Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már valószínűleg a századik hasonlóan sablonos kérdést sikerült feltennem, de iszonyatosan magányos vagyok és elkeseredett. Ha nem félnék attól, hogy a történet specifikuságga miatt még névtelenül is rájöhetnének ismerőseim, egy nagy létszámú facebook-csoportba írnám ezt ki, részben csak azért, hogy kiadjam magamból, de tartok attól, hogy felismernek. Mindenesetre itt talán nem fognak. Vagy ha igen, akkor is mindegy.

Dióhéjban: anyu második kapcsolatából vagyunk a testvérem és én, az elsőből volt egy nővérem, aki évekkel ezelőtt öngyilkos lett. A férje össze-vissza csalta, aztán amikor nővérem ebbe belebetegedett, megfenyegette, hogy a gyerekeket is elveszi tőle (2 gyerekük van). Nővéremnek ő volt az élete szerelme, és neki sem volt egy boldog gyerekkora, vagy a férjén kívül egy biztos háttér, amire építhetett volna. Én akkor 17 éves voltam, nem vettem észre az intő jeleket, anyám meg már akkor is sokat ivott, azóta meg pláne.

Mi értelemszerűen az orvosi jelentésből tudjuk, hogy ez öngyilkosság volt, valamint a testvérem volf férje is beismerte ezt, beszéltünk is erről. Ő úgy döntött, azért, hogy "védje" a gyereket, nem mondja el nekik, hogy ez nem baleset, hanem szándékos volt.

Ez a dolog mindenkire rányomta a bélyegét a családban. Én korábban sem voltam jól, de azóta küzdök öngyilkossági gondolatokkal, depresszióval, ami egy időben az iskolába járást is megnehezítette, csúsztam is emiatt, illetve munka miatt pár évet az érettségivel. Nem segített továbbá, hogy anyám heti háromszor minimum iszik, és ilyenkor elviselhetetlen. Egyszerűen semmi sem jó neki ilyenkor, ha "fürdök, az a baj, ha nem megyek el fürdeni, akkor az" (ezek a nővérem szavai, anno ugyanezeket élte át anyuval, mint mi). Szégyellem, de előfordult, hogy ebben az állapotában annyira fenyegetve éreztem magam, és úgy is lépett fel velem szemben, hogy összeverekedtünk, volt, hogy eltörte a kisujjamat. Én hála istennek nem okoztam neki maradandó sérülést, mármint ami horzsolásoknál vagy kisebb sebeknél több lenne, de most már igyekszem megelőzni ezeket a helyzeteket, ha lehet, elmegyek barátokhoz, de már ők is unják ezeket a dolgokat, egyre kevésbé számíthatok ezekben bárkire is.

Iszonyatosan nehéz volt így érettségire készülni, inkább hajnalban tanultam, mikor senki sem volt ébren. Az érettségit megelőző napon is cirkusz volt, alig tudtam aludni pár órát előtte.

Összességében már félig rámentem erre az egészre. Tudom, az lenne a megoldás, hogy költözzek, nagykorú vagyok, de egész kicsi koromtól ez megy, és még nincs megfelelő anyagi hátterem a költözéshez, sem érzelmi, mert iszonyatosan szorongós, sokszor már paranoiás vagyok. Most kellene a legboldogabbnak lennem, végre megcsináltam az érettségit, ami jól sikerült, egyetemre jelentkeztem, valószínűleg fel is vesznek, mert megvannak a pontjaim, és mégis... Annyira kilátástalannak érzek mindent. Már terapeutához sem tudok járni, mert akihez évekig jártam, gyereket vállalt, és hozzá is nagyon nehezen jutottam el. A barátaim, mint már fent mondtam, nem tudnak ebben segíteni.


Most hajnal van, este történt, ami miatt ezt a kérdést kiírom. Szétfeszít belülről. A bátyám és anyám összeverekedtek. Most itt vannak nálunk a nővérem gyerekei, bent ültünk a szobában, az egészet végighallgattuk. A konyhában veszekedtek, ment a szokásos káromkodás, a bátyám leginkább csendben volt egy darabig, ő dolgozik, anyám azt nehezményezte, hogy "miért nem takarodik el innen", csak ennél sokkal ocsmányabb stílusban. Mikor bátyámnak elpattant az agya, őt sem kellett félteni, már teli torokból ordítottak, én meg csak ültem, és éreztem, hogy a sírás fojtogat, hogy miért csinálják ezt, hogy a gyerekeknek miért kell ezt hallgatniuk, hogy nem tudom megvédeni őket ettől a fertőtől. Azt érzem, hogy engem ez már felemésztett, nem akarom, hogy ők is tanúi legyenek ennek, főleg, hogy félig-meddig az anyjuk is a hasonlók miatt lett hajlamos a depresszióra.

Mindenesetre amikor már megtörtént a baj, a bátyám anyámat keresztüllökte az asztalon, anyu a földön feküdt, unokahúgom kiment, én meg utána. Én anyámra is haragudtam, mert direkt provokálta bátyámat, ilyenkor meg mártírkodik, hogy jaj, ő szegény, holott mindezt meg lehetne előzni, ha megfelelően kommunikálna, bár azt egyikük sem tud.

A nagyobb baj az volt, hogy bátyámra rászólt unokahúgom, miközben már kint voltunk, hogy maradjon csendben, bátyám meg dühében tulajdonképpen elmondta (elordította) nekik az igazat: elkezdte valamiért az apjukat szidni, hogy egyszer őt is "szétveri", mert az anyjuk miatta lett öngyilkos (ezt szándékosan hangsúlyozta, hogy igen, öngyilkos lett), meg hogy mekkora szemét ez az ember, csak durvább szavakkal. Bennem a vér is megfagyott. Mi ezt nem mondtuk eddig nekik, anyámnak volt ez vágya, hogy a lányának ezzel "igazságot szolgáltasson", de én nem tartottam soha jó ötletnek, főleg több év után ezt bolygatni. A nagyobb gyerek elég zárkózott, ő erre annyira nem reagált, a kicsit viszont nagyon megviselte (15 éves, annyira már ő sem kicsi), ő nagyon anyás volt. Bekuckózott, próbáltam kérdezgetni, mikor már csend volt, hogy akar-e beszélgetni, de nem akart.

Nem tudom, most mit tegyek. Olyan tehetetlennek érzem magam. Nem fognak felém fordulni ezzel, de ha felém is fordulnak, mit mondhatnék?



2022. jún. 30. 02:53
 1/6 anonim válasza:
88%

Lehet nem olvastam el alaposan a kérdést, de édesapáddal mi a helyzet? Róla nem írtál semmit.

Illetve az nem lehet opció, hogy egyetem miatt kollégiumba menj?

Vagy esetleg egyetem mellett dolgozz és a bátyjáddal közösen kivegyetek egy albit?

Vele jól megvagy?

2022. jún. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt akartam mondani, amit az első hozzászóló.


Az igazság meg jó, hogy kiderült.

2022. jún. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondolom anyukádon nem fogtok tudni változtatni,tehát nektek kell önállóan dönteni,hogy ezt akarjátok vagy mást és aszerint cselekedni.Tudom hogy az albérlet nem olcsó,de egyetemhez kerhetsz koleszt és amíg suliba jársz tudsz dolgozni és félretenni majd a diploma utáni eletkezdeshez ha csak egy-ket havi lakbér árát az már jó! Bátyád is ott van neked együtt megoldjátok! A kis gyerekeket pedig figyeljetek és ha kell nekik segítség akkor legyetek ott. A te öngyilkossági gondolataidat pedig vedd komolyan,lásd hogy van kiút,van más megoldás is mint eldobni az életet.Nagyon fiatal vagy és problémák sora jön majd ezek után,de amit egyet megoldasz jön a büszkeség érzés és az erő és tudni fogod hogy legközelebb is meg tudod oldani majd ha problémád lesz.

Hitem szerint azért születtünk hogy erosodjunk,fejlődnünk és jobbak legyünk.Meg kell lépni azt amit erre az életre kaptunk feladatul, hogy a következőben ezt már ne kapjuk vissza. :) A gyerekek előtt is jó példa lehetsz,hogy ha látják,hogy a problémákat meg lehet oldani és a megoldás nem az öngyilkosság.

Szeretettel ölellek.

2022. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: távolabbi egyetemre menj, hogy kollégista tudj lenni.

Nem tudom, hogyan tudnál segíteni a gyerekeken, lehet csak pár év múlva.

Neked viszont fontos mielőbb elkerülni onnan.

Ha kollégista leszel, nem kell hazajárni.

2022. jún. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Én a gyámhatóságon jelezném a helyzetet, mert ez nem gyerekeknek való környezet.

Másrészt a bátyáddal semmi esetre se költözz össze, mert ö is igen agresszív és érzéketlen valaki, ha képes ártatlan gyerekek életét tönkretenni ilyen módon.

2022. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Menekülni kell az iylen közegből.
2022. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!