Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én tényleg ennyire el...

Most én tényleg ennyire el vagyok késve?

Figyelt kérdés

Azzal a dologgal fordulok hozzátok, hogy például az én környezetemben egy csomó velem egy korú nőnek már férje, családja van. Én viszont még úgy mondd sehol se tartok. 26 éves múlottam és még csak 1 év múlva fogok menni a főiskolára (remélem, ha sikerül a felvételi). Párom jelenleg nincs, nem rég lett vége a kapcsolatomnak.



Úgy érzem, hogy én még élni szeretnék, azaz egy héten többször eljárok a barátaimmal ide-oda. Nem szeretnék beszürkülni és úgy élni mint egy 60 éves. Ezzel ellentétben meg az én környezetemben minden 24 és 25 éves lánynak már gyereke van. Úgy vélem, hogy ők meg engem tartanak cikinek, hogy még egyedül bóklászom és még a gyerek gondolata sincs benne egyenlőre a jövőképemben.


Nos, szerintetek?


Kort és nemet kérek! :)


2010. szept. 9. 12:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
74%
Élj a mának! A lányomnak ez a mottója. Ő is 26 éves és esze ágában sincs még férjhez menni, gyereket szülni. Azt mondta 30 éves koráig nincs is tervei között. Ne másnak bizonyíts, hanem élj saját belátásod szerint. Tanúlj, ha úgy érzed, bulizz, ha kedved van hozzá. Miért ne?
2010. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy lekésve semmiről.

Mindenki máskor tud lemondani a szabadságáról.

Az iwiwben láttam néhány osztálytársamat, 36 évesek, sem barát, se gyerek, de még reménykednek. Mindegyik elég jól néz még ki, van lakás, állás, talán válogatósak, ami egy ideig nem is baj.

A gyerekvállalás sem baj, ha későbbre tolódik, csak akkor van baj, ha 30 felett nem tudod kihordani és későn (kb. 5. 6.7. hónapban) szakad meg a terhességed. Akkor súlyos következményei lehetnek, nehezen lesz második terhességed.

37/N

2010. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én nemrég lettem 27, a kislányom 14 hónapos, és most lettem egyedülálló anyuka. Imádom a lányom, de ha előre tudtam volna, hogy így alakul, nem szültem volna. És nem érezném későnek.

De most már mindegy, a gyerekem megvan, csodálatos dolog az anyaság. Szerintem nem vagy elkésve, látod, nekem sincs családom :) Egy csomóan állapodnak meg manapság 30 körül, ez ma már teljesen normális. Akik meg lenéznek, azok valójában irigyek a független életedre. Néha én is azt kívánom, bárcsak úgy elmászkálhatnék, mint régen, de az anyaságot már nem cserélném el. Furcsa kettős érzés ez...

2010. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha te elégedett vagy az életeddel, nem számít mások véleménye.
2010. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én 27 évesen kezdtem a fősulit levelezőn. Decemberben diplomázom. Nekem van férjem, 5 éve vagyunk együtt, de gyerekünk nincs.

Szerintem egy nő az első gyerekét 30 éves kora elött szülje, az lenne a természetes, de mivel már 31 vagyok, erről lecsúsztam. Bár még úgy gondolom, hogy 35 éves korig nyugodtan lehet szülni, de nem érzem, hogy nekem kéne. Legalábbis most úgy gondolom, hogy boldogabban élném le az életemet gyerek nélkül, mint gyerekkel. Nem akarok gyereket, de lehet, hogy ez majd megváltozik, de abban nem hiszek, hogy 4 éven belül változna. 35 éves korom után már nem akarok szülni, mert akkor túl nagy lenne a korkülömbség a gyerek és köztem. Tehát én is úgy érzem, hogy elkéstem, de így boldog vagyok. Nem szeretem a gyerekeket, nem jönnek nekem az anyai ösztönök.

31/N

2010. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Jó fejek vagytok, köszi :))


Mondjuk nekem 30 alatt eszem ágában sincs szülni, mert kb. 36 leszek, amikor ledoktorálok. S addig meg olyan a szakmám, hogy szinte reggeltől estig igénybe vesz és nem úgy van, hogy asztal mellett lehet tanulni. (művészeti ág).

2010. szept. 9. 13:05
 7/48 A kérdező kommentje:
31N Nagyon tiszteletre méltó, hogy te így felvállalod ezt és nagyon is igazad van.
2010. szept. 9. 13:06
 8/48 eszo ***** válasza:
100%

igen, én is azt mondanám, hogy ne a mások véleményével törődj!

ha te még nem érzed magad elég érettnek a házassághoz, gyerekvállaláshoz, akko csak a mások elvárása miatt ne tedd ezt!

Szórakozz, éld ki magad!


Azért 26 évesen még nem vagy elkésve semmiről.


én 23 vagyok, lassan 6 éve vagyok együtt a párommal. még nem házasodtunk össze, de gyakorlatilag úgy élünk, mint a házasok. most próbáljuk összehozni a trónörököst.

de nálunk meg ez a "normális".


Cselekedj úgy,ahogy neked tetszik!


23/L

2010. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Én egyenlőre azért vagyok csak elégedetlen az életemmel, mert még nem kerültem be a fősulira...:))))))
2010. szept. 9. 13:07
 10/48 anonim ***** válasza:
Valóban nem vagy elkésve, de gondold azt, hogy a házasélet egyenlő a beszürküléssel. Én pl. a férjem mellett is hetente egyszer találkozom egy pohár borra (vagy kettőre):) a barátnőimmal. Havont egyszer pedig bulizni is megyünk. Van, hogy külön, vagy hogy együtt. Sokat vannak itt nálunk a barátok. Nyáron van, hogy heti 3-4 estét itt töltenek. Szóval az a buta és beszürkült, aki feladja a barátait, a társasági életét a házasságáért. Nem feladni kell, hanem összhangba hozni a kettőt. A barátnőim között van, akinek gyereke is van már. De a heti egy borozásra mindig tud időt szakítani. Mert akar. Szóval nem minden házas-gyerekes ember ül mindig otthon!
2010. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!