Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Már eléggé nem bírom a helyzetet. + 1 kérdés a végén.

Figyelt kérdés

Szóval 5-en 1 házban. Anya és két lánya (40), ill az egyik lány gyermeke, +én (20 éves vagyok, most végeztem a sulival, de még nem találtam munkát, ezáltal elmenni sem tudok még). A baj ott kezdődik, hogy a kapcsolatok romlottak. Az egyik lány konkrétan mindennek elmondja az anyját, dögölj meg, kva, kcsög, a fejedbe húzom, stb stb, ilyen ronda dolgok. Haltál volna te meg apu helyett, egész nap a gépet nyomod (ami nem igaz, mert sokat is tesz ahhoz képest, hogy mennyi idős). És bár vissza szól, de ezt még hallani is rossz. Tulajdonképpen az egész ház koszos, szinte csak én takarítok és a mama, bár mondom neki hogy ne, de ugye nem hallgat rám. Jó azért ők is szoktak csinálni dolgokat, de az ilyen felületes, hébe-hóba takarítás. Bár abból is az enyhébb. Az ő lányára is a mama vigyázott mindig, amikor itthon kellett maradnia, mert beteg volt.

A két testvér kapcsolata sem jó, ők is elmondják egymást mindennek. Annyi különbséggel, hgy akinek nincsen lánya ő azért nem így beszél az anyjával (bár abba is vannak kifogásolható dolgok, de jobb a kapcsolat jóval még így is). A kislányról pedig annyit, h remélem jó ember válik belőle. Azért már elég sok rossz dolgot átvett, és elég rossz stílusa is van már. De még abban bízok, hogy még ő azért fejlődik.

Eléggé bánt ez a helyzet, mert én így nem akarok élni. Mindig is azon az elven éltem, hogy a család az család, annak jónak kell lennie, hiszen akkora ez a világ. Akárhányszor dolgoztam helyeken konkrétan jobban bántak velem, mint itthon a mamával. Jó mondjuk még lehet rossz hely, de onnan el lehet jönni, mindent is meglehet oldani:)

Lényeg, hogy ez kész katasztrófa.


A plusz kérdés pedig az, hogy a nagymama kiteheti az egyik lányt úgy, hogy a lánynak negyed része van, és fizetett az újításokba? De ugye ez eloszlott. Csak kiváncsiság ez a része, mivel mindig azt mondja, hogy nem tudná kitenni. Amit nem tudok hogy van, mert azért a törvény gondolom bonyolultabb, mint ahogy a logika adja magát.



2021. júl. 15. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, úgy alakultak a tulajdoni viszonyok, hogy a ház a mamáé és a papáé volt, és a papa halála után most fele a mamáé, negyede az egyik lányé, negyede a másik lányé. Ilyenkor a túlélő házastársnak haszonélvezeti joga szokott lenni a másik félre is, ami erősebb a tulajdonjognál, tehát a házban az lakik, akit a mama enged. Innentől a mocskos szájú lány visszavehet az arcából, mert az anyja bármikor úgy kivághatja, mint a macskát szarni.

Az, hogy a lány fizette a felújítást, semmit nem jelent, mert tulajdonostársként kötelessége rendben tartani az ingatlanját, de ha emiatt ugrál, akkor majd úgyis kértek ügyvédi segítséget, és ő helyreteszi.

Én egyébként kivágnám a francba azt, aki ilyet képes mondani az anyjának (a gyereke maradhatna, ha akar).

2021. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem fogja kitenni. Mindig azt mondja, hogy akkor mi lenne a gyerekkel. Pedig kitehetné, rengeteg rossztól megszabadulna ez a ház.

Az a borzasztó, hogy tudja, hogy mindent megtehet...

2021. júl. 15. 18:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ki vagy a családban?
2021. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Áldom az eget ilyenkor, hogy 5 év gyári munka, depresszió, csövezés, és alkoholproblémák után felszívtam magam, tanultam, szereztem egy jó szakmát, már jó állásom van, jó fizetéssel, és olyan kacsalábon forgó albérletben lakom amit a legtöbb ember meg sem engedhetne magának, ráadásul egy kisebb vagyont teszek félre havonta...


Küzdve küzdjél, és törj ki onnan.

2021. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szimplán csak unoka.
2021. júl. 15. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Volt már ez a szituàció, válaszoltam is hosszan... azóta sem változott semmi és nem sikerült megérteni sem?
2021. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idös unoka?
2021. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs most nézem, hogy rád vonatkozott a 20, elöször másra értelmeztem. Így mondjuk már igazából úgymond el kéne fogadni hogy ez van, és hagyni.
2021. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen azóta is zavar. De egyszerűen olyan undorító az egész. És undor kap el, ahogy hallom. Az is zavar hogy ez nem csak nekem rossz... Ennyi idősen az embernek már nyugalmának kéne lennie, nem pedig ennek.
2021. júl. 15. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!