Szerintem téged azért zavar, mert csak ő jár el...beszéljétek meg, hogy neked is kell kikapcsolódás, attól, hogy gyermeked van, szükséged van rá!

2010. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is az lenne az elvárható, hogy a férfi segítsen ahol tud, bár azt nem várnám el, hogy munka után sose császkáljon el pár órára, csak szóljon, hogy ne várjak rá hiába. A bulizás meg miért ne lehetne fontos? Egy anyának is lehet fontos, ha van rá igénye. Attól még, hogy szülők lettek, emberek maradnak, emberi igényekkel. Az lenne igazán fontos, hogy ezeket meg tudják beszélni.
2010. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, nálunk nincs gyerek.

Csak sok helyen ezt látom. Hogy van egy 1 éven aluli gyerek, apja dolgozik 2ig, hazaér, pihen majd megy a haverjaival erre-arra. Az anyuka meg otthon van a babával, vagy sétálnak. 100 km-es körzetben egy rokonuk sincs. (Ez pl. bnőmék esete)

2010. aug. 8. 13:51
 6/21 anonim válasza:
95%
Nekem most 8 hónapos a kisfiam, mi úgy oldottuk ezt meg, hogy ha ő elmegy valahova haverokkal, akkor én vigyázok a babára, ha én megyek el, akkor pedig ő. Ha együtt megyünk valahova, akkor a barátnőm vigyáz a kisfiamra, aki szintén kisgyerekes anyuka. Persze ezek a kikapcsolódások sokkal ritkábbak, mint a baba születése előtt volt, de nem hanyagolható el sem! Fontos az egyensúly megtartása, és akkor nincs gond.
2010. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

De ha nincs olyan barátnő aki elvállalja?

Közös programokat 3asban is lehet szervezni, miért kell egy férfinek külön mennie szórakozni?

2010. aug. 8. 13:53
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
2. válaszoló vagyok.Látom nem is olyan a szitu, mint nálunk.Az én párom 12 órázik...ha 2 ig dolgozna, akkor biztos még többet segítene.Sajnálom a barátnődet, hogy ilyen helyzetben van.:(Mindig is tudtam, hogy szerencsém van, hogy Anyukám közel(35km) lakik, és számíthatunk a segítségére.Te nem tudnál segíteni neki a felügyeletben, hogy egy kicsit kikapcsolódjon?
2010. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kb 2 hónapja vagyunk barátnők, gyerekneveléssel kapcsolatban 0 tapasztalattal rendelkezem. Így megértem, hogy nem meri rám bízni.

Már el akarta hagyni a férjét, de nincs hova mennie. Így maradnia kell.

2010. aug. 8. 13:59
 10/21 A kérdező kommentje:
De szoktunk elmenni 3asban valahová, sokszor tolom a gyereket, vagy fogom a kezét és sétálok vele...
2010. aug. 8. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!