Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek a temetésre 3éves...

Elmenjek a temetésre 3éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szomszéd bácsiról van szó (aki pótnagypapa is volt).

Külföldön élünk nincs kire hagyjan a kislányom.

Férjem kisfiammal elutazott,más rokon nincs.


Délelött lesz a temetés mikor

barátaim dolgoznak.

Külön szólt a család,hogy nem haragudnak ha nem megyek el.Mégis gondolkozom rajta.


2010. aug. 11. 08:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs kire hagyjad akkor viheted.
2010. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom, én egy 3 éves gyereket nem vinnék temetésre akkor se, ha nem tudom hol hagyni addig... Kicsi még, nem tud nyugton maradni a szertartás alatt. Nincs esetleg valami barátnő, ismerős stb.? Esetleg bébiszitter végső esetben. De ha abszolút nem tudod kire bízni, akkor inkább te se menj, mint hogy elvidd a gyereket.
2010. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
én egy kisgyerekkel nem mennék el a temetésre. egyrészt nem odavaló egy kisgyerek, másrészt elkezd sírni vagy unja, de akár meg is ijesztheti ez a dolog. én tutira nem vinnék egy gyereket magammal, még egy 6-8 éveset sem. inkább ne menj el, megfogják érteni. vagy próbáld meg valaki hagyni arra az egy-két órára. jelenj meg, majd fél óra mulva lépj le. addig sem tudod otthagyni valakinél? de én tutira nem vinnék magammal gyereket.
2010. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Én sem vinném. Nálunk elv, hogy 10 éves kora előtt nem viszünk temetésre gyereket! Ha nagyon nem tudod kire bízni, és te elszeretnél menni, akkor leghátul álljatok meg a gyászszertartás erejéig.
2010. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Második,én is így látom ezért nem tudom én se,hogy mi legyen.
2010. aug. 11. 08:54
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

engem 1,5 évesen vittek temetésre, (papám temetése) anyum végig fogott engem, és állítólag egy mukkot nem szóltam:)


Igaz egyik nagyszülőmet sem ismertem, ismerem, se kép se semmi emlék :S

2010. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam ha kisfiam(9èves) a hétvégén hazajön,akkor együtt elmennénk a sírhoz virággal,mivel ö is nagyon szerette a bácsit.
2010. aug. 11. 09:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Külön szólt a család,hogy nem haragudnak ha nem megyek el."


Ez egyértelmű célzás volt, segítendő a döntést. - Tehát a gyászoló család szerint se.

2010. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Amit utoljára írtál jó ötlet.


èn mindig azt mondom hogy a gyerekeket nem szabad a temetéstöl óvni, a halál sajnos az élet része. De ha nem túl közeli hozzá tartozó akkor azért nem vinném el, mert tényleg unni fogja ott magát, igaz megoldhatod hogy ha úgy látod már nem bírja akkor elmész vele a temetöbe sétálni egyet. A gyerekek imájdák a temetöket, én mindig viszem unokaöcsémet.

De ha nem gond akkor menjetek ki a hétvégén a nagyobbal.

2010. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem biztos, hogy jó egy ilyen emlék első maradandó emléknek.

Ugyan állítólag 4 éves kor előtt ritkán vannak bevésődött emlékek, de trauma hatására megmaradhat bármi.

A legelső emlékem az, amikor az egész család bőgve kísérte a mentőhöz a dédnagyanyámat. Utána rá egy héttel zokogásra emlékszem, amikor a dédnagymama meghalt.

Nem hiszem, hogy első emléknek ez annyira kedvező. Akkor voltam majdnem 4 éves.

2010. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!