Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne rávenni az...

Hogy lehetne rávenni az unokatestvérem, hogy ne haverkodjon hajléktalanokkal?

Figyelt kérdés
Iskola után mindig hajléktalanokkal van elvileg. Középiskolába jár még, jövőre érettségizik, állítása szerint ott is sok a haverja, meg velük is szokott néha mászkálni, de bátyja szerint ez nem igaz, csak ezt használja ürügyként mikor elmegy velük. Sokáig ezt hazudta, majd sorozatosan észrevették őt a rokonok meg a szomszédok, anyjáék ismerősei hogy szinte csak csövesekkel látják beszélgetni, és visszamondták a családjának. Állandóan tagadja, szégyelli valamiért de mégis velük mászkál, miért csinálja? Tegnap én is láttam őt az egyik parkban, ahogy iszik a csövesek után meg vígan nevetgél. Miért ebben keresi a boldogságot? Nem mondja el senkinek, mikor én kérdezek rá tagad, ugyan úgy ahogy a családjának is hazudik. Miért nem keresi korosztálya társaságát, miért nem keres egy barátnőt, miért jobb ez neki? Velük lehetne normális fiatal életet élni, csomó jó élményre szert tenni, de ezzel csak árt magának, pár év és alkoholista lesz belőle. Esze az van elvileg, csak jó jegyei vannak, akkor miért nem látja hogy ennek rossz vége lesz?

2022. jún. 5. 19:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Az italért van velük. Már most alkoholista.
2022. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ott drog is van
2022. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Korai pályaválasztás...
2022. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
talán olyan a családja mint te vagy, hogy uralkodni akar rajta, meg lenyomni: és ott szabadnak érzi magát. Hagyjátok élni.
2022. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4. Nem lenyomni akarja senki, épp hogy felemelni. Miért érzi ott szabadnak magát? Te milyen esetben éreznéd jól magad ilyen lerúgott emberek közt?
2022. jún. 5. 19:39
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Az iskolájában lenézhetik, nem becsülik meg, ezért barátkozik "lefelé".
2022. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg kérdésed van, miért nem neki teszed fel?
2022. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7. Nem vallja be, tereli

6. Akkor adja az Isten a te rokonod, gyereked is hasonló jó társaságban legyen része. Én a helyében nem ezt csinálnám, mikor ránéztem az apja egyenlegére azt hittem beütött a gomba flashback, 9 számjegyű összeg, azt csinálhatna amit akarna, kérhetne kocsit, láncot, órát, lakást bármit. Nem furcsa ha ilyen háttérrel mögötte ezt az utat csinálja?

2022. jún. 5. 19:51
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Ezeken a kérdéseken teljesen feleslegesen őrlöd magad, hiszen nem az ő életét éled, így nem is kell megértened, hogy miért csinálja. Sajnos, sokan már fiatalon elkallódnak és semmilyen ráhatással nem lehet őket jó irányba terelni.

Volt egy exem, aki ugyanezt csinálta. Minden adott volt neki ahhoz, hogy jó körülmények között élhessen, de neki csak a lecsúszott haverok kellettek, akikkel piálni lehetett és füvezni. A normális barátai mind lemorzsolódtak, mert belefáradtak, hogy mindig ki akarják húzni a szarból, ő meg egyre mélyebbre süllyed benne. Most, 40 éves létére ugyanott tart, mint 20 évvel ezelőtt. Se egy megtakarított forintja, se munkahelye, semmi.


Ezeknek az embereknek kényelmes, hogy nincs feléjük semmi elvárás, nem kell sehova időre odaérni, nincs rajtuk felelősség, csak élnek a mának és nem érdekli őket, hogy mi lesz holnap.


Bár a te unokatestvéred még fiatal, de ha így folytatja, jó eséllyel pont arra a sorsra jut, mint az exem. Viszont ha neki ez így jó, akkor bárki mondhat neki bármit, nem fog változni, legfeljebb elfordul a családjától.

2022. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

"mikor ránéztem az apja egyenlegére azt hittem beütött a gomba flashback, 9 számjegyű összeg, azt csinálhatna amit akarna, kérhetne kocsit, láncot, órát, lakást bármit. Nem furcsa ha ilyen háttérrel mögötte ezt az utat csinálja?"


Lehet, hogy pont ezért? Talán tudat alatt (vagy akár tudatosan, dacból) a másik végletet választja.

2022. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!